چه کسی ماشین را اختراع کرد؟

چه کسی ماشین را اختراع کرد؟

شکی نیست که ماشین یکی از قدرتمندترین اختراعاتی است که زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از مردم در مورد پیدایش خودروها تعجب می کنند که حمل و نقل را تا حد زیادی تسهیل می کنند و با گسترش آنها به توده های بزرگ عادات همه را تغییر می دهند. اگرچه گسترش خودروها و توسعه آنها با فناوری های مدرن، فرآیند قرن گذشته است، اما اختراع خودرو به دوره های قبل برمی گردد. به همین دلیل اختراع خودرو، مخترع آن و تبدیل خودروها از اولین خودروها به امروز از جمله مباحث فرهنگ عمومی است. اگر شما نیز به خودرو علاقه مند هستید، بیایید با هم بررسی کنیم که چه کسی این خودرو را اختراع کرد، چه زمانی اختراع شد و چگونه مدل های جدیدی در طول سال ها تولید شد.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

چه کسی ماشین را اختراع کرد؟

درست مانند هر اختراعی، همه چیز با یک ایده شروع شد . اولین مفهوم ماشین را می توان در لئوناردو داوینچی، نقاش و مخترع سرشناس که بسیار جلوتر از زمان خود بود، ردیابی کرد. با این حال، اعتبار بخشیدن به کسی برای ایجاد اولین وسیله نقلیه یک کار چالش برانگیز است. اما هنگامی که از تمام ویژگی های مدرن مانند GPS، ترمزهای ضد قفل و گیربکس اتوماتیک عبور کردید، در نهایت به خودروی بنز موتور شماره ۱ برخورد خواهید کرد.

کارل بنز در سال ۱۸۶۶ خودروی سه چرخ موتوری معروف به موتورواگن را اختراع کرد. این اولین خودروی واقعی و مدرن بود و به همین دلیل است که بسیاری از او به عنوان مخترع واقعی نام می برند. بنز همچنین سیستم دریچه گاز، شمع ها، تعویض دنده، رادیاتور آب، کاربراتور و سایر عناصر اساسی خودرو خود را به ثبت رساند. بعداً او گروه دایملر را ایجاد کرد، یک شرکت خودروسازی که هنوز هم وجود دارد.

چه کسی ماشین را اختراع کرد

اما این فقط نوک کوه یخ است. کارل بنز همچنین یک رقیب مستقیم به نام گوتلیب دایملر داشت که او نیز نمونه اولیه خودرو را در ۸ مارس ۱۸۸۶ ساخت. قبل از هر دوی آنها نیکلاس جوزف کاگنوت فرانسوی بود که خودروی خود را در سال ۱۷۶۹ ساخت. او حتی به عنوان اولین فردی شناخته می شود که ساخته شده است. یکی از آنها توسط باشگاه اتومبیل سلطنتی بریتانیا و باشگاه اتومبیل فرانسه اختراع شد.

مهندس فرانسوی Nicolas Cugnot با اختراع ماشین بخار، پیشگام توسعه مدل‌های خودروهای مدرن امروزی بود. در آثار بعدی در انگلستان، نام ریچارد ترویتیک و سر گلدزورتی گورنی بر سر زبان ها افتاد. وسایل نقلیه بخار که با این نام ها اختراع شدند از نظر فنی کمی پیشرفته تر بودند و در نهایت عملکرد وسایل نقلیه بخار به سرعت تقریباً ۱۴ کیلومتر در ۴۵ دقیقه رسید.

ماشین چه زمانی اختراع شد؟

اختراع خودرو با انقلاب صنعتی مرتبط است که عمیقاً جهان را تحت تأثیر قرار داد و نقطه شکست یک تحول بزرگ بود. طبیعتاً این خودرو در سال ۱۷۶۹ در اروپا اختراع شد. البته این خودروی سه چرخ دو نفره که در آن سال ها از نظر فنی شرایط بسیار ضعیف تری داشت، سرعت تقریبی ۶ کیلومتر در ساعت داشت.

مانند هر اختراع دیگری، اختراع خودرو نیز مورد توجه قرار گرفت و توسط مهندسان و دانشمندان مختلف توسعه یافت. مشخص است که پس از اختراع خودرو در فرانسه در قرن ۱۸، مدل های پیشرفته اتومبیل در قرن ۱۹ در انگلستان تولید شد و برای حمل و نقل مسافر مورد استفاده قرار گرفت. اما در این سال‌ها شرکت‌های راه‌آهن و واگن‌داران در انگلیس به دلیل مخالفت با توسعه خودرو سعی در جلوگیری از این کارها داشتند. به همین دلیل، توسعه خودرو در انگلستان برای مدتی ضعیف شد.

اولین ماشین چه ماشینی بود؟

اولین ماشین چه ماشینی بود؟

اولین ماشین با اصل کار با بخار توسط یک دیگ بخار بزرگ کار می کرد. پس از اختراع ماشین بخار، مطالعه ای بر روی مدل های خودروهای برقی انجام شد، اما توسعه ماشین های الکتریکی که به دلیل اینکه از نظر کارایی کافی نبود توجه ها را به خود جلب نکردند، بسیار دیرتر به طول انجامید. وسایل نقلیه بخار مشابه طرحی بودند که در اولین خودروهای بنزینی دیده می شد.

موتور این خودروها که ساختاری کوچک و باز داشت در قسمت عقب قرار داشت. می توان طراحی اولین اتومبیل ها را به عنوان یک اتومبیل فایتون روباز در نظر گرفت. کنترل خودروها با فرمان نبود، بلکه با سکان دسته مانند بود. اولین خودروها کاملاً با رویکرد طراحی عمومی امروزی متفاوت بودند، زیرا وسایل نقلیه مانند دوره مدرن ساختارهای پوشیده ای داشتند و ساختار چرخ مدرن در پایان قرن نوزدهم به دست آمد.

از آنجایی که انقلاب صنعتی در اروپا آغاز شد ،  تعجب آور نیست که با یک اروپایی به عنوان مخترع خودرو مواجه شویم. در سال ۱۷۶۹، مهندس فرانسوی نیکلاس کوگنو اولین خودروی بخار را اختراع کرد. این خودروی سه چرخ و دو نفره می توانست به سرعت متوسط ​​۶ کیلومتر در ساعت برسد. در انگلستان، ریچارد ترویتیک در سال ۱۸۰۱ و سر گلدزورثی گورنی در سال ۱۸۳۱ وسایل نقلیه با موتور بخار را اختراع کردند. اختراع گارنی که می تواند در عرض ۴۵ دقیقه به ۱۴ کیلومتر برسد، برای جابجایی منظم مسافران مورد استفاده قرار گرفت. در انگلستان، صاحبان راه‌آهن و واگن تمام تلاش خود را برای پیشی گرفتن از وسایل نقلیه ماشینی انجام دادند. محدودیت ها برای مدتی مانع از توسعه فناوری خودرو در بریتانیا شد.

چه کسی و چگونه ماشین را ساخت؟

اولین خودروهای بخار دار سه چرخ بودند و قابلیت حمل دو نفر را داشتند. اولین خودروهای بنزینی نیز طراحی مشابه خودروهای بخار داشتند. یک مدل کوچک و روباز داشت که می توانست دو نفر را حمل کند. موتور خودرو در قسمت عقب خودرو قرار داشت. مخترع ماشین  ماشین های موتوری با طرح هایی شبیه کالسکه بدون اسب خلق کرد.

در اولین خودروها به جای فرمان از سکان به شکل دسته استفاده می شد. یک تسمه یا زنجیر از موتور در عقب ماشین تا چرخ ها می چرخید. این دستگاه ها حرکت ماشین را فراهم می کردند. اولین کاری که به طراحی مدرن جهت داد در سال ۱۸۹۱ توسط مهندسان فرانسوی رنه پانهارد و امیل لواسور ساخته شد. در وسایل نقلیه طراحی شده توسط دوتایی، موتور به پهلو برده شده و با روکش پوشانده شده است. علاوه بر این، حرکت موتور با استفاده از مکانیزم های انتقال کلاچ اصطکاکی و دنده به چرخ ها منتقل می شد. در سال ۱۸۹۰ آنها مدل ماشین بسته را توسعه دادند. آندره و ادوارد میشلن، اجداد میشلن، یکی از محبوب ترین برندهای چرخ امروزی، تایرهای بادی را اختراع کردند.

داستان اختراع خودرو

داستان اختراع خودرو

این که اولین خودروها از نظر تکنیک و طراحی شکل فعلی خود را به خود گرفتند، بدون شک کار مهندسان بی شماری است که مستقل از یکدیگر کار می کنند. از این منظر، این یک فرآیند توسعه جمعی است. با این حال،  داستان اختراع خودرو  با استفاده از بخار در صنعت، یعنی انقلاب صنعتی آغاز می شود. اولین طرح هایی که شبیه کالسکه اسب بودند در طول زمان توسعه یافتند. موتوری که روشن و پشت خودرو بود با حرکت به جلو خاموش شد. ماشین کاملا بسته است. ظرفیت مسافر افزایش یافته است. سهولت استفاده با تایرهای چرخ بادی فراهم شد. استارت برقی و سیستم روشنایی دینام در سال ۱۹۱۱ توسط شرکت کادیلاک ساخته شد. علاوه بر این، مکانیسم هایی مانند چراغ های ترمز و چرخش، برف پاک کن های شیشه جلو، ترمزهای هیدرولیک نیز در آمریکا تولید شد.

چه کسی چرخ را اختراع کرد؟

چرخ مهمترین پیشرفت در مسیر اختراع وسیله نقلیه است.  این یک قطعه ضروری برای مخترع ماشین است. اما نمی توان گفت که مردم آن دوره چرخ را برای توسعه وسیله حمل و نقل می ساختند. نمی توان در مورد تاریخ مشخصی برای اختراع چرخ صحبت کرد. در مطالعات باستان شناسی، اولین آثار چرخ در بین النهرین و در میان بقایای ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد یافت شد. بقایای چرخ ها بیشتر در قسمت های سفال سازی یافت می شد. قبلاً در آن زمان از سورتمه برای حمل و نقل استفاده می شد.

استفاده از چرخ در حمل و نقل مصادف با ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد در اروپا و برخی مناطق آسیایی است. استفاده از چرخ در وسایل نقلیه اولین بار در مرزهای امروزی لهستان و آلمان مشاهده می شود.

مخترع ماشین بنزینی

پس از استفاده از بخار در خودروها، منابع مختلف انرژی شروع به جستجو کردند. به خصوص در آلمان مطالعات بسیار جدی انجام شد. مهندسان آلمانی نیکولوس اتو و یوگن لانگن در سال ۱۸۶۷ موتور بنزینی را اختراع کردند. این موتورها «اتو سیکل» نامیده می شدند. در سال ۱۸۷۰، زیگفرید مارکوس، که او نیز آلمانی بود،  با استفاده از موتورهای بنزینی در خودرو ، مخترع خودروهای بنزینی شد  .

کارل بنز که بیشتر در خودروهای بنزینی شناخته شده است، در سال ۱۸۸۵ خودروی بنزینی را اختراع کرد که آن را “Benz Patent Motorwagen” نامید. نه تنها این، بنز این خودرو را در سال ۱۸۸۶ به ثبت رساند. به این ترتیب او در سوابق رسمی به عنوان مخترع ماشین بنزینی شناخته شد. همچنین در سال ۱۸۸۸ تولید انبوه را آغاز کرد و راه را برای تبدیل شدن خودروهای بنزینی به محصولی قابل دسترس برای همه هموار کرد. این داستان پشت پذیرش مرسدس بنز به عنوان اولین خودروساز است. وقتی به آمریکا نگاه می کنیم،  هنری فورد به عنوان مخترع ماشین آمریکایی دیده می شود  . فورد موتور بنزینی را در سال ۱۸۹۳ توسعه داد. بعد از ۳ سال شروع به تولید خودروهای بنزینی کرد.

چه کسی اولین خودروی دیزلی را ساخت؟

خودروهای بنزینی مصرف سوخت بالا و مقادیر گشتاور پایینی دارند. پس از مدت کوتاهی در توسعه موتورهای بنزینی، به دلیل وابستگی خارجی به نفت، در بسیاری از کشورها به دنبال جایگزینی برای آنها شد. بهترین جایگزین، که امروزه نیز به شدت مورد استفاده قرار می گیرد، از آلمان آمد. مهندس آلمانی رودولف دیزل موتور دیزل را در سال ۱۸۹۲ اختراع کرد. ۱ سال بعد، این محصول به ثبت رسید.

شرکت‌هایی که یک سیستم تولید مبتنی بر خودروهای بنزینی راه‌اندازی کردند، در پذیرش موتور دیزلی با مشکل مواجه بودند. موتور دیزل برای اولین بار توسط MAN در سال ۱۹۲۴ در یک کامیون استفاده شد. اولین استفاده از این خودرو توسط مرسدس بنز انجام شد. در سال ۱۹۳۶، اولین خودروی دیزلی مرسدس بنز به جاده رفت.

اولین ماشین بخار

اولین ماشین بخار

در سال ۱۷۶۹، مهندس فرانسوی نیکلاس ژوزف کوگنو، ماشینی با موتور بخار اختراع کرد. ماشین کاگنوت با دو چرخ در عقب و یک چرخ در جلو، یک دیگ بخار بزرگ در جلو داشت. این خودرو که توسط ارتش فرانسه برای حمل توپ استفاده می شد، دو تن وزن داشت و تنها می توانست با سرعت ۳.۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند. اگرچه اختراع Cugnot با خودروهای امروزی کاملا متفاوت است، اما پیشگام توسعه خودروهای مدرن بود.

اولین ماشین بنزینی

رویدادی که راه را برای اختراع خودروهای بنزینی هموار کرد، توسعه موتورهای احتراق داخلی در اواسط دهه ۱۸۵۰ بود. اولین خودرو با موتور بنزینی در سال ۱۸۸۵ توسط مهندس آلمانی کارل بنز اختراع شد. خودرویی که بنز آن را «موتورواگن» می نامید، دارای سه چرخ، یکی در جلو و دو چرخ در عقب بود. همسر بنز، برتا، در سال ۱۸۸۸ دو پسرش را با خود برد و با آخرین مدل خودروی آن دوره، تولید بنز، اولین سفر طولانی خود را به راه انداخت و مسافتی تقریباً ۱۰۶ کیلومتری را طی کرد. در طول مسیر، برتا مجبور شد با موادی مانند چرم کفش و گیره سر تعمیراتی انجام دهد، اما این سفر به تبلیغ خودروی بنز کمک کرد. بنز اولین خودروی چهار چرخ خود را در سال ۱۸۹۱ تولید کرد. این وسیله نقلیه که دارای موتور ۳ اسب بخاری بود می توانست با سرعت ۱۴ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

مطلب پیشنهادی: در انتخاب رنگ خودرو چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *