۱۰ بهترین نکته برای تعطیلات با ماشین

۱۰ بهترین نکته برای تعطیلات با ماشین

در این مقاله “۱۰ بهترین نکته برای تعطیلات با ماشین” قصد داریم نکاتی رو خدمتتون بفرماییم که می تواند در تعطیلاتی قصد دارید با ماشین مسافرت بروید کمکتان کند. (۱۰ بهترین نکته برای تعطیلات با ماشین)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای مسافرتی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو مسافرتی

لیست نکات مهم برای تعطیلات با ماشین مسافرتی

 1. بررسی شرایط بیمه

  اکثر بیمه نامه های خودرو در سراسر اتحادیه اروپا معتبر هستند. تعطیلات با ماشین در کرواسی، اسپانیا یا فرانسه مشکلی ندارد. اگر سفر جاده ای شما را به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ببرد، وضعیت متفاوت است. در اینجا شما اغلب به کارت بیمه بین المللی (که قبلا: کارت بیمه سبز) نیاز دارید. نکته : در شرایط بیمه شما با جزئیات مشخص می شود که کدام پوشش بیمه در کجا اعمال می شود.

 2. اسناد خودرو را بررسی کنید

  سند ثبت خودرو (گواهی ثبت ۱) و مدارک گزارش تصادف ایران را  در محفظه دستکش قرار دهید . اگر وسیله نقلیه خود را تنظیم کرده اید، یعنی متعاقباً اجزایی اضافه کرده اید، برای این کار به مجوز عملیات نیز نیاز خواهید داشت . البته هنگام رفتن به تعطیلات با ماشین شخصی باید گواهینامه رانندگی خود را نیز همراه داشته باشید. اما بهتر است آن را با خود حمل کنید تا اینکه آن را در ماشین نگه دارید.

 3. موجودی خودرو را بررسی کنید

  موجودی خودرو باید شامل مثلث هشدار دهنده، جلیقه و جعبه کمک های اولیه باشد. بررسی کنید که آیا کیت کمک های اولیه کامل است یا خیر. برخی از اجزای جعبه کمک های اولیه بهترین قبل از تاریخ را دارند . اگر تاریخ مصرف آن تمام شده است، محصول مربوطه را با محصول جدید جایگزین کنید.

 4. مسیر را برای ماشین برنامه ریزی کنید

  اگر مقصد خود را می دانید، می توانید مسیر را برای ماشین خود برنامه ریزی کنید. مهم: زمان کافی برای استراحت بگذارید . می توانید با مسافر خود به نوبت در فرمان بنشینید و جلسات ورزشی کوچکی انجام دهید. برای سفرهای بسیار طولانی، یک شب اقامت در نیمه راه منطقی است.

  بررسی کنید که آیا نقشه های سیستم ناوبری شما به روز هستند و در صورت لزوم، آخرین به روز رسانی را دانلود کنید. اگر خودتان مسیری را برای سفر با ماشین خود برنامه ریزی می کنید، بهتر است در صورت ایجاد ترافیک به دنبال یک مسیر جایگزین باشید .

  به هر حال : بسیاری از برنامه ریزان مسیر رایگان برای سفرهای ماشینی وجود داردبه عنوان مثال از باشگاه های اتومبیلرانی. همچنین می توانید از این برای اطلاع از قوانین راهنمایی و رانندگی در خارج از کشور استفاده کنید.

 5. خودرو را به طور کامل بررسی کنید

  تصور کنید در حال رانندگی در یک گردنه در کوه هستید و ناگهان ترمزها از کار می افتند. یک سناریوی وحشتناک مطلق به همین دلیل است که حتماً باید قبل از تعطیلات خود، خودرو را چک کنید .

  شما یا کارگاه شما قطعات ضروری و مرتبط با ایمنی وسیله نقلیه خود را بررسی می کنید . در بخش بعدی متوجه خواهید شد که دقیقا چگونه کار می کند.

 6. لباس راحت بپوشید

  مطمئناً، لباس تابستانی سفید تنگ به نظر شما عالی است. اما بیایید صادق باشیم: این لباس واقعاً برای یک ماشین سواری کاربردی نیست. شما برای مدت طولانی در یک حالت می نشینید، به این معنی که لباس های تنگ به دستگاه گوارش شما فشار می آورد و بر گردش خون شما تأثیر منفی می گذارد. بنابراین بهتر است لباس‌های گشاد و گشاد را انتخاب کنید که در آن کمتر عرق کنید . ما مطمئن هستیم که شما نیز در آنها فوق العاده به نظر خواهید رسید.

 7. ماشین را به درستی بارگیری کنید

  صندوق عقب را به بالا پر کنید و بقیه چمدان خود را روی صندلی عقب بیندازید – حمل و نقل آن در ماشین به این راحتی نیست. برای هر وسیله نقلیه حداکثر جرم کلی تعیین شده است که باید به آن پایبند باشید. همچنین مطمئن شوید که اقلام شل را به طور ایمن در محفظه های جانبی و غیره نگهداری می کنید. در غیر این صورت، یک جعبه آرایشی بی ضرر می تواند با اولین مانور ترمز به یک پرتابه خطرناک تبدیل شود.

 8. نوشیدنی و تنقلات را برای ماشین سواری بسته بندی کنید

  اگر برای مدت طولانی در جاده هستید، دیر یا زود به چیزی در شکم خود نیاز خواهید داشت. به جای اینکه در پمپ بنزین شیرینی بچینید یا در ایستگاه استراحت شکم خود را با غذای چرب پر کنید، میان وعده های سالم و مغذی را برای ماشین سواری طولانی بچینید . میوه ها و سبزیجات

  از قبل بریده شده تازه، آبدار و سرشار از ویتامین هستند – به عنوان مثال انگور، هویج یا سرمه. آجیل برای مغز مفید است و اعصاب را تقویت می کند. ساندویچ های غلات کامل یا بسته بندی ها به مقابله با گرسنگی شدید کمک می کنند . بهتر است از مصرف سس مایونز، سس کچاپ یا سس پرهیز کنید، زیرا خطر لک شدن و لکه شدن در خودرو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  نکته مهم : بهتر است کمی بیشتر آب یا نوشیدنی های دیگر مصرف کنیدبا – بنابراین ترافیک ۲۰ کیلومتری در سی درجه به یک طلسم خشک ناخواسته تبدیل نمی شود.

 9. بر خلاف چرخه رانندگی کنید

  کسانی که می توانند در تعطیلات مدرسه از سفر خودداری کنند . اگر فرزندانی دارید که در سن مدرسه هستند، حداقل نباید در اولین تعطیلات آخر هفته حرکت کنید – تجربه نشان می دهد که طولانی ترین ترافیک در اینجا شکل می گیرد.

  بهتر است صبح زود یا بعد از رفت و آمد صبح شروع کنید : در تابستان هوا در ظهر به طرز ناخوشایندی گرم است و بعد از ظهر خیابان ها پر می شوند. رانندگی در عصر هنگام خستگی پس از یک روز کاری طولانی، خطر تصادف را افزایش می دهد.

 10. با بازی های مسافرتی و غیره چیزها را در ماشین سرگرم کنید

  بالاخره کی هستیم؟ این سوال بخشی از روال استاندارد هنگام تعطیلات با ماشین است. برای اینکه زمان رسیدن به مقصد تعطیلات شما سریعتر سپری شود، تنوع در خودرو دستور روز است. یک لیست پخش با آهنگ های تابستانی بلافاصله شما را در حال خوبی قرار می دهد. همه چیز با یک کتاب صوتی هیجان انگیزتر می شود. بازی‌های سفر با ماشین تعامل بیشتری را تضمین می‌کنند. در این راهنما در زیر می توانید نکات بیشتری در این زمینه بیابید.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *