نکاتی برای عبور از کنترل امنیتی فرودگاه امام خمینی

نکاتی برای عبور از کنترل امنیتی فرودگاه امام خمینی

ما یک سری نکات برای عبور از کنترل امنیتی فرودگاه به شما پیشنهاد می کنیم: چمدان دستی، لباس، کارهایی که در فرودگاه باید انجام دهید و موارد دیگر… (نکاتی برای عبور از کنترل امنیتی فرودگاه امام خمینی)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای در فرودگاه امام خمینی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی

لیست نکات مهم برای عبور از کنترل امنیتی فرودگاه امام خمینی

– قبل از رفتن به فرودگاه، با شرکت هواپیمایی خود چک کنید که چه اشیایی در چمدان دستی مجاز نیستند و همچنین  اندازه گیری  آن . برخی از شرکت ها در مورد تعداد بارهای مجاز در کابین بسیار سختگیر هستند.

– فراموش نکنید که  مایعات را در یک  کیسه شفاف جداگانه و به راحتی در دسترس قرار دهید (یک عدد برای هر مسافر)، زیرا آنها باید از اسکنر جدا از بقیه چمدان ها عبور کنند. به یاد داشته باشید که ظروف بزرگتر از ۱۰۰ میلی لیتر مجاز نیستند و مقدار کل مایعات نباید بیش از ۱ لیتر باشد. بطری اسپری مو در چمدان چک شده!

– همچنین باید  وسایل الکترونیکی مخصوصاً لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه را در دسترس داشته باشید، زیرا آنها نیز باید جدا از بقیه چمدان ها اسکن شوند. در برخی از فرودگاه ها، دوربین ها نیز در این دسته قرار می گیرند و حتی ممکن است لازم باشد آنها را روشن کنید، بنابراین بهتر است تمام دستگاه های الکترونیکی خود را با باتری شارژ شده همراه داشته باشید.

– اگرچه عبور از کنترل را سریع‌تر نمی‌کند، اما توصیه می‌کنیم یک  چمدان دستی  با اندازه مناسب همراه داشته باشید. اگر خیلی حجیم یا سنگین باشد، یا اگر فضای بیشتری در کابین وجود نداشته باشد، از آسیب دیدن و گرفتن آن توسط خطوط هوایی از شما در گیت سوار شدن و بردن آن به انبار جلوگیری خواهید کرد.

– می دانید که  اجسام فلزی در قوس های ایمنی بوق می زنند ، بنابراین بهتر است از این نوع لوازم جانبی خودداری کنید. اکنون زمان نشان دادن جواهرات و مهره‌ها، کمربندهایی با سگک‌های فلزی یا چکمه‌هایی که معمولاً قطعات فلزی روی پاشنه دارند نیست (باعث می‌شوند آن‌ها را بردارید، بنابراین اگر نمی‌خواهید پا روی پا بگذارید، جوراب یا جوراب شلواری بپوشید. با پاهای برهنه خود را زمین بگذارید).

شکستن قلک و حمل جیب های پر از پول خرد نیز ایده خوبی نیست. و اگر تصمیم گرفتید به توصیه‌های ما در این بخش توجه نکنید، فراموش نکنید که جیب‌های خود را خالی کنید و همه چیز را در یک سینی قرار دهید وگرنه باید برگردید و این کار را انجام دهید (علاوه بر اینکه احتمالاً سرخ شده‌اید).

– معمولاً  به شما اجازه نمی‌دهند با ژاکت، ژاکت، کلاه، کلاه، روسری و…  اگر آن را در چمدان خود حمل کنید، بهتر است. در غیر این صورت فراموش نکنید که آن را در سینی بگذارید.

– با زمان کافی وارد شوید و به خاطر داشته باشید که این روش کنترل می تواند زمان زیادی را ببرد. اگر بقیه مسافران منتظر به شما رحم نکنند، ادعای اینکه قصد دارید پرواز خود را از دست بدهید، کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

– اولین کاری که باید انجام دهید این است که  کارت پرواز خود را نشان دهید ، پس آن را در دسترس داشته باشید. در برخی از فرودگاه‌ها ممکن است از شما کارت شناسایی خواسته شود، بنابراین برای هر موردی آن را پیدا کنید. و برای جلوگیری از گیر افتادن آن در اسکنر، هرگز آن را با بقیه چیزها در سینی قرار ندهید، آن را با خود ببرید. اگر کارت پرواز خود را روی گوشی خود دارید، آن را دانلود کرده و آماده اسکن کرده اید، در میان عکس های سفر آخر هفته یا جدیدترین سلفی های خود به دنبال آن نگردید.

– اگر نمی‌خواهید غذاخوری را که از مهدکودک با خود حمل کرده‌اید دور بیندازید، صبر کنید تا از امنیت عبور کنید تا یک  بطری آب ، یک قوطی نوشابه یا هر چیزی که می‌خواهید بنوشید بخرید.

– توصیه های بخش های قبل را به خاطر بسپارید و هر چیزی را که باید از اسکنر عبور کند در سینی ها قرار دهید.

– اگر در فرودگاهی توقف می‌کنید که باید مجدداً یک بررسی امنیتی انجام دهید، و در فرودگاه منزلتان چیزی را بدون گمرک خریده‌اید که ممکن است مشمول محدودیت‌هایی باشد، آن را از کیسه مهر و موم شده‌ای که در آن هستید خارج نکنید. آن را خریده اند.

– پس از عبور از کنترل، وسایل خود را جمع آوری کنید و به فضاهای  فعال بروید تا بار دیگر چمدان خود را مرتب کنید . اگر در کنار اسکنر می مانید و کفش، کمربند، ساعت خود را می پوشید، چیزهایی را از سینی در چمدان خود می گذارید و غیره. در ساعات شلوغی حتی در بزرگراه هم ترافیکی ایجاد نمی کنید.

تنها کاری که باید انجام دهیم این است که  سفر خوبی را برای شما آرزو کنیم .


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *