فاصله فرودگاه امام خمینی تا تهران چقدر است؟

فاصله فرودگاه امام خمینی تا تهران چقدر است؟

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با نام IKIA یا IKA در شهر ری و در ۴۰ کیلومتری تهران واقع شده است.  این فرودگاه جایگزین فرودگاه بین المللی مهرآباد برای پروازهای بین المللی شده است. (فاصله فرودگاه امام خمینی تا تهران چقدر است؟)

IKA در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و جایگزینی برای فرودگاه مهرآباد بود. شرکت هایی مانند ایران ایر، ماهان ایر، هواپیمایی آسمان، قشم ایر، کاسپین، تابان و زاگرس در این فرودگاه فعالیت می کنند.

همچنین ایرلاین های معتبر بین المللی مانند لوفت هانزا، قطر ایرویز، امارات، ترکیش ایرلاینز، تای ایرویز، استرن ایرلاینز، آلیتالیا و فلای دبی به این فرودگاه پرواز می کنند.

در حال حاضر این فرودگاه دارای یک فاز است که شامل ترمینال مسافربری با ظرفیت حدود ۵.۶ میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار در سال است. فاز دوم این فرودگاه در حال ساخت است.

فاصله مرکز شهر تهران تا IKA حدود ۴۰ کیلومتر است. این فرودگاه در منطقه اداری شهر ری و در اتوبان تهران – قم قرار دارد.

چگونه می توانم به فرودگاه امام خمینی برسم؟

  • مترو:

برای رسیدن به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با مترو، باید به ایستگاه شهر آفتاب بروید و قطار IKA را بگیرید. این یکی از ارزان ترین مسیرها برای رسیدن به فرودگاه امام خمینی است. اما باید به یاد داشته باشید که قطار IKA هر ۴۰-۵۰ دقیقه به ایستگاه شهر آفتاب می رسد و فقط در روز کار می کند. حتماً جدول زمانی قطار را برای روز حرکت خود بررسی کنید.

  • اتوبوس:

اگر ترجیح می‌دهید سوار اتوبوس شوید، می‌توانید از چند نقطه زیر اتوبوس‌های فرودگاه امام خمینی (ره) سوار شوید:

  1. اتوبوس روبروی ترمینال مسافربری ۴ فرودگاه مهرآباد.
  2. اتوبوس روبروی ایستگاه مترو میدان آزادی
  3. اتوبوس های حرم مطهر امام خمینی
  • تاکسی:

برای رسیدن به فرودگاه امام خمینی می توانید از تاکسی های آنلاین مانند تپسی و اسنپ استفاده کنید. همچنین بین فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام تاکسی خطی وجود دارد و مدت زمان این سفر بسته به ترافیک معمولا یک ساعت است.

شما همچنین می توانید با ماشین شخصی به IKA برسید، بسته به زمان روز و ترافیک، حدود یک ساعت در جاده خواهید بود. ابتدا باید به اتوبان تهران-قم یا تهران-ساوه برسید و تابلوها را به سمت IKA دنبال کنید.

اگر مسافری هستید که وارد فرودگاه امام خمینی می شوید، باید بدانید که رانندگان تاکسی فرودگاه امام خمینی به صورت ۲۴ ساعته خدمات خود را ارائه می دهند و کرایه ها بسته به مدل خودرو و آدرس مقصد متفاوت است.

  • اجاره ماشین

راه دیگری برای رسیدن به فرودگاه امام خمینی وجود دارد و آن اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی است. شما می توانید شماره گیری ۰۹۱۲۱۰۱۰۲۰۰ به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید و بدون محدودید و استرس به مقصد خود برسید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *