اجاره خودرو دنده دستی یا اتوماتیک

اجاره خودرو دنده دستی یا اتوماتیک

همیشه علاقه مندان به خودروهایی با گیربکس دستی و همچنین گیربکس اتوماتیک وجود دارند. به خصوص کسانی که وسواس سوخت دارند و کسانی که با گیربکس های اتوماتیک زیاد کار نکرده اند به دنبال ماشین های دنده دستی هستند و گیربکس های دستی را ترجیح می دهند. این ترجیح نه تنها در هنگام خرید خودرو، بلکه در هنگام اجاره خودرو توسط دوستداران خودرو نیز صادق است. با توجه به علاقه به خودروهای دستی که در ترجیحات خودروهای اجاره ای آنها نیز منعکس می شود، شرکت های اجاره خودرو همیشه خودروهایی را با این ویژگی نگهداری می کنند.موضوع انتخاب بین خودروهای گیربکس اتوماتیک و دستی مدت هاست که مورد بحث قرار گرفته است. این سوال اغلب توسط صاحبان خودروهای بالقوه و کسانی که می خواهند رانندگی را یاد بگیرند، مطرح می شود. اکنون، در بخش اجاره خودرو ترابزون، شرکت اکو رنت پاسخ سوال شما را با شما در میان خواهد گذاشت. در ادامه این مطلب”اجاره خودرو دنده دستی یا اتوماتیک” همراه شرکت اجاره خودرو آلفا تیم باشید.

شرکت اجاره خودرو گیربکس دستی و اتوماتیک

آلفا تیم با انتخاب های گیربکس دستی و اتوماتیک خود خواسته های مشتریان خود را در بخش اجاره خودرو برآورده می کند. اکنون می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های دستی و اتوماتیک شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.
اجاره خودرو

اصول گیربکس دستی چیست؟

کلاچ گیربکس دستی و دسته دنده دو جزء حیاتی هستند. محفظه آن دارای سه شفت است که هر کدام دارای اندازه دنده متفاوتی هستند. شفت ورودی با کلاچ خودرو به موتور متصل می شود. شفت میانی که دنده های بیشتری دارد همیشه به شفت ورودی متصل است. شفت خروجی به عنوان دنده سوم به شفت میانی متصل می شود.

چرخ دنده ضد شفت ثابت و طراحی شده است تا مرحله به مرحله با هم بچرخند. چرخ دنده شفت خروجی برای چرخش آزادانه تنظیم شده است. چرخ دنده های مشبک به چرخ دنده های کوچک اجازه می دهد تا در هنگام تعامل دنده های بزرگ و چرخ دنده های کوچک سریعتر بچرخند. یعنی هر چه اختلاف سایز بیشتر باشد ضریب دنده بزرگتر خواهد بود.

حتماً پدال کلاچ را فشار دهید تا کلاچ اصطکاکی درگیر شود و ماشین گیربکس دستی روشن شود. کلاچ اصطکاکی بین محور ورودی موتور و فلایویل قرار دارد. هنگامی که پدال را فشار می دهید، گیربکس و موتور از یکدیگر جدا می شوند و به شما امکان می دهد به طور مستقل بچرخید. با جلوگیری از انتقال گشتاور از موتور به گیربکس، سرعت تعویض دنده شما را افزایش می دهد.

می توانید تعویض را به صورت دستی با اهرم دنده انجام دهید. با چرخش چرخ دنده های محور خروجی، گشتاور خودرو سیگنال قفل شدن چرخ ها را می دهد. نتیجه؛ عملکرد میله و دنده وابسته به کلاچ های دنده، شاخک های انتخابگر را فعال می کند. هنگامی که کلاچ را رها می کنید، انرژی از موتور توسط گیربکس به چرخ ها منتقل می شود. این به ماشین شما اجازه حرکت می دهد.

با افزایش سرعت، سرعت ماشین را به بالاترین حد خواهید رساند. شفت گیربکس تا زمانی که کاملا متوقف نشود به دنده عقب نمی رود. در این حالت باید پدال کلاچ را فشار دهید. اگر با تعویض دنده مشکل دارید؛ در بخش اجاره خودرو ترابزون می توانید با اکو کار رنت تماس بگیرید.

برای یک راه حل حرفه ای می توانید با خدمات مجاز وقت ملاقات بگذارید.

مزایای استفاده از گیربکس دستی

آیا یک ماشین اسپرت یا مسابقه ای با گیربکس دستی تماشا کرده اید؟وقتی می خواهید از گیربکس دستی استفاده کنید، کنترل تعویض دنده روی ماشین کاملاً متعلق به شما خواهد بود. بنابراین، تفاوت قابل توجهی بین دو انتقال وجود دارد. با گیربکس دستی می توانید بهینه سازی سوخت داشته باشید. زیرا با ارائه کنترل رانندگی خودرو توسط خود می توانید سوخت را کاهش دهید.

هزینه یک ماشین دنده دستی همیشه کمتر است. با نیاز به نگهداری کمتر، هزینه عملیاتی شما را کاهش می دهد. طراحی ساده ای دارد که نیازی به نگهداری زیاد ندارد. گیربکس دستی با عملکرد و امکانات اولیه خود به سرعت گرم نمی شود و مشکلات کمی ایجاد می کند.

با کارکرد صحیح خودروی گیربکس دستی خود و ارائه تعمیر و نگهداری منظم در سرویس مجاز آن، می توانید عمر وسیله نقلیه خود را افزایش دهید. یک ماشین دنده دستی نسبت به گیربکس اتوماتیک نرخ بیمه کمتری دارد.

معایب گیربکس های دستی چیست؟

تعویض دنده برای مدت طولانی راننده را خسته می کند. برای تعویض دنده با استفاده از دست و پا فشار فیزیکی (درد و درد) وجود خواهد داشت. خستگی ذهنی و عدم توجه نیز هنگام استفاده از گیربکس دستی رخ می دهد.

اصول گیربکس اتوماتیک چیست؟

این بهینه سازی گشتاور تولید شده توسط وسیله نقلیه را با استفاده از دنده های گیربکس اتوماتیک فراهم می کند. با ارائه سرعت های خروجی موتور امکان عملکرد صحیح را فراهم می کند. با استفاده از فشار هیدرولیک، تعویض دنده به صورت خودکار انجام می شود. در گیربکس های اتوماتیک و دستی مبدل گشتاور جایگاه مهمی دارد. با اتصال به خط محرکه، فشار سریعی به روغن گیربکس وارد می کند.

مایع گیربکس دنده سیاره ای را برای تغییر نسبت ها غیرفعال می کند. هنگامی که اهرم تعویض دنده را روی “D” قرار می دهید، درایو گیربکس اتوماتیک فعال می شود و آرام خواهید شد. مجموعه دنده سیاره ای که نسبت های گیربکس را ایجاد می کند، با سیستم پیچیده مرکزی امکان پذیر خواهد بود.

حلقه چرخ دنده سیاره ای

تجهیزات خورشیدی،
چرخ دنده سیاره،
برای اینکه ماشین به دنده های مختلف تبدیل شود، همه آنها باید همزمان کار کنند. 

اگرچه مایع گیربکس اتوماتیک اجزا را روان و خنک نگه می دارد، اما وظیفه اصلی آن در سیستم تامین انرژی خودرو است. مایع گیربکس فشار لازم برای فعال کردن کلاچ و باندهای حاکم بر دنده خودرو را تولید می کند.

مزایای استفاده از گیربکس اتوماتیک

وسیله نقلیه گیربکس اتوماتیک برای علاقه مندان به خودرو جذاب است زیرا کار با آن و درک آن ساده است. این سیستم پیچیده است و استفاده از آن بسیار ساده است. این مفید است زیرا مجبور نیستید با کلاچ سر و کار داشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کشیدن دسته دنده به سمت “D” حرکت کنید.

تعویض بدون درز گیربکس به شما این امکان را می دهد که تغییر دنده را در حین رانندگی مدیریت کنید. لازم نیست نگران رانندگی در سربالایی، توقف یا پیمایش در ترافیک شلوغ باشید.

با استفاده از گیربکس اتوماتیک می توانید فرمان را با دو دست نگه دارید. این با اطمینان از اینکه مجبور نیستید با تعویض دنده سر و کار داشته باشید، ایمن است. با کمی تلاش در حین رانندگی، خستگی جسمی و روحی بسیار کم خواهد بود. گیربکس اتوماتیک خلاقانه تر است و دائماً خود را بهبود می بخشد.

معایب گیربکس های اتوماتیک چیست؟

یکی از معایب آن هزینه بالا است. خرید نو یا دست دوم گران است. شما همچنین باید با هزینه های تعمیر و نگهداری مجاز خدمات و نرخ های بالای بیمه مقابله کنید. از آنجا که مکانیزم سیستم انتقال اتوماتیک پیچیده است، وقوع خطا بیشتر خواهد بود. در دراز مدت اثرات مضری بر عمر انتقال دارد.

گیربکس دستی و اتوماتیک مصرف سوخت

قیاس دشوار، به گفته طرفین؛ گیربکس دستی یک مزیت مهم نسبت به گیربکس اتوماتیک دارد و آن راندمان مصرف سوخت آن است. دلیل آن این است که مدل های گیربکس اتوماتیک قبلی برای تامین مصرف سوخت بالاتر طراحی شده بودند. این وضعیت امروزه با توسعه گیربکس های اتوماتیک تغییر کرده است.
جدیدترین گیربکس اتوماتیک در حال حاضر به اندازه همتایان دستی خود مصرف سوخت دارد. گیربکس های اتوماتیک با سرعت بیشتری نسبت به نسخه های سه سرعته قبلی طراحی شده اند و اتکای کمی به مبدل گشتاور دارند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *