چگونه با ماشین شخصی به ایران سفر کنیم

چگونه با ماشین شخصی به ایران سفر کنیم

همه چیز با یک جرقه شروع می شود. شعله ور شدن یک ایده، اشتعال یک عزم، یا اشتعال یک موتور ماشین ساده که قرار است سوارش را به سفری جادویی ببرد. سفر به ایران برای بسیاری از افراد خارجی مانند یک کار جادویی به نظر می رسد و این واقعیت که آنها می توانند با ماشین شخصی و با وسیله نقلیه شخصی خود به ایران سفر کنند، برای بسیاری بسیار دور به نظر می رسد، اما حقیقت این است که بسیاری از مسافران به سرعت رکاب را روی فلز می گذارند. چون متوجه می شوند که سفر به ایران از طریق ماشین شخصی چندان سخت نیست. ایران کشوری پهناور با مرزهای زمینی وسیع و مبادی ورودی متعدد وسایل نقلیه در همه جهات است به جز جنوب که توسط خلیج فارس و دریای عمان بسته شده است. از غرب ایران مرز گوربولک – بازرگان و از شرق مرز میرجاوه – تفتان و در آخر از شمال. (چگونه با ماشین شخصی به ایران سفر کنیم)

حالا اگر در ذهنتان مانده است که با ماشین شخصی به ایران سفر کنید، نکاتی وجود دارد که باید بدانید تا تجربه رانندگی بهتری داشته باشید و اوقات خوشی را در سراسر ایران داشته باشید. حالا اگر در ذهنتان مانده است که با ماشین شخصی به ایران سفر کنید، چیزهایی وجود دارد که باید بدانید تا تجربه رانندگی بهتری داشته باشید و اوقات خوشی را در سراسر ایران داشته باشید.

بهترین گزینه اجاره ماشین

بهترین کار برای گردشگران این است که با اجاره خودرو در ایران بدون هیچ دردسری رانندگی کنند. شرکت اجاره خودرو آلفا تیم با شرایطی آسان این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است که در سریع ترین زمان ممکن ماشین مورد نظراتان با مناسب ترین قیمت اجاره کنید.

رانندگی در ایران و قوانین راهنمایی و رانندگی

شاید سخت ترین قسمت سفر به ایران باشدبا ماشین به فرهنگ رانندگی جنون آمیز خود و نحوه رانندگی مردم با ماشین های خود به ویژه در شهرهای بزرگتر مانند تهران، شیراز، مشهد و اصفهان عادت می کند. در حالی که رانندگی در تهران برای هر توریستی که برای اولین بار به ایران سفر می کند، بسیار دیوانه کننده به نظر می رسد، خیابان های تهران بهترین محل امتحان رانندگی برای هر ایرانی است که می خواهد یک چرخدار واقعی شود. با این حال، ترافیک پر هرج و مرج و سنگین شهرهای بزرگ در کنار سرعت گیرهای متعدد در سراسر شهرها و قوانین محدودیت سرعت در داخل شهر که معمولاً ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت است، نمی تواند زندگی شلوغ کلان شهرها را کاهش دهد. همچنین باید بدانید که میانگین تصادفات جاده ای در ایران ۲۰ برابر بیشتر از میانگین جهانی است و ترافیک جاده ای اطراف شهرهایی مانند تهران یا شیراز از نظر ترافیکی زیباتر از آنچه در داخل شهر می بینید نیست. بزرگراه ها نیز سهم عادلانه خود را از خطرات، روز و شب و البته اگر مسدود نشوند، می بینند. بزرگراه‌های شهری در ایران جایی است که مهارت‌های رانندگی خنده‌دار اختراع و جان می‌گیرند، آنقدر غیرعادی که نمی‌توانی به راننده‌ای که این کار را می‌کند خیره شوی و بخندی.

بنابراین، اگر همچنان قصد دارید با ماشین شخصی به ایران سفر کنید و هنوز ترسی ندارید، بهترین مهارت های رانندگی خود را بیاموزید و آماده شوید، زیرا به جاده هایی می روید که هر مردی برای خودش است.

ایست های بازرسی پلیس

با توجه به آمار بالای تصادفات جاده ای و حوادث وحشتناک شبانه روزی در ایران به ویژه در ایام نوروز یا نوروز ، پلیس راهنمایی و رانندگی ایران بازی خود را سخت تر کرده و بدون هیچ ترحمی رانندگان سرعتی و بی احتیاطی را زیر پا گذاشته است. احتمالاً برای بهترین، اما، با این حال، اگر هنگام رانندگی در جاده‌های ایران کمی شیطنت می‌کنید، که گاهی اوقات به دلیل اینکه فرهنگ رانندگی شما را فرا می‌گیرد، فقط در قدیمی‌های خوب لبخند بزنید. از-اطراف-اینجا-و-فارسی-نگو-فارسی-به-افسر پلیس-و احتمالا فقط یک اخطار و یک عکس با افسر دریافت خواهید کرد چون ایرانی ها عاشق توریست هستند.

همچنین هنگام رانندگی الکل ننوشید. همراه داشتن مشروبات الکلی در ماشین، خلاف قوانین دولتی است. پس فقط آن را برای مهمانی ها و مجالس زیرزمینی نگه دارید و در ماشین خود نگه ندارید.

جاده ها و سفرهای جاده ای

در مورد هرج و مرج و هرج و مرج بس است، بیایید در مورد چیزی صحبت کنیم که ایران بسیار دارد و گردشگران و مسافران را هیاهو می کند، جاده های شگفت انگیز. جدای از خطرات خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر، جاده‌های خاکی ایران هر مشتاقی را به سفری جادویی به کوه‌های رفیع، جنگل‌های مرموز، دسرهای بی‌پایان و دره‌های سرسبزش می‌برد. حتی اگر با بسته‌هایی از سنگ‌های عظیم که به طور بالقوه می‌توانند خودرویی را که خودروی آفرود نیست نابود کنند، یا با شیب‌های هشداردهنده به نقاط طبیعی دست نخورده طبیعی شگفت‌انگیز سرازیر شوند، جاده‌های ایران شما را به مقصد می‌رسانند و به شما کمک می‌کنند تا بنویسید.

مسیرهای بسیار منحصر به فرد و کمتر شلوغی در سرتاسر کشور وجود دارد که هرکسی را که بخواهد کشور را کمی بیشتر بشناسد به برخی از مکان های دیدنی و تفریحی فرهنگی مسحورکننده و مسحورکننده ایران می برد. مسیرهایی مانند تهران- شمال (جاده هراز، جاده چالوس و …) همگی مملو از زیبایی‌های طبیعی دامنه کوه و درختان و درختچه‌هایی است که جاده‌های سرازیر شده از میان کوه‌های سرسبز شمال ایران را پوشانده‌اند. یکی دیگر از مسیرهای مشابه تهران- شمال، مسیر تهران- طالقان است که ممکن است در ابتدا چندان دور از انتظار به نظر نرسد، زیرا باید از اتوبان تهران-کرج که معمولاً مملو از کارمندانی است که از محل کار خود به کرج بازمی گردند، بروید، اما به محض اینکه نوبت منطقه طالقان را می گیرید، به نظر می رسد همه چیز بالا می رود. دریاچه بزرگ طالقان که پشت سد آن شکل گرفته است با حیات وحش شگفت‌انگیز و روستایی خلوت قطعاً آرامشی را به شما هدیه می‌دهد. در پایان سفر به طالقان از تهران، متوجه می شوید که چرا سفر به ایران با ماشین شخصی ارزش وقت شما را دارد. در اینجا می توانید راهنمای کاملی در مورد آن پیدا کنیداجاره ماشین در ایران .

یکی دیگر از سفرهای جاده ای جذاب در ایران تنها در صورتی اتفاق می افتد که با ماشین شخصی خود به استان کردستان سفر کنید. قطارهای ناهموار این استان با شهرهای کوچک تاریخی برجسته و جاده های خاکی هر آرزو و آرزوی مسافران جاده ای است. یک نگاه سریع به نقشه گوگل یا فقط یک فریاد کمک به یک فرد محلی شما را به بهترین مناظر کردستان مانند روستای عمودی پالنگان، روستای اورامان تخت با خانه های روی هم، غار کرفتو و دریاچه راهنمایی می کند.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *