تاریخچه شرکت خودروسازی بی ام و

تاریخچه شرکت خودروسازی بی ام و

این شرکت در سال ۱۹۱۳ به عنوان یک شرکت تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در مونیخ آلمان قرار دارد. این شرکت که برای اولین بار هواپیما تولید می کرد، در سال های بعد به تولید خودرو روی آورد.در ادامه این مطلب ” تاریخچه شرکت خودروسازی بی ام و ” همراه ما باشید.

ب ام و همچنین مالک شرکت های رولز رویس و مینی است. زبان رسمی شرکت انگلیسی است و شعار شرکت این پیشرفته ترین ماشین قابل رانندگی است. این شعار نشان دهنده اعتماد به نفس و کیفیت شرکت است.

نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۵ پس از پایان جنگ جهانی دوم؛ آنها ساختمان کارخانه را غیرقابل استفاده کردند، بنابراین شرکت برای مدتی تجهیزات آشپزخانه و کشاورزی را تولید کرد. با دهه ۱۹۵۰، دوباره به بازار خودرو بازگشت. پس از دهه ۱۹۶۰، با سدان ها و سری های اسپرتی که عرضه کردند، به دوران طلایی خود رسید.

معنی رنگ لوگو بی ام و:

بی ام و

نشان بی ام و در رنگ های آبی و سفید موجود است. قسمت سفید نشان نماد پروانه هواپیما و قسمت آبی نشان نماد آسمان است. دلیل این امر این است که شرکتی است که برای اولین بار هواپیما تولید می کند.

کیفیت Bmw در حال حاضر; این یکی از بهترین شرکت های خودروسازی با تجمل و موفقیت در صنعت است.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای بی ام و دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو بی ام و

خلاصه تاریخچه بی ام و

 • سال ۱۹۱۶ شاهد تولد BMW بود.
 • در سال ۱۹۲۸، BMW با خرید کارخانه خودروسازی در آیزناخ وارد صنعت خودرو شد.
 • ۱۹۶۲ BMW 1500: BMW با سدان به موفقیت بزرگی دست یافت
 • BMW اتریش
 • BMW تا سال ۲۰۳۰ یک میلیارد یورو برای تولید موتور الکتریکی در اتریش سرمایه گذاری می کند
 • بی ام و اتریش در سال ۲۰۲۲ به رکورد یک سال دست یافت
 • استراتژی
 • این بخشی از استراتژی این گروه است که همه کارخانه ها را به همه کاره تبدیل کند.
 • BMW مطالعه یک کلاس جدید را ارائه می دهد. شروع تولید برای سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است
 • نسخه ای از BMW X5 به عنوان یک خودروی هیدروژنی توسعه یافت و اکنون پس از چهار سال توسعه در مرحله آزمایش قرار دارد.

BMW مخفف چیست؟

ابتدا اجازه دهید در مورد نام رایج این برند یعنی BMW صحبت کنیم. BMW مخفف Bayerische Moteren Werke، کلمه آلمانی برای کارخانه های موتور باواریا است. بنابراین معنای این ترکیب سه حرفی بسیار ساده بسیار ساده است.

اولین کارخانه BMW کجا تاسیس شد؟

اولین کارخانه BMW همانطور که تصور می شود در بایرن تاسیس نشد. اولین کارخانه BMW نزدیک به ۱۰۰ سال پیش در مونیخ تاسیس شد. این کارخانه که اساساً برای تولید موتور هواپیما تأسیس شد، اولین موتور هواپیمای BMW را در سال ۱۹۱۳ تولید کرد . نام این اولین کارخانه BMW RAPP Motorenwerke بود. پاسخ به سوال “چه کسی اولین کارخانه BMW را تاسیس کرد” این است: کارل فردریش راپ. رپ با توسعه یک پروژه استارت آپ واقعی به معنای امروزی، یکی از موفق ترین استارت آپ های جهان را راه اندازی کرد و با موفقیت ادامه داد.

هواپیما بی ام و

زمانی که BMW هنوز تولیدکننده موتور هواپیما بود، این عکس به مناسبت جشن پانصدمین سالگرد تولید BMW IIIa 1918 گرفته شده است، یک موتور شش سیلندر با حجم ۱۹ لیتر.

دیکسی: اولین خودروی BMW

دیکسی: اولین خودروی BMW

 • در سال ۱۹۲۸، BMW با خرید کارخانه خودروسازی در آیزناخ وارد صنعت خودروسازی شد . در ابتدا ، BMW خودروهای کوچک را تحت لیسانس شرکت آستین موتور تولید کرد و از سال ۱۹۳۲ طرح های خود را ساخت .
 • دوره ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ با سیاست تسلیحاتی و کار اجباری مشخص شد. BMW به یکی از مهم ترین شرکت ها در اقتصاد جنگ آلمان تبدیل شد و به تولید موتور سیکلت و خودرو ادامه داد، اما تولید موتور هواپیما به طور خاص سهم عمده ای از فروش این شرکت را داشت . برای دستیابی به تعداد تولید مورد نیاز، از کارگران اجباری و زندانیان اردوگاه کار اجباری استفاده شد.
 • سال ۱۹۴۸ به عنوان یک شروع جدید برای شرکت تلقی می شود. اولین مدل موتورسیکلت بیشتر توسعه یافت و تنها در سال ۱۹۴۹ ۹۱۴۴ موتورسیکلت فروخته شد. اولین خودروی BMW پس از جنگ، ۵۰۱، از سال ۱۹۵۲ تولید شد که به این شرکت اجازه داد تا خود را به عنوان تولید کننده وسایل نقلیه باکیفیت تغییر دهد.

BMW 1500: این موفقیت بزرگ بود

بی ام و 1500

 • در سال ۱۹۶۲، BMW با سدان میان رده اسپرت ۱۵۰۰ به موفقیت بزرگ خود به عنوان تولید کننده خودرو دست یافت. BMW 1500 تا سال ۱۹۷۲ در انواع ۱۱۵، ۱۱۶، ۱۱۸، ۱۲۰ و ۱۲۱ در حال تولید باقی ماند.
 • در سال ۱۹۷۱، شرکت تابعه BMW Kredit GmbH تاسیس شد که برای تامین مالی کسب و کار خود شرکت و مهمتر از همه، نمایندگی‌ها، و سنگ بنای تجارت تامین مالی و لیزینگ را تشکیل می‌دهد .
 • در سال ۱۹۷۲ اولین کارخانه خارج از آلمان در آفریقای جنوبی راه اندازی شد . در همان سال، BMW تمام فعالیت های موتوراسپورت را در یک شرکت جدید به نام BMW Motorsport GmbH ترکیب می کند و می تواند موفقیت های بی شماری را در سال های بعد به ثبت برساند. این شرکت همچنین می‌تواند خود را با ساخت خودروهای اسپرت ب‌ام‌و متمایز کند. در سال ۱۹۷۳ شعبه های فروش بیشتری در سراسر جهان تأسیس شدند.
 • در سال ۱۹۸۹، BMW تصمیم گرفت یک کارخانه خودروسازی در ایالات متحده بسازد .
 • در جولای ۱۹۹۸، BMW برند سنتی بریتانیایی رولز رویس را تصاحب کرد .
 • در سال ۱۹۹۰، BMW اولین وسیله نقلیه تمام چرخ محرک، X5 را ساخت و بخش جدیدی از بازار را باز کرد.
 • در سال ۲۰۰۰، یک تجدید نظر در استراتژی شرکت تصمیم گرفت که در آن برندهای BMW، MINI و Rolls-Royce Motor Cars از آن زمان به بعد منحصراً بر بخش ممتاز در بازار بین‌المللی خودرو تمرکز کردند . کل مجموعه به گونه‌های جدید گسترش یافته است. در سال ۲۰۰۱ MINI جدید وارد بازار شد و به عنوان اولین وسیله نقلیه ممتاز در بخش خودروهای کوچک قرار گرفت.
 • در سال ۲۰۱۱، BMW برند DriveNow را با Sixt AG Car Sharing راه اندازی کرد. با این حال، این برند دیگر وجود ندارد. DriveNow و car2go اکنون بخشی از سرمایه گذاری مشترک BMW و Daimler Share Now هستند.
 • در سال‌های بعد، گروه BMW با خودروهای الکتریکی شروع به کار کرد. BMW i3 اولین مدل تمام الکتریکی و تولید انبوه گروه BMW است.

تاریخچه شرکت تابعه رولز رویس

تاریخچه شرکت تابعه رولز رویس

در جولای ۱۹۹۸، گروه BMW نام تجاری رولز رویس را به مجموعه خود اضافه کرد. Rolls-Royce Limited در سال ۱۹۰۴ توسط چارلز رولز و هنری رویس تأسیس شد. رویس کارآفرین صنعتی موتورها را طراحی کرد. رولز، صاحب یک نمایندگی انحصاری خودرو در لندن ، آنقدر در مورد پیشرفت رویس مشتاق بود که به او پیشنهاد داد تا بازاریابی و فروش پیشرفت‌های او را به عهده بگیرد.

تاریخچه شرکت فرعی مینی

برند خودروی مینی در سال ۱۹۵۷ متولد شد . شرکت موتور بریتانیا (BMC) در طی یک دوره طولانی کار توسعه، نوع جدیدی از خودروهای کوچک را توسعه داده بود. هدف: فضای زیاد در داخل، با کوچکترین ابعاد خارجی ممکن و جای ثابت برای مسافران زیاد، هندلینگ پویا، مصرف کم و قیمت پایین . دلیل سفارش گروهی برای چنین نسخه اقتصادی خودرو به دلیل بحران نفت در دهه ۱۹۶۰ بود.

تاریخچه موتور سیکلت های BMW

تاریخچه موتور سیکلت های BMW

در سال ۱۹۲۳، اولین موتور سیکلت BMW، R 32، در نمایشگاه خودرو برلین به نمایش درآمد. تصمیم برای ساخت موتورسیکلت های BMW تصمیم عاقلانه ای بود. طبق معاهده ورسای در ژوئن ۱۹۱۹، باواریا دیگر اجازه ساخت هواپیما یا موتور هواپیما را نداشت . موجودیت شرکت مورد تهدید قرار گرفت .

به همین دلیل، مکس فریز، طراح ارشد آن زمان BMW ، مأمور شد تا موتورسیکلتی با مفهوم محرک جدید ، موتور باکسر طراحی کند، که هنوز هم مشخصه موتورسیکلت های BMW امروزی است . اساس موتور از ساخت هواپیما می آید. تنها دو سال بعد، رودولف شلیچر، تکنسین BMW، مدل R 27 را توسعه داد که دو برابر قدرت داشت و ۱۶ اسب بخار قدرت داشت. او یک سیلندر فولادی با سر سیلندر آلیاژی سبک جدید با سوپاپ های بالای سر طراحی کرد. این دو مهندس کسانی بودند که هنوز چارچوب اصلی موتورسیکلت های تولید کننده برتر را تا به امروز فراهم می کنند.

مطلب پیشنهادی: ۱۵ دانستنی درمورد خودرو BMW


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *