خط و خش روی خودروهای اجاره ای

خط و خش روی خودروهای اجاره ای

در صورت ایجاد خط و خش در خودروهای اجاره ای چه باید کرد؟ تعداد رانندگانی که اجاره خودرو را انتخاب می کنند در کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. با این حال، بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای با وسیله نقلیه اجاره‌ای رخ دهد، چه کنند.

بنابراین، اگر به دنبال اجاره خودرو هستید ، باید به خوبی آگاه باشید تا در شرایط نامطلوب راه حلی بیابید، زیرا حوادث رانندگی غیرقابل پیش‌بینی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.

به همین دلیل آلفاتیم این مقاله کامل را با تمام اطلاعات لازم در مورد موضوع آماده کرده است. آیا می خواهید بدانید که چگونه در موارد خط و خش روی خودروهای اجاره ای عمل کنید؟ این مطالب را دنبال کنید!

در صورت خط و خش روی خودروهای اجاره ای چه باید کرد؟ 

در صورت ایجاد خط و خش بر روی خودروهای اجاره ای، پس از آنالیز وضعیت خودرو، با شرکت اجاره تماس گرفته و کل حادثه و وضعیت خودرو را توضیح دهید. به این ترتیب، شرکت به شما اطلاع خواهد داد که چگونه باید ادامه دهید. 

در هر صورت معمولاً این وضعیت به دلیل کم توجهی یا تصادفات جزئی رانندگی اتفاق می افتد. با این حال، اگر وضعیت شامل وسایل نقلیه یا افراد دیگری می شود، ابتدا ببینید که همه آنها چگونه هستند. 

با این حال، آلفا تیم نکات دقیق تری را برای همه رانندگانی که چنین مشکلاتی را تجربه می کنند، جمع آوری کرده است. نگاه کن

با شرکت تماس بگیرید و وضعیت را به آنها اطلاع دهید

اولین اقدام لازم این است که با شرکتی که وسیله نقلیه را اجاره کرده است تماس بگیرید و وضعیت را توضیح دهید. و چه داده هایی باید در دست داشته باشید؟ راننده باید اطلاع دهد:

  • نام راننده؛
  • بشقاب؛
  • شهر؛
  • مسافت پیموده شده خودرو؛
  • دلیل درخواست؛
  • عکس هایی از وسیله نقلیه برای نشان دادن نیاز به نگهداری/تعمیر.

در آلفا تیم، برنامه ریزی باید از طریق کانال اختصاصی از طریق واتساپ انجام شود ، که از دوشنبه تا جمعه، از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر کار می کند. در این صورت تعمیر و نگهداری اصلاحی با توجه به شرایط بین راننده و شرکت انجام و شارژ خواهد شد.

در صورت لزوم خودرو را عوض کنید 

همانطور که در بالا گفتیم، خط و خش روی خودروها معمولا در تصادفات جزئی رخ می دهد. با این حال، اگر وسیله نقلیه در شرایط خوبی برای استفاده نیست، ممکن است نیاز به تعویض باشد. 

به عبارت دیگر، تنها در صورتی امکان تعویض خواهید داشت که عملکرد یا وضعیت خودرو صحیح نباشد. بنابراین، هنگام امضای قرارداد اجاره، تجزیه و تحلیل انواع پوشش ها برای موقعیت های خطر مهم است. 

شرایط تعمیر را با شرکت تأیید کنید 

این نکته ای است که باید به آن توجه کنید. در مورد تعمیرات، هر شرکتی قوانین خاص خود را دارد . انواع خدمات به جزئیاتی بستگی دارد که هنگام اجاره وسیله نقلیه بر روی آنها توافق خواهد شد.

به عنوان مثال، در آلفا تیم، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ارائه شده توسط سازنده خودرو در قرارداد اجاره گنجانده شده است. اما در موارد تعمیر و نگهداری اصلاحی، مبالغ طبق شرایط توافق شده بین شرکت اجاره و راننده اخذ می شود.

بنابراین، قبل از حرکت با وسیله نقلیه انتخابی خود، قرارداد را بررسی کنید و ببینید که آیا نیازهای شما را برآورده می کند یا خیر.

خط و خش روی اتومبیل های اجاره ای: در تصادفات جدی چه باید کرد

اگر خراش روی خودروهای کرایه ای به دلیل تصادف شدید ظاهر شود چه؟ همانطور که می دانیم معمولاً در تصادفات جزئی خراش ایجاد می شود. با این حال، آنها می توانند پیامد حوادث جدی تری باشند. 

از این رو آلفا تیم نکاتی را برای عمل در موقعیت هایی از این دست تفکیک کرده است. آن را در زیر بررسی کنید!

گزارش پلیس بده

در موارد تصادف، مجدداً قابل تأکید است: ابتدا بررسی کنید که همه افراد درگیر خوب هستند . پس از آن، ببینید کجا هستید و با پلیس تماس بگیرید تا گزارش پلیس را ثبت کنید . 

پس از انجام این کار، شرکت اجاره وضعیت را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. به این ترتیب، او ارزیابی می کند که آیا نیاز به پوشش تمام هزینه های حادثه وجود دارد یا اینکه آیا تعمیرات تحت فرانشیز بیمه قرار می گیرد.

با شرکت خودرو ارتباط برقرار کنید

پس از تماس با پلیس، همچنین با شرکت اجاره خودرو تماس بگیرید و کل حادثه را با جزئیات وضعیت خودرو و محل حادثه توضیح دهید. 

لازم است بدانید که برخی از شرکت‌های کرایه خودرو از راننده می‌خواهند که برای پر کردن گزارش تصادف به یک فروشگاه خدمات مراجعه کند. 

شرایط تعمیر اجاره را بررسی کنید 

لازم است در اسرع وقت به شرکت اجاره کننده اطلاع داده شود زیرا شرکت ها تا ۲۴ ساعت پس از حادثه دارای خط مشی خدمات هستند. در آلفا تیم، باید اتفاقی را که در عرض ۱ ساعت رخ داده گزارش دهید. 

چطور این کار را بکنیم؟ در صورت بروز حادثه یا تعمیر و نگهداری ، به سادگی با مرکز تماس بگیرید. در صورت بروز تصادف یا خرابی که عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد و امکان رفتن به فروشگاه وجود ندارد، آرامش خود را حفظ کنید. فقط با کمک ۲۴ ساعته تماس بگیرید.

در صورت امکان، وسیله نقلیه دیگری را درخواست کنید

راننده باید با در دست داشتن گزارش حادثه به فروشگاه شرکت اجاره ای مراجعه کند تا گزارش تصادف را پر کند. مجموعه یک وسیله نقلیه جدید بین شرکت و راننده ارزیابی می شود 

پس از تایید، بسته به در دسترس بودن، رزرو جدیدی انجام خواهد شد. با این حال، شایان ذکر است که وصول خسارت یا مشارکت مشترک از قوانین شرایط اجاره توافق شده پیروی می کند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *