ویژگی های سفر به تنهایی با ماشین اجاره ای در خارج از کشور

ویژگی های سفر به تنهایی با ماشین اجاره ای در خارج از کشور

سفر به تعطیلات معمولاً از قبل برنامه ریزی می شود، مکان و مسیر با دقت انتخاب می شود، به طوری که همه شرکت کنندگان علاقه مند هستند. تفاوت وجود دارد، یک شرکت دوستان، یک خانواده با فرزندان یا یک گردشگر تنها وجود دارد – علایق متفاوت خواهد بود. در عین حال، هیچ کس انکار نخواهد کرد که این آزادی و خوشبختی است که همه آرزو دارند به سمت یک ماشین در کشوری ناشناخته حرکت کنند، نقاط دورافتاده آن را کاوش کنند و بدون کنترل یک راهنمای گروهی در هر جایی توقف کنند. انجام دادن؟ در بدو ورود با ماشین بروید یا اجاره کنید ؟ بیایید سعی کنیم مزایای این روش ها را با هم مقایسه کنیم و دریابیم که آیا اشکالی وجود دارد یا خیر.

آیا در سفرهای خارجی نیاز به خودرو وجود دارد؟

بسیاری از افراد در سفر به این فکر می کنند که کدام وسیله نقلیه بهتر است. هواپیما سریعتر است، اما گرانتر است، قطار جالب و ارزان است، اما طولانی است. بهترین جایگزین ماشین است. در آن می توانید همه چیز را به راحتی اضافه کنید و یک مسیر خودکار دقیق را توسط ناوبر برنامه ریزی کنید. مزیت بعدی به نفع این نوع حمل و نقل، استقلال راه های ارتباطی است، نیازی به تعویض یا منتظر ماندن چمدان نیست، توقف ها نیز به صورت جداگانه انتخاب می شوند و زمان اقامت در هر شهر فقط توسط مسافر محدود می شود. .

از طرف دیگر، همیشه مفید نیست. اگر به اسپانیا سفر می کنید و می خواهید به جبل الطارق یا جزایر قناری، گوشه های دیگر اروپا بروید، باید آن را ترک کنید و بدون آن برسید. سپس خروجی برای مدت معینی پارکینگ پولی باقی خواهد ماند. وقتی گردشگران هواپیما را انتخاب می کنند، امیدوارند به مقصد برسند، مهم است که تعطیلات کوتاه باشد. در این صورت هیچ فایده ای ندارد که ماشین خود را برای مدت طولانی در آنجا رانندگی کنید و چندین روز را در جاده بگذرانید. اما در نقطه ورود امکان اجاره خودرو وجود دارد. بنابراین، با صرفه جویی در پرواز، بقیه زمان را می توان صرف سفر در سراسر کشور و گشت و گذار در نقاط مختلف آن کرد.

کدام ماشین را انتخاب کنید

اگر گردشگران تصمیم گرفتند که هنوز در سفر به وسیله نقلیه نیاز دارند، سؤال بعدی انتخاب آنها خواهد بود. هنگام انتخاب یک SUV، خودروی اسپرت یا مینی ون خانوادگی، باید اولویت ها و معیارهای زیر را مشخص کنید:

 1. جایی که مسیر قرار خواهد گرفت: به کوه ها در امتداد بزرگراه ها، به شهرهایی با خیابان های باریک یا در امتداد یک اتوبانم مناسب.
 2. بودجه چقدر است؟ یک مدل جدید گران قیمت مورد نیاز است یا یک نسخه متوسط ​​کافی است.
 3. چند نفر قصد دارند در آن بمانند، آیا کودکانی هستند که شرایط راحتی فردی برای آنها مهیا شده است؟

مسافران بر اساس پاسخ‌هایشان به این سؤالات، تصمیم می‌گیرند که کدام گزینه را متوقف کنند و در سایت رزرو کنند. از این نظر، اتفاقاً یکی دیگر از مزایای یک ماشین اجاره ای است – شما می توانید آنچه را که می خواهید با توجه به شرایطی که در حال حاضر تعیین شده است سفارش دهید. به عنوان مثال، اگر با ماشین اسپرت کوچک خود از روسیه وارد شوید و بخواهید از میان توده های کوهستانی و جاده های ملی اسپانیا در جستجوی بهترین سواحل رانندگی کنید، وسیله نقلیه نامناسب خواهد بود و فقط با آسفالت به مسیرها می پیوندد. . یا به هر حال باید یک SUV اجاره کنید.

مزایا و معایب رانندگی با وسیله نقلیه شخصی

هنگام عبور از مرز ماشین خود، یک مزیت بزرگ وجود دارد – شما مجبور نخواهید بود وسایل نقلیه را در یک کشور ناشناخته جستجو کنید و هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد:

 • بار اضافه بار؛
 • ثبت رایگان اسناد به زبان ناشناخته؛
 • پرداخت بیمه و مسئولیت در صورت حادثه یا آدم ربایی.

همه اینها را می توان با جابجایی فقط با وسیله نقلیه شخصی اجتناب کرد. اما این عیب جزئی نیست، زیرا لازم است:

 • آماده کردن خودرو برای عبور از گمرک، معاینه فنی، تعمیر حتی چیزهای کوچکی که دست به آنها نرسید.
 • قبل از عبور از مرز (اسپانیا دور است) و بازگشت، زمان زیادی را صرف سواری کنید.
 • مدام سوخت گران می ریزد.

با در نظر گرفتن این مزایا و معایب، راننده برنامه ریزی می کند که آیا ماشین خود را سوار کند و به سفر برود یا در محل به خدمات کرایه ماشین متوسل شود.

مزایا و معایب اجاره خودرو در کشور میزبان

اگر چنین کارهایی را انجام دهید، در خاک اسپانیا می توانید تعطیلات را تا حد امکان مفید سپری کنید:

 • برای بازدید از ساحل؛
 • معماری را ببینید.
 • به کوهستان سفر کنید؛
 • معروف ترین شهرها و جاذبه های آنها را کاوش کنید.

قلمرو اسپانیا بزرگ است و اگر با ماشین سفر نکنید، همه چیز را می توان در یک یا دو هفته انجام داد. اگر از قبل می دانید به کجا می خواهید بروید، لیستی تهیه کنید و با توجه به نکات آن را دنبال کنید.

ماشین اجاره ای به دلایل زیر آزادی عمل را فراهم می کند:

 • می توانید توافق کنید که آن را از کجا تهیه کنید و کجا آن را اجاره کنید (آنها می توانند شهرهای مختلفی باشند).
 • برای کل ترم یا انتخابی روزها مصرف کنید.
 • خدمات یک راننده شخصی را سفارش دهید، اگر رانندگی بلد نیستید یا از جاده های دیگران و قوانین آنها می ترسید، زبان را نمی فهمید.
 • مدل و مارکی را انتخاب کنید که بیشتر به شما می آید و بیشتر دوست دارید، از قبل رزرو کنید و تخفیف بگیرید.

برای رانندگی در خارج از کشور و کرایه وسیله نقلیه باید استاندارد بین المللی، کارت پرداخت با سپرده کافی و پاسپورت با ویزا تهیه کرد. برای به حداقل رساندن ترس از آدم ربایی یا سرقت، یک قرارداد بیمه تنظیم می شود و مبلغ ناچیزی تنظیم می شود که اگر بعداً نیاز داشته باشند، حتی اگر بیش از حق بیمه باشد، هزینه ها را پوشش می دهد. یک محدودیت تعیین شده است، حداقل مقدار قابل حذف.

مسافرانی که در یک جیپ یا مرسدس کرایه با شماره اسپانیایی سوار می شوند، نمی توانند نگران عبور از ایست بازرسی ایالت های مرزی مجاور باشند. فقط باید قرارداد اجاره، پاسپورت خود را با ویزای معتبر و بازگشت در مدت مشخص شده در سند برای بازپرداخت نشان دهید. بنابراین، حتی پس از رسیدن به اسپانیا و سوار شدن با ماشین به آنجا، می توانید از کشور همسایه پرتغال یا فرانسه دیدن کنید و برگردید و سپس با هواپیما به خانه برگردید. این مزیت اصلی در امکانات اجاره خودرو است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *