نکات مراقبت از خودرو در تابستان

نکات مراقبت از خودرو در تابستان

با زندگی بی دغدغه تابستان، به راحتی می توانید روال مراقبت از ماشین خود را روی خلبان خودکار قرار دهید. اما با گرمای شدید تابستان، وسیله نقلیه شما به کمی TLC نیاز دارد تا روزهای سگ تابستانی را پشت سر بگذارد. (نکات مراقبت از خودرو در تابستان)

مطمئن شوید که ماشین شما برای تمام آن سفرهای جاده ای و تعطیلات تابستانی سرگرم کننده آماده است. برای اینکه بدانید چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا گرمای تابستان خودروی خود را تحت تأثیر قرار ندهد، بخوانید.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

AC را تست کنید

هیچ چیز بدتر از گیر افتادن در ماشینی بدون تهویه هوا در دمای ۹۰ درجه نیست. قبل از شروع به صدای هیس کردن، کمی زمان بگذارید تا AC وسیله نقلیه خود را تست کنید.

اگر وقتی تهویه مطبوع خود را روشن می کنید تنها چیزی که دریافت می کنید هوای گرم است، ممکن است نیاز به شارژ فریون داشته باشید. یک قوطی مبرد را از فروشگاه قطعات خودرو امتحان کنید تا سیستم AC خود را تقویت کنید. اگر این کار را انجام نداد، ممکن است به مکانیک مورد اعتماد خود سفر کنید تا به ته موضوع بپردازید.

لاستیک ها را بررسی کنید

قبل از تابستانی پر از سفرهای جاده ای، حتما تایرهای خود را بررسی کنید. با دقت به آنها نگاه کنید، سایش بیش از حد آج، سایش ناهموار و برآمدگی در دیواره های جانبی را بررسی کنید. اینها همه نشانه هایی هستند که نشان می دهد ممکن است قبل از برخورد به بزرگراه به یک مجموعه لاستیک جدید نیاز داشته باشید.

رانندگی با لاستیک های فرسوده بسیار خطرناک است. نه تنها هندلینگ و ترمز ضعیفی را تجربه خواهید کرد، بلکه لاستیک های فرسوده نیز مستعد انفجار هستند – شما و سرنشینان را در موقعیتی نامطمئن قرار می دهند.

حتما فشار باد لاستیک ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها کمتر یا بیش از حد باد شده نیستند. این به حداکثر رساندن مسافت پیموده شده بنزین در آن سفرهای طولانی کمک می کند. همچنین کمی وقت بگذارید تا لاستیک زاپاس خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی باد شده است. اگر با لاستیک پنچر شده کنار می‌روید، از انجام این کار خوشحال خواهید شد.

مراقب ترمزها باشید

هر بار که پشت فرمان می نشینید، به ترمزهای خود تکیه می کنید. پس از گذشتن از شرایط سخت زمستان، باید مراقب عملکرد ترمزهای خود باشید. لنت ترمز شما تحت شرایط شدید کار می کند، بنابراین ضروری است که هر مشکلی را فوراً برطرف کنید.

اگر متوجه شدید که ترمزهای شما همان قدرت توقف قبلی را ندارند یا صدای خرخر، جیغ یا غرغر می شنوید، وقت بازرسی فرا رسیده است. مکانیک شما می تواند تشخیص و تعمیرات مناسب را انجام دهد تا شما را در جاده ایمن نگه دارد.

مایعات را پر کنید

سطح مایعات خود را بررسی کنید تا از خرابی پرهزینه جلوگیری کنید: با نگاهی به مایع خنک کننده (ضد یخ) شروع کنید. با گرمای گرم تابستان، بسیار مهم است که نه تنها سطح مایع خنک کننده، بلکه مخلوط آب و خنک کننده را بررسی کنید. مکانیک شما می تواند اطمینان حاصل کند که سیستم خنک کننده شما برای گرما آماده است.

سپس روغن خود را روی زمین صاف بررسی کنید. میله اندازه گیری را بردارید و به سطح و رنگ روغن نگاه کنید. رنگ آن باید قهوه ای مایل به کهربایی باشد. اگر رنگ و سطح خوب به نظر می رسد، شما برای جاده آماده هستید. اگر سیاه و کثیف است یا در حال اتمام است، باید قبل از رفتن به جاده، روغن را تعویض کنید.

همچنین نگاهی به گیربکس، ترمز و مایعات فرمان برقی بیندازید.

دید را به حداکثر برسانید

دیدن واضح و اطمینان از اینکه سایر رانندگان می توانند شما را ببینند، کلید ایمن ماندن در جاده است. برف پاک کن ها و چراغ های شیشه جلو را بررسی کنید تا دید خود را به حداکثر برسانید.

تیغه های برف پاک کن خود را بررسی کنید – برف، یخ و یخبندان زمستانی می تواند برای برف پاک کن های شما سخت باشد. در صورت مشاهده هرگونه ترک، شکاف یا پارگی، آنها را تعویض کنید. برف پاک‌کن‌های آسیب‌دیده در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، پاک‌کننده‌ای شفاف و ثابت ارائه نمی‌کنند.

همه چراغ های خود را تست کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت کار هستند. با چراغ های جلو و چراغ های راهنما جلو شروع کنید و سپس به عقب خودرو بروید و چراغ های عقب و ترمز را بررسی کنید. اگر هر کدام سوخته یا ضعیف به نظر می رسند، فورا آنها را عوض کنید.

خاک را بیرون نگه دارید

خاک، گرد و غبار و سایر آلاینده ها دشمن ماشین شما هستند. کثیفی در موتور می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی از جمله کاهش مسافت پیموده شده بنزین شود در حالی که کثیفی در سیستم گرمایش و سرمایش می تواند کیفیت هوای داخل وسیله نقلیه شما را به خطر بیندازد.

برای جلوگیری از آلودگی، اطمینان حاصل کنید که فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین شما تمیز و مناسب هستند. هر دو فیلتر را به صورت بصری بررسی کنید و اگر یکی از آنها بیش از حد کثیف است، آن را با یک فیلتر جدید جایگزین کنید. فیلتر هوای موتور کثیف میزان هوای تازه ای که موتور دریافت می کند را کاهش می دهد در حالی که گرفتگی فیلتر هوای کابین می تواند عملکرد گرمایش و تهویه مطبوع را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به ایجاد بوی کپک در داخل اتومبیل شما شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *