مزایا و معایب ماشین سقف باز (کانورتیبل)

مزایا و معایب ماشین سقف باز (کانورتیبل)

اگر عاشق ماشین هستید، ایده کانورتیبل باید قبلاً به ذهنتان خطور کرده باشد. خودروهای با سقف تاشو جذابیت و جذابیت خاصی دارند که نمی توان آن را انکار کرد. قبل از اقدام به خرید مدل ماشین کانورتیبل، علاوه بر مدل هایی که از این دسته به شما پیشنهاد می کنیم، با مزایا و معایب آن آشنا شوید. (مزایا و معایب ماشین سقف باز (کانورتیبل))

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای کانورتیبل دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو کانورتیبل

مزایا خودروهای کانورتیبل

– منظره وسیع، دید پانورامایی

با نبود سقف، راننده و سرنشینان منظره ای پانوراما از آنچه در اطرافشان است دریافت می کنند. به طوری که در حین رانندگی، به جای عبور از آن، احساس یکپارچگی با منظره می کنند.

-دو ماشین برای یک

خودروهای کانورتیبل اساس صنعت خودروسازی جهان بودند و سپس آب و هوا و مشکلات دیگر بر راحتی مسافران تأثیر گذاشت و ایده سقفی که از عوامل خارجی محافظت می شود ظاهر شد.

خودروهای با سقف تاشو به نقطه عطفی تبدیل شده‌اند که کاربران را قادر می‌سازد از لوکس بودن یک خودروی باز لذت ببرند و در صورت نیاز به ایمنی سقف متوسل شوند.

– سر و صدای کمتر

سازندگان خودروهای کانورتیبل با نوآوری هایی که صداهای داخلی خودرو را محدود می کند، سعی در جبران نویز ناشی از ورود صداهای خارجی به دلیل عدم وجود سقف دارند. موادی اضافه می شود تا موتور محکم تر و سر و صدای کمتری داشته باشد.

– متوجه ساختن

خودروهای کانورتیبل ظاهری جذاب و اسپرت دارند که باعث می شود همه در جاده ها به آن ها نگاه کنند، به خصوص با مدل کوپه و رنگ های جسورانه ای که معمولا این طرح ها را همراهی می کنند.

معایب خودروهای کانورتیبل

– قیمت بالا

قیمت‌های قابل تبدیل در مقایسه با سایر مدل‌ها به دلیل عوامل متعددی شناخته می‌شوند: چالش‌های ساخت خودروی بدون سقف، حاوی قطعات بیشتر و تولید در مقادیر محدود.

– هزینه نگهداری

برخی از افراد فکر می کنند که یک خودروی کانورتیبل به نگهداری بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارد، اما در واقع شامل قطعات بیشتر و در نتیجه تعمیر و نگهداری بیشتر است و سقف تاشو ممکن است مورد بی توجهی قرار گیرد که باعث می شود هزینه نگهداری آن بالا باشد.

– فضای کمتر برای مسافران و انبار

دارندگان خودروهای کانورتیبل به مرور زمان به فضای داخلی محدود عادت می‌کنند که به وضوح در صندلی‌های عقب مشهود است. به دلیل نفوذ اضافات سقف به فضا.

– خودرو از داخل آسیب دیده است

عوامل مختلف آب و هوایی و سقف باز با هم ترکیب شده و به فضای داخلی خودرو آسیب می رساند. دمای بالای خورشید ممکن است منجر به آسیب دیدن صندلی‌های چرمی، داشبورد و فرمان شود، سریع‌تر از خودروهایی که با سقف ثابت محافظت می‌شوند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *