مسافرت با ماشین در بارداری

مسافرت با ماشین در بارداری

آیا سفر در دوران بارداری بی خطر است؟ این سوال بسیاری از زنان باردار را نگران می کند که نگران سلامتی نوزاد متولد نشده هستند. ضروری است که در مورد سفر در اوایل بارداری و در سه ماهه دوم و سوم با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. پزشک معالج زن از وضعیت سلامتی او آگاه است، خطرات و عوارض احتمالی را در نظر می گیرد و بر این اساس می تواند به سؤال پاسخ معقولی بدهد.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو مسافرتی

نحوه سفر با ماشین در دوران بارداری

آیا رانندگی در زمان انتظار برای نوزاد بی خطر است؟ در ابتدای بارداری، پزشک معمولاً شما را از رانندگی منع نمی کند. با این حال، پزشکان به شدت توصیه نمی‌کنند که بعد از ماه هفتم به زایمان نزدیک‌تر شوید. پس زمینه هورمونی برای تمرکز مناسب نیست و بهتر است این ایده کنار گذاشته شود.

 • اگر سفر طولانی در پیش دارید، در طول مسیر غذا بخورید. بهتر است یک کیسه خنک‌تر همراه داشته باشید: به این ترتیب نوشیدنی‌ها و غذاها تازه می‌مانند. مطمئن شوید که آب کافی همراه خود دارید. نوشیدن آن را فراموش نکنید.
 • تا حد امکان در جاده باید از تکان دادن خودداری شود. در مراحل اولیه بهتر است روی صندلی جلو بنشینید و در مراحل بعدی در پشت کمربند ایمنی را نه از روی شکم که زیر آن ببندید.
 • مطمئن شوید که صندلی خود را دورتر از دسته فرمان ببرید و به درستی سگک بزنید: برای اینکه احساس راحتی بیشتری داشته باشید، لازم نیست کمربند ایمنی را به اطراف بچرخانید. می توانید یک پد مخصوص برای آن یا یک آداپتور برای زنان باردار بخرید.
 • داشتن یک بالش که بتوان آن را زیر پشت، یا حتی دو – زیر پشت و زیر گردن قرار داد، خوب است.
 • در صورت امکان به تنهایی به سفرهای طولانی نروید. از شخص دیگری بخواهید رانندگی کند: در صورت تصادف، معده راننده در خطر است.
 • هر ۶۰ تا ۹۰ دقیقه یکبار توقف کنید تا به دستشویی بروید و حرکات کششی انجام دهید. عدم تحرک به مادر و جنین باردار آسیب می رساند. علاوه بر این، از نشستن طولانی مدت، یک زن باردار ممکن است احساس سوزش سر دل کند، پاهای او اغلب شروع به گرفتگی می کنند، ممکن است متورم شوند.
 • اگر به مکان های خلوت می روید، به یاد داشته باشید که ممکن است ماشین خراب شود. یک باتری برای شارژ تلفن همراه خود، یک چراغ قوه، لباس گرم و مقدار کمی آب و غذا همراه داشته باشید.

نکات ساده هنگام رانندگی با ماشین برای زنان باردار

علاوه بر قوانین رفتاری که برای همه کاربران جاده بدون تبعیض اعمال می شود، مواردی نیز وجود دارد که مستقیماً زنان باردار را هدف قرار می دهد که رانندگی می کنند.

مسافرت با ماشین در بارداری

لیستی از مهمترین قوانین برای شما را می توانید در زیر مشاهده کنید:

 • صندلی ماشین را تا جایی که ممکن است به عقب برانید:

اگر تصادفی رخ دهد، کیسه هوا ممکن است در اثر ضربه منفجر شود. فشار باز شدن می تواند به شکم شما ضربه بزند که می تواند منجر به آسیب جدی شود. کارشناسان توصیه می کنند که بین شما به عنوان یک زن باردار و کیسه هوا حداقل ۲۵ سانتی متر فاصله باشد. این کار تاثیر ضربه را روی شکم شما به حداقل می رساند.

 • تنظیم کمربند ایمنی در دوران بارداری:

مطمئن شوید که به درستی سگک زده اید. این تسمه مانع از برخورد معده شما به فرمان در صورت ضربه می شود. به این ترتیب ایمنی خود و فرزندتان را تضمین می کنید و همچنین از مجازات نبستن کمربند ایمنی درج شده در کاتالوگ جریمه ها جلوگیری می کنید. چند توصیه ویژه برای زنان باردار در مورد بهترین روش کمانش وجود دارد: کمربند باید زیر شکم قرار گیرد. به این ترتیب وقتی شما ترمز می کنید یا می ایستید او نمی تواند به فرزند متولد نشده شما فشار بیاورد. به طور کلی، در دوران بارداری باید از ترمزهای شدید یا ناگهانی خودداری کنید.

خوب است بدانید:

برای به حداقل رساندن بیشتر خطر برای فرزندتان در صورت تصادف، می توانید از کمربند بارداری نیز در ماشین استفاده کنید .

این یک مکمل به کمربند ایمنی معمولی است. این تضمین می کند که کمربند کمر تا حد امکان پایین باشد – یعنی مستقیماً بالای ران ها. علاوه بر این، می توانید کمربند مخصوص را با یک بالشتک صندلی که کمربند کمر را به آن وصل می کنید، ترکیب کنید. این امر موقعیت صندلی راحت تری را هنگام رانندگی تضمین می کند و در عین حال کمربند پایینی را ثابت می کند تا نتواند روی شکم شما فشار بیاورد.

 • به طور منظم استراحت کنید:

سفرهای طولانی با ماشین می تواند استرس جسمی و روحی باشد. این در دوران بارداری افزایش می یابد زیرا مادران باردار باید با وزن اضافی کودک دست و پنجه نرم کنند.

بنابراین مهم است که هر دو ساعت یک بار استراحت کنید.

به طور کلی، باید سعی کنید از رانندگی طولانی مدت در دوران بارداری خودداری کنید.

 • با خودت صادق باش:

همانطور که قبلا ذکر شد، مهم است که یک ارزیابی عینی از توانایی خود در رانندگی انجام دهید. در دوران بارداری ممکن است بیش از حد خسته باشید یا نتوانید تمرکز کنید – در این مورد ممکن است نیاز به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا تاکسی داشته باشید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *