نکات مهم هنگام سفرهای طولانی به تنهایی در ماشین

نکات مهم هنگام سفرهای طولانی به تنهایی در ماشین

اگر به تنهایی در حال رانندگی در مسافت‌های طولانی هستید و نمی‌دانید چگونه هنگام رانندگی با ماشین و سفر به تنهایی سرگرم شوید، رانندگی در مسافت‌های طولانی به تنهایی هنری است که نیاز به مهارت دارد. اما بسیاری از رانندگان خودرو مجبورند مسافت های طولانی را به تنهایی رانندگی کنند، به خصوص رانندگان کامیون های بزرگ. (نکات مهم هنگام سفرهای طولانی به تنهایی در ماشین)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو مسافرتی

آیا از خود می‌پرسید که چگونه می‌توان در مسافت‌های طولانی به تنهایی رانندگی کرد؟

قبل از سفر حتما ماشین را چک کنید

وقتی با ماشین مسافت طولانی را طی می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که ماشین می تواند مسافت طولانی را طی کند، از نسبت سوخت و روغن و موارد اولیه آن اطمینان حاصل کنید و لاستیک ها و بدنه ماشین را بررسی کنید تا از وجود آن اطمینان حاصل کنید. مشکلی برای ماشین وجود ندارد، زیرا ممکن است سفر به کابوس تبدیل شود، در نتیجه غفلت شما از بازرسی ماشین قبل از سفر، قبل از سفر حتما جعبه کمک های اولیه را در ماشین حمل کنید.

از کیفیت ترمز اطمینان حاصل کنید

هیچ قسمتی از خودرو مهمتر از ترمز نیست، اگر قصد دارید در یک سفر ایمن مسیر طولانی را طی کنید، باید مطمئن شوید که ترمزهای خودرو به خوبی کار می کنند، چه در تعویض آن ها و چه از بین بردن زنگ زدگی اطراف آن ها. هنگام تصمیم به سفر باید حتما این کار را انجام دهید تا از خطرات ناشی از ضعف ترمزها یا توقف ناگهانی آنها جلوگیری کنید.

حتما چراغ های جلوی خودرو را چک کنید.

اگر راننده خودرو به چراغ ها توجه نکند این مشکل بر سر راننده خودرو می افتد، چراغ های خودرو یکی از قطعات مهم خودرو هستند چه در شب و چه در روز در سفر باشید، اگر تمیز دارید، چراغ‌های جلوی قدرتمند، رانندگی راحت در شب را برای شما فراهم می‌کنند. دید را برای شما فراهم می‌کنند. هنگام رانندگی با ماشین، از جاده پاک باشید.

موقعیت صندلی رانندگی را بررسی کنید

شما باید مطمئن شوید که وضعیت صندلی رانندگی راحت و متناسب با وضعیت بدن در هنگام نشستن در آن تنظیم شده باشد.شما ساعت های طولانی روی این صندلی خواهید نشست.همچنین می توانید یک بالش برای استراحت سر خود به همراه داشته باشید یا روی آن بنشینید. هنگام رانندگی راحت هستید

سرگرمی

مطمئناً نمی خواهید صدای ساییدن لاستیک خودرو را در حین رانندگی بشنوید، مخصوصاً در مسافرت، یا صدای بوق ماشین یا صدای موتور را بشنوید، سفر طولانی در حین رانندگی نیاز به سرگرمی دارد، بنابراین می توانید ضبط ماشین را روشن کنید. دوستی بهتر از او پیدا نکنید، در حین سفر نیز می توانید پیش از سفرهای طولانی به پیش بینی هواشناسی گوش دهید تا از وضعیت آب و هوا و احتمال بارش یا عدم بارندگی مطلع شوید.

کولر ماشین را روشن کنید

کولر خودرو یکی از قطعات مهم خودرو است و در صورت شلوغی جاده زیر نور آفتاب و در صورت گرمای زیاد که باعث تنش عصبی می شود، هنگام توقف، اهمیت کولر را احساس خواهید کرد. اگر می خواهید سفری لذت بخش داشته باشید، باید با مراجعه به یک مرکز از ایمنی کولر خودرو خود اطمینان حاصل کنید.سرویس تعمیر و نگهداری خودرو و بازرسی تهویه هوا هر از گاهی.

مایع خنک کننده را بررسی کنید

با وجود اهمیت روغن موتور در خودرو، این روغن تنها مایع مورد نیاز خودرو نیست، خودرو باید به صورت دوره ای موتور را خنک کند تا دمای موتور پایین بماند و در اثر دمای موتور به طور ناگهانی از کار نیفتد. رو به افزایش.

چک کردن لاستیک خودرو

وقتی می گوییم چک کردن لاستیک ماشین خیلی چیزها را نشان می دهد، باید نصب لاستیک های ماشین متناسب با فصول سال را در نظر بگیریم، مثلا لاستیک های زمستانی با لاستیک های تابستانی از نظر آج متفاوت هستند. همچنین باید مطمئن شویم که لاستیک زاپاس روی خودرو وجود دارد، زیرا قرار گرفتن در معرض هرگونه نقص در یکی از لاستیک ها امکان پذیر است و همچنین باید فشار باد لاستیک ها را بررسی کنید، زیرا این بسیار مهم است و کمک می کند. اطمینان از رانندگی ایمن و اقتصادی

ابزار تعمیر و نگهداری

همراه داشتن یک کیت تعمیر و نگهداری خودرو به خصوص در مسافرت بسیار مهم است، زیرا در صورت قرار گرفتن در معرض هر گونه نقص ناگهانی در سفر، در زمان و تلاش صرفه جویی می شود. ترجیحاً یک لامپ در ماشین، یک جعبه ابزار پزشکی، یک سوت، موچین و نوار چسب، زیرا ممکن است در سفرهای طولانی به این موارد نیاز باشد.

باتری اتومبیل

اکثر رانندگان خودرو به طور مستقیم و بدون فکر کردن موضوع باتری خودرو را درک می‌کنند و به باتری توجه کافی نمی‌کنند. ما معتقدیم که این باتری تا آخر عمر بدون نقص کار می‌کند، اما ممکن است هنگام مسافرت در شب از کار بیفتد، بنابراین باید به موقع آن را بررسی کرد. برای اطمینان از ایمنی و امنیت در طول سفر به مراکز خدمات خودرو مراجعه کنید.

رانندگی با سرعت متوسط

بهتر است ماشین را با سرعت متوسط ​​برانید تا با سرعت زیاد رانندگی نکنید تا از سرعت مجاز تعیین شده در جاده ها تجاوز نکنید و خود را در معرض خطر قرار دهید و همچنین ماشین را با سرعت پایین برانید. تا احساس کسالت کنید و به موقع به مقصد نرسید.

زمان مشخصی برای سفر مشخص نشده است

مواظب باشید زمان مشخصی برای سفر محاسبه نکنید، در درون خود نگویید ساعت مشخصی خواهید رسید و در زمان های کوتاه به ساعت نگاه نکنید، بلکه بگذارید ماشین در زمان سفر به دست شما برسد. برای جبران زمان از دست رفته ماشین را با سرعت بالا نرانید و مهمتر از همه این است که سالم برسید و زود نرسید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *