اولین ماشین تویوتا

اولین ماشین تویوتا

تویوتا که همواره یکی از پرفروش‌ترین برندهای خودروسازی در کشورمان و جهان است، به ماجراجویی خود که از ژاپن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برندهای خودروسازی جهان با کارخانه‌های فراوان در دنیا آغاز شده، ادامه می‌دهد. داستان غول خودروسازی تویوتا، یکی از معروف ترین برندهای ژاپنی در سطح جهانی، در سال ۱۹۳۳ به عنوان بخشی از Toyoda Automatic Loom Works آغاز می شود که توسط پسر بنیانگذار، کیچیرو تویودا، که همچنین منسوجات برای اتومبیل تولید می کند، رهبری می شود. اگرچه گروه تویوتا برای خودروهای خود شناخته شده است، اما لازم به یادآوری است که هنوز در صنعت نساجی فعالیت می کند و ماشین های بافندگی اتوماتیک کامپیوتری و چرخ خیاطی برقی تولید می کند. در ادامه این مطلب” اولین ماشین تویوتا ” همراه ما باشید (شرکت اجاره خودرو آلفا تیم).

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای تویوتا دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو تویوتا

اولین جرقه در تولید خودرو تویوتا

کیچیرو تویودا برای تحقیق در مورد تولید خودرو در سال ۱۹۲۹ به اروپا و آمریکا رفت و در سال ۱۹۳۰ شروع به مطالعه موتورهای بنزینی کرد. هنگامی که شرکت Toyoda Automatic Loom Works توسط دولت ژاپن تشویق شد تا تولید خودرو را در طول جنگ با چین توسعه دهد، اولین موتورهای خود را برای استفاده در خودروی A1 در می ۱۹۳۵ و کامیون G1 در سال ۱۹۳۵ تولید کرد. اولین تولید خودروهای سواری این شرکت در سال ۱۹۳۶ آغاز شد. اولین خودروهای این شرکت شباهت زیادی به دوج پاور واگن و شورولت داشتند. حتی می توان گفت که این خودروها به جز چند قطعه از خودروها دقیقاً به همین شکل تولید شده اند.

اولین ماشین تویوتا (AA)

اولین ماشین تویوتا (AA)

 تویوتا کلاسیک در اواخر دهه ۱۹۹۰ ادای احترام به تویودا مدل AA در سال ۱۹۳۶ است، اولین خودروی سواری که توسط این شرکت ساخته شد و در صنعت خودروسازی تسلط یافت. بهترین بخش این است که حداقل سه درصد از کل تولید تویوتا کلاسیک در حال حاضر در ایالات متحده برای فروش است، علیرغم این واقعیت که آنها هرگز به اینجا وارد نشده اند.

متأسفانه، تنها یک بازمانده از مدل تویودا AA پس از وقوع جنگ وجود دارد. یک واحد واقعاً ویژه که امروزه در موزه هلندی لوومن قرار دارد. از سال ۲۰۰۸، زمانی که به رونالد کویمن، مدیر کل آن، “توضیح” داده شد که شخصی در حال فروش یک نسخه از تویودا AA است، وجود داشته است. او در روسیه بود و اگرچه در آگهی به عنوان یک Airflow معرفی شد، اما پس از بررسی دقیق مشخص شد که او AA است.

مالک آن دهقانی بود که پس از جنگ جهانی دوم از آن برای کارهای کشاورزی خود در قلمرو سیبری استفاده می کرد. این ایالت بهترین حالت ممکن نبود، اما هیچ جایگزینی وجود نداشت: آنها یکی از عجیب ترین و اصلی ترین اتومبیل های جهان را پیدا کرده بودند. بنابراین، پس از هفت ماه طولانی بوروکراسی و تماس های تلفنی بی پایان، وزارت فرهنگ روسیه مجوز خروج Toyoda AA را از کشور و سفر به خانه جدید خود در هلند صادر کرد.

مطلب پیشنهادی: تاریخچه و حقایقی در مورد تویوتا لندکروز


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *