آیا بیمه برای اجاره خودرو اجباری است؟

آیا بیمه برای اجاره خودرو اجباری است؟

هنگام اجاره وسیله نقلیه، ممکن است چندین سوال در مورد روش، هزینه های دریافت شده توسط شرکت های اجاره و بیمه اتومبیل کرایه ایجاد شود. در این پست سعی می کنیم برخی از آنها را روشن کنیم تا با خیالی آسوده از تمامی مزایای این سرویس بهره مند شوید.

از این گذشته، اجاره ماشین می تواند برای کسانی که با خانواده سفر می کنند بسیار سودمند باشد، به عنوان مثال، فرصتی برای کشف محبوب ترین جاذبه های گردشگری و پنهان ترین زیبایی های مکان های بازدید شده، با تمام آزادی که یک وسیله نقلیه شخصی می تواند ارائه دهد. .

هنگامی که برای کار سفر می کنید ، یک ماشین اجاره ای چابکی مورد نیاز برای استفاده بهینه از زمان را فراهم می کند.

علاوه بر این، کرایه خودرو نیز به یک جایگزین برای کسانی تبدیل شده است که نمی خواهند، نیاز دارند یا نمی توانند وسیله نقلیه خود را نگهداری کنند، با تمام هزینه های مالیات و نگهداری.

و ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد ، اما در واقع یک روش بسیار ساده است. اگر سوالی دارید، در زیر به برخی از آنها پاسخ خواهیم داد.

سوالات اصلی در مورد اجاره خودرو چیست؟

نیازی به ترس نیست رویه‌ها و الزامات شرکت‌های اجاره‌ای برای اجاره خودرو فقط برای ایمن‌تر کردن معاملات برای همه است. در زیر برخی از سوالات اصلی که هنگام اجاره وسیله نقلیه مطرح می شود آورده شده است:

۱) برای اجاره وسیله نقلیه چه چیزی لازم است؟

اکثر شرکت ها مستاجر را ملزم می کنند که حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد و دارای مجوز ۲ ساله باشد، اما این شرایط ممکن است از شرکت اجاره ای به شرکت اجاره ای متفاوت باشد. علاوه بر این، گواهینامه رانندگی باید معتبر باشد و به طور کلی، تحقیقاتی در مورد محدودیت های مالی در CPF اجاره کننده وجود دارد. یکی دیگر از الزامات، داشتن کارت اعتباری به نام شخصی که خودرو را اجاره می کند، با محدودیت در دسترس است. از آن برای سپرده استفاده می شود ، که ارزشی را حفظ می کند که پس از تحویل خودرو، قفل آن باز می شود. این مقدار بسته به شرکت اجاره‌ای و دسته‌بندی خودروی اجاره‌ای متفاوت است.

۲) انواع هزینه ها چیست؟

اساساً دو نوع شارژ مبلغ اجاره وجود دارد. اولی برای قیمت روز، با مسافت پیموده شده رایگان. ایده آل برای کسانی که قصد دارند ماشین خود را زیاد رانندگی کنند.

مورد دوم بر اساس مسافت پیموده شده است. در این حالت، مسافت پیموده شده بر روی کیلومتر شمار در هنگام جمع آوری و تحویل خودرو بررسی می شود تا قیمت نهایی قابل پرداخت محاسبه شود. این برای سفرهای کوتاه یا استفاده گاه به گاه مناسب است.

۳) چه کسی می تواند ماشین اجاره ای را رانندگی کند؟

این یک الزام قراردادی است که فقط اجاره‌دهنده می‌تواند وسیله نقلیه اجاره‌ای را رانندگی کند. اگر شخص دیگری از خودرو استفاده می کند و اتفاق غیرقابل پیش بینی رخ می دهد، بیمه خسارت را پوشش نمی دهد که از پیمانکار دریافت می شود.

اگر بیش از یک نفر وسیله نقلیه را رانندگی می کنند، باید در زمان استخدام به شرکت اجاره اطلاع داده شود تا رانندگان اضافی در قرارداد لحاظ شوند. لازم است اسناد و مدارک همه را به همین ترتیب تأیید کنید.

حق بیمه چقدر است؟

به طور معمول، شرکت‌های اجاره‌ای، همراه با اجاره خودرو، بیمه در برابر سرقت، سرقت و تصادفات را ارائه می‌کنند. این بیمه در صورت مفقود شدن احتمالی به دلیل سرقت، سرقت یا تصادف و یا فقط ضررهای ناشی از آن، ارزش خودرو را پوشش می‌دهد و مستاجر صرفاً کسر خدمات را پرداخت می‌کند.

در ادامه در مورد بیمه اتومبیل اجاره ای بیشتر صحبت خواهیم کرد. خواندن را فراموش نکنید!

بالاخره بیمه کرایه ماشین اجباری است؟

در بسیاری از نقل‌قول‌ها، ارزش بیمه پایه، که پوشش ریسک نیز نامیده می‌شود، به عنوان یک راحتی برای اجاره‌کننده اضافه می‌شود، زیرا او مسئول یکپارچگی وسیله نقلیه و هر گونه خسارات احتمالی در طول مدت استفاده از آن خواهد بود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *