۸ نکته مفید برای غلبه بر گرمای تابستان در سفر

۸ نکته مفید برای غلبه بر گرمای تابستان در سفر

در حالی که تعطیلات تابستانی فرصتی طلایی برای کاوش در جهان و بررسی مقاصد جدید است، سرگردانی در گرمای تابستان کار آسانی نیست. (۸ نکته مفید برای غلبه بر گرمای تابستان در سفر)

امواج گرما در طول تابستان به شما احساس بدبختی می دهد و افزایش رطوبت که منجر به احساس چسبندگی، خستگی و تحریک می شود می تواند روحیه سفر شما را تضعیف کند.

کم آبی بدن به دلیل آفتاب شدید کمکی نمی کند و حتی ممکن است بر سلامت و تندرستی شما در طول تعطیلات تأثیر بگذارد.

بنابراین، در اینجا چند نکته برای غلبه بر گرمای تابستان وجود دارد تا بتوانید از تعطیلات تابستانی و سفر لذت ببرید. بیایید نگاهی بیندازیم!

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای در مسافرت کلیک کنید.

اجاره خودرو مسافرتی

چگونه می توانید در هنگام سفر در تابستان از گرمای طاقت فرسا جان سالم به در ببرید؟

۱. هیدراته بمانید و مایعات زیادی مصرف کنید

یکی از ضروری ترین اقدامات برای غلبه بر گرمای تابستان در سفر، هیدراته ماندن است. سعی کنید مایعات فراوان بنوشید، مهمتر از همه آب و همیشه یک بطری کوچک همراه خود داشته باشید.

در حالی که نوشیدنی هایی مانند الکل، چای یا قهوه باید اجتناب شود، میوه هایی با محتوای آب بالا مانند هندوانه به حفظ محتوای آب در بدن کمک می کنند.

اگر تابستان امسال از طریق فرودگا امام خمینی سفر می کنید، می توانید نوشیدنی های خنک و با طراوت مانند آب میوه ها را امتحان کنید تا در طول سفر خود هیدراته بمانید. بخش خوردن و غذا خوردن را در فرودگاه امام خمینی بررسی کنید تا بدانید کجا می‌توانید نوشیدنی دلخواه خود را پیدا کنید.

۲. لباس های رنگ روشن و گشاد بپوشید

گرمای طوفان خورشید می تواند باعث شود در سفر به شدت عرق کنید. برای مقابله با این، باید رنگ های روشن را بسته بندی کنید. صورتی، آبی، سفید و سبز چند گزینه هستند.

هنگام انتخاب لباس برای سفر، نکته دیگری که باید در نظر بگیرید پارچه است. لباس‌های نخی سبک و گشاد یا پارچه‌های مصنوعی را انتخاب کنید که برای از بین بردن عرق طراحی شده‌اند. هدف اطمینان از تبخیر سریع عرق است.

برای کمک به خونسردی و انتخاب لباس مناسب، فرودگاه امام خمینی دارای مراکز خرید مختلفی است . برای انتخاب لباس مناسب برای سفر در گرما می توانید به یکی از فروشگاه های انتخابی خود مراجعه کنید.

۳. وعده های غذایی سبک بخورید

خوردن وعده های غذایی سنگین در تابستان می تواند گرما ایجاد کند و احساس ناراحتی در شما ایجاد کند. هنگامی که یک وعده غذایی بزرگ می خورید، بدن شما برای هضم و متابولیسم محتویات آن باید سخت تر کار کند. دمای هسته را افزایش می دهد و شما را عرق کرده و بی حال می کند.

برای جلوگیری از این امر، به شما توصیه می شود در فصل تابستان، غذاهای محلی سبک و تازه پخته شده بخورید. غذاهای محلی با محتوای آب بالا، مانند سالاد میوه‌های استوایی یا شوربت‌های سرد یخی را انتخاب کنید. اگر در طول سفر به دنبال چیزی هستید که میل کنید، غذاخوری های متعدد در فرودگاه خمینی را برای غذاهای تازه، خوشمزه و سبک بررسی کنید.

۴. به دنبال سایه باشید

هنگام کاوش در مقصد خود، در گرمترین نقاط روز به دنبال سایه باشید. برای فعالیت‌های خود در صبح‌ها و شب‌های خنک‌تر برنامه‌ریزی کنید و در مکان‌های سایه‌دار یا کافه‌های فضای باز استراحت کنید تا در طول روز استراحت کنید و دوباره شارژ کنید.

۵. کمپرس سرد درست کنید

اگر به دلیل گرما سرد کردن خود برایتان سخت است، حوله ای را با آب سرد خیس کنید یا کیسه یخ تهیه کنید. آن را روی پیشانی، پشت گردن یا مچ دست خود قرار دهید، در حالی که در اطراف در حال کاوش در یک مقصد جدید هستید. خنک کننده سریع و راحتی از گرمای تابستان را تضمین می کند.

۶. از تعطیلات در تپه لذت ببرید

اگر می‌خواهید از گرمای تابستان استراحت کنید، یکی از راه‌های شادابی و خنک ماندن، رفتن به تعطیلات به کوهستان است. درجه حرارت در این مناطق نسبتاً پایین است، که یک استراحت خوشایند از گرما را تضمین می کند.

دوستداران سفر می توانند از طریق فرودگاه خمینی پرواز کنند که ۱۴۲ مقصد در سراسر جهان را به یکی از این مقاصد تپه ای با دمای پایین متصل می کند تا یک تجربه تعطیلات دلپذیر را تجربه کنند.

نکته حرفه‌ای: اگر برای یک سفر خانوادگی به تپه‌ها پرواز می‌کنید، با خدمات تحویل بار اضافی فرودگاه خمینی، بدون نگرانی و بدون استرس برای چمدان خود سفر کنید .

۷. بدن خود را با آب سرد اسپری کنید

یکی دیگر از راه های ساده برای غلبه بر گرمای تابستان در سفر این است که به خودتان آب بپاشید. می توانید یک بطری اسپری را با آب پر کنید و در یخچال نگهداری کنید. وقتی بیرون می‌روید، آن را با خود ببرید و زمانی که بیش از حد گرم می‌شوید، مه‌آلود کنید.

خنک کننده حرارتی تضمین می کند که با تبخیر آب، یک اثر خنک کننده ارائه می دهد. برای تسکین سریع گرما، باید با مه کردن مچ دست خود شروع کنید. خونی که در رگ ها جریان دارد را خنک می کند.

۸. شیرجه بزنید

اگر به مقصد ساحلی سفر می کنید، از آب های درخشان آبی بهره ببرید. برای غلبه بر گرما در دریا شیرجه بزنید یا در کنار استخر استراحت کنید.

اگر این امکان وجود ندارد، می توانید پس از بازگشت به هتل خود در استخر شنا کنید. شنا کردن در آب سرد باعث رهایی فوری از گرمای تابستان می شود.

در حالی که سفر در روزهای روشن و آفتابی لذت بخش است، گرمای شدید و طاقت فرسا در طول تابستان می تواند روحیه سفر شما را تضعیف کند. بنابراین، این نکات را برای یک تجربه لذت بخش دنبال کنید!


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *