۱۰ نکته مهم برای سفر با ماشین در تعطیلات

۱۰ نکته مهم برای سفر با ماشین در تعطیلات

سفر در تعطیلات می تواند به یک استرس بزرگ تبدیل شود. جاده هایی با ترافیک شدید، صف در باجه های عوارض، راه بندان های احتمالی، گذراندن ساعت ها و ساعت ها پشت فرمان، به طور خلاصه، هیچ دلیلی برای سخت کردن زندگی برای راننده در این دوره تردد بیشتر وجود ندارد. برای اینکه سفرتان آرام‌تر، سریع‌تر، ایمن‌تر و لذت‌بخش‌تر شود،  ۱۰ نکته را برای شما که می‌خواهید در تعطیلات با ماشین شخصی سفر کنید، فهرست کرده‌ایم !.

۱- قبل از شروع سفر، ضروری است که خودروی خود را به طور کامل بررسی کنید. گاهی با توجه به هزینه های انجام شده در این نگهداری، هزینه های احتمالی با تنظیم اسناد (از جمله جریمه ها) و همچنین به روز بودن بیمه، باید به فکر اجاره خودرو، گزینه ای ارزان و با ضمانت استفاده از خودروی آماده باشید . وسیله نقلیه ساخته شده برای برخورد به جاده علاوه بر این، در این مواقع خانواده همیشه بزرگتر است، چمدان بزرگ است و اگر فضای داخلی وسیله نقلیه شما همه و همه را در خود جای نمی دهد، اجاره خودروی  سدان  می تواند مشکلات ناراحتی را حل کند. در مورد آن فکر کنید!

۲- بررسی کنید که مدارک راننده مرتب باشد و آنها را در مکانی به راحتی در دسترس قرار دهید تا در صورت توقف در ایست بازرسی پلیس، کار را آسان تر کند.

۳- از پر بودن باک خودرو مطمئن شوید. تمام شدن سوخت در وسط جاده بسیار خطرناک است و کمک ممکن است دیر برسد. همچنین، گرفتار شدن بدون گاز در جاده می تواند جریمه متوسط ​​​​معادل ۴ امتیاز در گواهینامه شما را به همراه داشته باشد.

۴- سعی کنید در زمان های جایگزین ترک کنید. ساعات اوج مصرف معمولاً در پایان ساعات کاری، ساعت ۱۲:۰۰ و ۱۸:۰۰ است. با سفر در زمانی که ترافیک کمتری وجود دارد، از صف های طولانی در باجه عوارض و کاهش سرعت در جاده جلوگیری می کنید. ایده آل این است که صبح، اواسط بعدازظهر یا بعد از ساعت شلوغی ، از ساعت ۸ شب به بعد حرکت کنید.

۵- در مورد مسیری که باید طی شود تحقیق کنید. Google Maps یک ابزار عالی است و می تواند مسیرهای جایگزین، حجم ترافیک و حتی دما را ترسیم کند. حتما نقشه را پرینت بگیرید و همچنین چند قلم اضافه کنید، بچه ها دوست دارند در مورد اسکریپت کمک کنند.

۶- چند توقف برای غذا خوردن، کشش بدن، دستشویی رفتن و استراحت برنامه ریزی کنید. احتمالاً چند ساعت را در جاده سپری خواهید کرد و با فرسودگی بدنتان، این توقف ها به شما کمک می کند تا انرژی خود را بازیابید.

۷- اگر با بچه ها سفر می کنید یادتان باشد در طول سفر چیزی برای سرگرمی آنها تهیه کنید. ترافیک آهسته می تواند آنها را تحریک پذیر کند، بنابراین بازی ها یا شوخی ها جایگزین های عالی هستند. همیشه چیزی آماده داشته باشید! نکته اساسی دیگر برای کودکان زیر ۶ سال استفاده از تجهیزات ایمنی اجباری است. نکاتی را در این مقاله بررسی کنید: نکات ایمنی برای حمل و نقل کودکان در ماشین.

۸ – یک سی دی یا MP3 با آهنگ هایی که راننده برای سفر دوست دارد بردارید. رادیوها ممکن است در طول سفر از کار بیفتند و بی حوصلگی، همراه با خستگی، به راحتی کسانی را که پشت فرمان هستند، آزار می دهد. رانندگی با آرامش و حوصله یکی از اولین الزامات یک سفر ایمن است!

۹- در صورت امکان پول عوارض رد و بدل شده را بردارید. در روزهای تعطیل، جریان در باجه های عوارض بسیار شدید است و کارمندان صاحب امتیازی وجود دارند که از قبل در صف هایی برای تسریع روند پرداخت را پیش پرداخت می کنند!

۱۰- در صورت مسافرت شبانه، سعی کنید برای استراحت در مسافرخانه ها یا هتل ها توقف کنید. اجازه ندهید بدن شما خسته شود، این بسیار خطرناک است و شما در معرض خطر خوابیدن پشت فرمان هستید. اگر در تابستان در طول روز سفر می کنید، از لباس های سبک و عینک آفتابی استفاده کنید تا در طول سفر دچار ناراحتی نشوید.

نکات یادداشت شده، تعیین مقصد، تعطیلات در راه است… وقت آن است که به جاده بروید و از آخر هفته لذت ببرید. هدف شما هر چه باشد، اگر رانندگی می کنید، مشروب نخورید و همیشه به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارید! به یاد داشته باشید که ایده این است که بدون حادثه به مقصد برسید و آماده باشید تا با خانواده یا دوستان لذت ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *