نکاتی که قبل از اجاره هر خودرو باید بدانید

نکاتی که قبل از اجاره هر خودرو باید بدانید

کرایه ماشین گاهی اوقات به خصوص در مسافرت ایده خوبی است، زیرا هدف شما گذراندن اوقات خوش و صرفه جویی در هزینه است، گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید به دلیل خرابی ماشین یا دلایل دیگر مجبور به اجاره ماشین شوید و حتی اگر مشکل دارید. خودرو شخصی؛ اجاره ماشین ممکن است ایده بهتری باشد زیرا در پول بیشتری صرفه جویی خواهید کرد. شما می توانید برای صرفه جویی در مصرف سوخت در طول سفر خودرویی با مشخصات خوب انتخاب کنید و از نظر اندازه گزینه های وسیع تری خواهید داشت تا علاوه بر سایر چمدان ها، تمامی اعضای خانواده را در خود جای دهید.هدف شما از اجاره خودرو هر چه باشد، سعی کنید به برخی موارد توجه کنید. چیزهایی که باید بدانید و چیزهایی که قبل از اجاره باید از آنها اجتناب کنید. (نکاتی که قبل از اجاره هر خودرو باید بدانید)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

نکات مهم هنگام اجاره خودرو

در اینجا چند نکته مهم قبل از اینکه تصمیم به اجاره ماشین بگیرید تا تجربه بهتری داشته باشید آورده شده است:

۱- پرداخت کرایه پس از تحویل خودرو:

در صورت امکان هزینه کرایه ماشین را از قبل پرداخت نکنید و پس از تحویل پرداخت کنید زیرا ممکن است قیمت ها روز به روز متفاوت باشد و اگر می توانید پس از اتمام ماشین، صورتحساب را به صاحب خودرو یا شرکت بدهید و آن را برگردانید. برای بنزین خودرو پیش پرداخت نکنید: قبل از کرایه خودرو، نماینده اجاره از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید برای خودرو پیش‌خرید بنزین بخرید یا خیر، زیرا ممکن است ندانید که برای باک پر هزینه پرداخت می‌کنید. شما از همه آن استفاده می کنید یا نه و همچنین ممکن است هزینه ها و مالیات های اضافی را نیز متحمل شوید، و نکته دیگر هنگام بازگرداندن تاکسی خود به نمایندگی حدود ۱۰ مایل را پر کنید که برای رساندن شما به آژانس اجاره کافی است.

۲ – ثبت نام در آژانس اجاره:

اگر مستاجر دائمی هستید و سالی دو یا سه بار اجاره می دهید، بهتر است برای دریافت پیشنهادات، تخفیف ها و امتیازهای اضافی در آژانس های اجاره مشترک شوید که باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و از طریق آنها به عنوان مشتری دائمی مزایای دیگری کسب خواهید کرد. یک ماشین اولیه بدون GPS و عملکردهای اضافی دریافت کنید: اگر نماینده اجاره به شما امکانات اضافی را در ماشین ارائه می دهد، بهتر است آنها را نپذیرید، زیرا در صورت داشتن تعداد زیادی از این ویژگی ها، هزینه ماشین را برای شما افزایش می دهد. تلفن همراه شما

۳- به صندلی کودک توجه کنید:

اگر قصد سفر با خانواده خود را دارید و صاحب فرزند هستید به وجود صندلی کودک در خودرو توجه کنید زیرا خرید صندلی نو برای استفاده چندباره از آن هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

۴- از استریل بودن خودرو اطمینان حاصل کنید:

قبل از گرفتن کلیدهای ماشین، مطمئن شوید که آنها تمیز و استریل شده اند، به خصوص با توجه به شرایط فعلی سلامتی. از خانواده شما

۵- رسید را به دقت بررسی کنید:

قبل از پرداخت هزینه اجاره، از رسید آن اطمینان حاصل کنید، برخی از شرکت ها ممکن است هزینه های اضافی و غیرمنتظره ای را از شما دریافت کنند، بنابراین، قبل از پرداخت، رسید را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که هزینه خدماتی که به شما ارائه شده است را پرداخت می کنید، زیرا برخی از آژانس ها مالکان از مشتریان سوء استفاده می کنند، خواه از کشور دیگری باشند و ارزش ارز را به طور کامل نمی دانند یا به دلیل عجله بودن و غیره.

۶- کارهایی که نباید هنگام اجاره ماشین انجام داد:

در اینجا نکات مهمی وجود دارد که هنگام اجاره خودرو باید از آنها اجتناب کنید:

 بیمه ماشین اجاره ای نخرید

اگر ماشینی را در کشور خود کرایه می‌کنید و بیمه جامع یا پوشش کامل خودروی اصلی خود را دارید، شرکت‌های بیمه به احتمال زیاد خودروی اجاره‌ای را نیز بیمه می‌کنند، اما اگر بیمه شما به حداقل برسد، شرکت بیمه خواهد کرد. ماشین شما را بیمه نمی کند، پس حتما شرایط بیمه خودرو خود را بررسی کنید، نسخه اصلی قبل از تصمیم گیری در مورد بیمه تاکسی، از طرف دیگر، کارت اعتباری شما ممکن است هزینه های بیمه را پوشش دهد.

از بازرسی خودرو قبل از حرکت غافل نشوید

در مورد بازرسی تاکسی جلوی آژانس اجاره اغماض نکنید، قبل از رانندگی به هر خط و خش کوچک یا بزرگی توجه کنید و شیشه ها، آینه ها و حتی اثاثیه داخلی ماشین را چک کنید، زیرا ممکن است عامل اجاره شما را جریمه کند. این ایرادات زمانی که خودرو را به نمایندگی برمی گردانید و در صورت حضور در خودرو مسئولیتی در قبال آن ها ندارید، خودرو را از قبل سفارش دهید و همچنین بهتر است قبل از خروج از نمایندگی عکس های دقیقی از خودرو بگیرید.

مرزها را ترک نکنید

توجه داشته باشید که طبق توافقات آژانس های کرایه خودرو با اداره مرز، هنگام رانندگی مجاز به خروج از مرزهای بین المللی نیستید.

 از فرودگاه ماشین کرایه نکنید

اگر در طول سفر قصد کرایه خودرو را دارید، آن را از فرودگاه کرایه ندهید، اگرچه این آسان ترین راه برای شماست، اما نمی دانید که بلافاصله پس از دریافت خودرو، حق بیمه پرداخت می کنید. از هواپیما خارج شوید، زیرا شرکت های کرایه اتومبیل در هنگام انجام امور تجاری، هزینه های اضافی را به فرودگاه پرداخت می کنند و در مقابل، این هزینه ها به شما منتقل می شود و شما آنها را پرداخت می کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مکان ها را بررسی کنید. از شرکت ها در مرورگر جستجو به محض پیاده شدن از هواپیما.

اجاره خودرو مزایا و مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد، از جمله:

پس انداز

اگر قصد دارید با ماشین خود به تعطیلات بروید یا به مسافرت بروید، تاکسی قبل از سفر در هزینه های سوخت و نگهداری شما صرفه جویی می کند، به خصوص اگر ماشین اصلی شما سوخت زیادی مصرف می کند و اگر ماشین اصلی ندارید، اجاره یک ماشین حمل و نقل را برای شما آسان تر می کند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *