مقررات فرودگاه امام خمینی در ایران

مقررات فرودگاه امام خمینی در ایران

شما در فرودگاه ایران فرود می آیید و می خواهید سفر ارزشمند خود را در ایران آغاز کنید. بعد از پروسه اعصاب خردکن گرفتن ویزای ایران ، اعم از eVisa یا Visa on Arrival و یافتن هتلی برای رزرو اتاق، در نهایت هیجان اینکه بتوانیم از سرزمین رفیع آریایی ها یا ایران دیدن کنیم، در حال افزایش است. هنگام قدم زدن در راهرو به سمت لابی اصلی فرودگاه، ذهن شما به آرامی بدن شما را فرا می گیرد و شما نمی توانید دست از لبخند زدن بردارید. (مقررات فرودگاه امام خمینی در ایران)

به سمت پاسگاه بازرسی بدنی، آخرین ایستگاه قبل از ورود به کشور می روید، و افسر به طرز تهاجمی شروع می کند به فارسی صحبت می کند و یکی ترجمه می کند: «تو تی شرت نامناسب است» یا «تو کجاست». روسری» یا «نمی‌توانید این کالا را با خود به لابی ببرید، مقررات فرودگاه ایران را نخوانده‌اید؟» و آنها به شما اجازه عبور نمی دهند تمام انرژی مثبت و تصویر استقبال از سرزمین پارسی‌ها که آژانس‌های مسافرتی ایرانی ماه‌هاست در ذهن شما نقش می‌بندند، در ذهنتان فرو می‌ریزد و حالا باید بمانید تا خدا می‌داند تا کی ظاهرتان را اصلاح کند یا بخرد. یک روسری عجیب امروز قصد داریم در مورد قوانین فرودگاه ایران به طور کلی و آخرین کلمات در مورد اینکه در فرودگاه های ایران چه در داخل و چه بین المللی چه باید بکنید یا چگونه لباس بپوشید صحبت کنیم.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی

از پوشش لباس پیروی کنید و همیشه بخندید

بله، ایران یک کشور مسلمان واقعی است و احتمالاً آخرین کشوری است که هنوز از زنان حجاب می خواهد، هرچند کشور مولد اسلام، یعنی عربستان سعودی، تغییرات اجتماعی جدی را پشت سر گذاشته است و اکنون ولیعهد از لغو قانون صحبت می کند. حجاب اجباری با این حال، از نظر سبک حجاب و پوشاندن موهای زنانه با روسری، جامعه ایران، به ویژه در شهرهای پیشرفته تر، به طرز باورنکردنی انعطاف پذیر هستند و به نظر نمی رسد زنی که روسری او فقط یک روسری را بپوشاند. یک سوم موهای او، به ویژه گردشگران زن. همچنین، تا آنجا که کد لباس پیش می رود، هر چیزی نه خیلی تنگ و نه زیاد برای خانم هایی با آستین بلند و پاهای بلند (چیزی مانند شلوار یا دامن تا کف زمین) که باسن و بالاتنه آنها را کاملاً پنهان می کند، مناسب است.

وقتی زنان به ایران سفر می‌کنند، به سرعت متوجه می‌شوند که زنان ایرانی یک تونیک بلند تا زانو روی لباس‌های اصلی خود می‌پوشند که به آن مانتو می‌گویند و محافظه‌کاران‌تر شنل مشکی بلندی به نام چادر به دست می‌گیرند که قورت می‌دهد. بدن آنها به طور کامل، به عنوان یک انتخاب لباس. هرچقدر که چادر یا حتی مانتو (که امروزه طرح‌های بسیار مدرنی دارند که عمدتاً از فرهنگ غرب الهام گرفته‌اند) زیاده‌روی به نظر می‌رسد، اما برای زنان خارجی که به ایران می‌آیند صدق نمی‌کنند، زیرا اکثر نقاط کشور با این تصور کنار آمده‌اند. بیشتر گردشگران ایران احتمالاً لباس پوشیدن را نمی دانند. بنابراین، چیزی که ما سعی می کنیم باقی بمانیم این است که حتی اگر در فرودگاه های داخلی یا بین المللی ایران با مشکلی مواجه شدید، فقط یک علامت-چیزی-نمی-دانم- بپوشید زیرا-من-از-این-این- نیستم. چهره و لبخند روستایی شانس ها … هستند،

همه آنچه گفته شد، مردان در فرودگاه های ایران و در کشور بسیار راحت تر خواهند بود. گردشگران مرد فقط باید مراقب باشند که چیزی تحریک کننده یا بدون آستین مانند تی شرت حاوی نوشته ها، جوک ها یا نقاشی هایی در مورد شیطان، ضد اسلام یا مربوط به زنانی که کمی بیش از حد در خارج از خانه هستند، نپوشند. فراموش نکنید، شلوار کوتاه کاملاً دور از ذهن است.

اقلام ممنوعه

مانند هر فرودگاهی در جهان، و به عنوان بخشی از مقررات فرودگاه ایران، فهرست دقیقی از اقلام ممنوعه در وب سایت های فرودگاه های ایران مانند وب سایت فرودگاه بین المللی امام خمینی یا IKA ظاهر می شود. اگر از کد لباس اجتماعی واقعی و زمینه رفتار پیروی می کنید و اطلاعات کمی در مورد اینکه چه چیزی را باید به فرودگاهی در هر کشوری نه ببرید، دارید، این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود از خط خارج شوید و جداگانه مورد بازرسی قرار بگیرید و به خاطر آن مورد بازجویی قرار بگیرید. همانطور که توسط بسیاری از گردشگران ورودی در ایران بیان شده است، زمان طولانی تقریبا به صفر درصد کاهش می یابد. برای اطمینان از اینکه متوجه نشدید چه چیزی را می توانید به فرودگاه های ایران بیاورید و چه چیزی را نمی توانید برایتان سخت نباشد، فهرستی تهیه کرده ایم که به شرح زیر است:

 1. اسلحه و مهمات
 2. دیسک، نوارهای صوتی/تصویری
 3. کتب و مجلات بر خلاف باورهای اسلامی و ملی کشور.
 4. تلفن بی سیم و فرستنده
 5. بذر و قلمه، پیاز گل
 6. ابزار قمار
 7. مشروبات الکلی
 8. مواد مخدر

اصولاً هر چیزی که در بیشتر فرودگاه های دنیا ممنوع است، مانند سلاح گرم یا مواد مخدر یا هر چیز خطرناکی که می تواند برای آسیب رساندن استفاده شود، به جز مجلات کثیف یا مشروبات الکلی، زیرا در ایران به شدت ممنوع است و داشتن آنها با آنها شما می توانید مشکلات زیادی برای شما ایجاد کنید. مصاحبه‌های اخیر ما با برخی از گردشگران غربی یا شرقی که به فرودگاه‌های ایران می‌رسند و مورد بازرسی قرار می‌گیرند، به ما می‌گوید که هر نسخه از مجموعه مجلاتی مانند سیاره تنهایی برخلاف قوانین دولتی در نظر گرفته نمی‌شود، چیزی که باید در نظر داشت.

در مورد پول، مقررات فرودگاه ایران و قانون بانک مرکزی ایران می گوید که حمل مبلغ ۱۰۰۰ دلار نقدی برای هر مسافر مجاز است، اما اگر بیش از ۲۰۰۰ دلار دارید، باید آن را تکمیل کنید. یک فرم در فرودگاه

مقررات صادرات و واردات

هنگامی که صحبت از واردات یا صادرات کالا و سایر موارد از طریق پروازهای داخلی ایران می شود، مقررات فرودگاه ایران به طرز دیوانه کننده ای در مورد آنچه از فرودگاه خارج می کنید و چه چیزی را وارد هواپیما می کنید مشخص است. در آخرین بخش از مقاله خود، به برخی از چیزهای بدیهی و متداول که مسافران به ایران یا از ایران تمایل دارند در آنها داشته باشند، اشاره خواهیم کرد.

طلا و نقره 

معمولاً فرودگاه‌های ایران و مقررات فرودگاهی ایران به مسافران این اجازه را می‌دهد که اشیاء شخصی طلا یا نقره مانند گردن‌بند، دستبند، گوشواره، انگشتر، النگو، ساعت و غیره را به همراه داشته باشند، اما وزن آن‌ها نباید بیش از ۱۵۰ گرم باشد، در غیر این صورت مسافر. باید از بانک مرکزی ایران مجوز قبلی گرفته باشد.

داروها

داروها فقط تا حد استفاده شخصی قابل واردات هستند. در غیر این صورت باید مجوزهای قانونی مانند مجوز وزارت بهداشت اخذ شود. همچنین، شما باید هر گونه عوارض واردات و هرگونه هزینه قانونی را بپردازید. بنابراین، در مورد نیازهای پزشکی خود و مواردی که کاملاً ضروری هستند، دقت کنید.

فرش و فرش

مسافران مجاز به حمل فرش دستباف با متراژ بیش از ۲۰ متر مربع به خارج از کشور هستند. با این حال هیچ محدودیتی در تعداد فرش وجود ندارد و محدودیت فوق را در مورد اندازه محدود نمی کند. فرش علاوه بر مرزهای هوایی مجاز است از طریق مرزهای زمینی و دریایی نیز به خارج از کشور منتقل شود. اما بردن فرش های استثنایی با ارزش های ملی و تاریخی به خارج از کشور غیرقانونی است. همچنین حمل فرش به عراق، سوریه و عربستان سعودی غیرقانونی است، زیرا فرش از صنایع دستی اصیل ایرانی به شمار می رود.

سایر مقررات واردات:

۱. مقدار معقول سیگار. هر مسافر مجاز است یک جعبه سیگار حاوی ۲۰۰ نخ سیگار معمولی یا ۵۰ چروت به همراه داشته باشد. این رقم برای تنباکو برای هر مسافر ۲۵۰ گرم است.

۲. مقدار معقول عطر برای استفاده شخصی

۳. هدایایی که حقوق/مالیات وارداتی قابل اعمال از ۸۰ دلار آمریکا تجاوز نمی کند.

مقررات صادرات:

صادرات رایگان مقادیر معقول سیگار یا سایر اقلام تا ارزش معقول.

پرندگان و حیوانات خانگی:

واردات پرندگان تزئینی تا اطلاع ثانوی ممنوع است. واردات سگ و گربه به طور کلی مجاز نیست. فقط در برخی موارد، یعنی برای سگ های سرویس، واردات با داشتن مجوز از سازمان دامپزشکی ایران قبل از ورود مجاز است. افسر گمرک تصمیم می گیرد که آیا حیوان خانگی باید در قرنطینه نگهداری شود یا اینکه ممکن است حیوان خانگی وارد شود.

چیزهایی که در واقع می توانید به ایران بیاورید

 1.  همه وسایل الکترونیکی، گازسوز یا نفتی، چه در خانه و در مکان خاص استفاده کنند و چه در مکان ثابت یا قابل حمل.
 2. قطعات و لوازم جانبی دستگاه های ذکر شده در بالا.
 3. قطعات و لوازم جانبی (لوازم یدکی) دوچرخه، موتور سیکلت و ماشین.
 4. وسایل خانه داری
 5. دارایی شخصی برای مسافرت
 6. کیف و چمدان
 7. اقلام پوشاک، کیف و کفش
 8. پارچه
 9. مواد غذایی مانند کلوچه، شکلات، میوه های خشک، آب میوه، نوشیدنی های غیر الکلی
 10. لوازم توالت مانند خمیر دندان، مسواک، بو، عطر و غیره.
 11. لوازم آرایشی
 12. مواد بخور (دخانیات) (مواد قانونی)
 13. کامپیوترهای دستی و اجزای آن
 14. تجهیزات ورزشی
 15. ثابت
 16. دوچرخه و سه چرخه
 17. گل های مصنوعی
 18. تفنگ بادی
 19. فرش ماشینی
 20. ابزار دستی، برقی یا غیر برقی
 21. روزنامه ها، مجلات، کتاب ها، تقویم ها، آلبوم ها

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *