سریع ترین خودرو برقی در جهان

سریع ترین خودرو برقی در جهان

برای اینکه بفهمید چقدر پیشرفت در دنیای خودروهای برقی عملکردی انجام شده است، لیستی از سریع‌ترین خودروهای برقی جهان را گردآوری کرده‌ایم. فرسوده ما شامل خودروهایی می‌شود که اکنون یا به زودی به فروش می‌رسند – و ما آن را بر اساس سرعت ۰-۶۲ مایل در ساعت (یا ۰-۶۰ مایل در ساعت) سازماندهی کرده‌ایم. برای سرگرمی، ما همچنین چند نمونه اولیه ماشین‌های مسابقه‌ای الکتریکی را قرار داده‌ایم که نمی‌توانید آن‌ها را بخرید، اما دارای ارقام عملکردی بسیار چشمگیر هستند. کمربندت رو ببند… (سریع ترین خودرو برقی در جهان)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

سریعترین خودروهای الکتریکی ۲۰۲۳

مک مورتری اسپیرلینگ

مک مورتری اسپیرلینگ

ما لیست خود را با ماشینی شروع می کنیم که حتی اگر مارک زاکربرگ باشید نمی توانید بخرید – McMurtry Spéirling. این یک ماشین مسابقه الکتریکی تک صندلی کوچک است که رکورد کامل صعود تپه را در جشنواره سرعت گودوود در سال ۲۰۲۲ شکست و تاج را از فولکس  واگن ID ربود. آر . همچنین می تواند از ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت در ۱.۵ ثانیه بپرد و حداکثر سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت را داشته باشد.

این بسیار سریع است زیرا ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت دارد و وزن آن تقریباً به اندازه یک سبد پر است. عملکرد فوق‌العاده آن در گودوود نیز تا حدودی به دلیل فن غیرمعمول تولید کننده نیروی رو به پایین آن بود که به همان روشی عمل می‌کند که در خودروی بدنام برابهام BT46B فرمول یک کار می‌کند.

فن اسپیرلینگ می تواند ۲۰۰۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین در حالت ایستاده ایجاد کند که دو برابر وزن محدود خودرو است. در تئوری، این بدان معناست که می تواند بدون حرکت خود را به سقف تونل دارتفورد بچسباند. McMurtry همچنین برخی از زائده های سنتی هوا را برای تعادل جلو و عقب در پیچ ها اضافه کرد.

آسپارک جغد

آسپارک در سال ۲۰۲۰ جغد را با این ادعای جسورانه به بازار عرضه کرد که این خودرو پرشتاب ترین خودروی جهان است. اکنون سه سال به آینده می گذریم و تنها یک شرکت (مک مورتری) توانسته خودرویی بسازد که بتواند از آن پیشی بگیرد. اما اسپیرلینگ یک خودروی مسابقه‌ای است – بنابراین آسپارک می‌تواند از این واقعیت راحت باشد که هیچ چیز دیگری با پلاک نمی‌تواند از جغد فرار کند.

جغد از یک بسته باتری جمع و جور ۶۴ کیلووات ساعتی و چهار موتور الکتریکی تغذیه می کند که در مجموع خروجی تقریباً ۲۰۰۰ اسب بخار را ارائه می دهد. این قدرت بسیار زیادی است – و وزن زیادی برای حمل کردن ندارد زیرا بدنه جغد از فیبر کربن تراشیده شده است. بنابراین، شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت در ۱.۶۹ ثانیه، ۰ تا ۱۸۶ مایل در ساعت ۱۰.۹ ثانیه طول می کشد و حداکثر سرعت ۲۴۹ مایل در ساعت است.

ریماک نورا

ریماک نورا

Nevera دومین خودرویی است که از تولید کننده خودروهای برقی کرواسی Rimac می آید – و به همان اندازه که یک پروژه بازاریابی برای فناوری این برند است، یک اسباب بازی برای رانندگان ثروتمند است. پس از اینکه کانسپت این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شد ، ریماک با شرکت هایی مانند استون مارتین، کونیگ زگ و اتوموبیلی پینین فارینا همکاری های الکتریکی را امضا کرد. سپس، در سال ۲۰۲۱، این شرکت وارد سرمایه گذاری مشترک دیگری با پورشه و بوگاتی شد تا نسل بعدی خودروهای برقی الکتریکی را توسعه دهد.

اگر Nevera چیزی باشد، عملکرد جهانی بسیار تضمین شده است. این خودرو دارای چهار موتور الکتریکی است که ۱۸۸۸ اسب بخار قدرت و ۱۷۳۹ پوند فوت گشتاور تولید می کنند. همراه با سیستم کنترل پرتاب پیچیده Rimac، این برای شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت ۱.۸۵ ثانیه کافی است.

ریماک همچنین می گوید Nevera می تواند تنها در ۴.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت برسد، در حالی که سرعت ۱۸۶ مایل در ساعت در ۱۱.۸ ثانیه انجام می شود. ماشین را به یک نوار درگ ببرید و یک چهارم مایل را در ۹.۱ ثانیه طی می کند – یا اگر باند فرودگاهی طولانی در اختیار دارید، می توانید به حداکثر سرعت ۲۵۸ مایل در ساعت برسید.

تسلا رودستر

تسلا رودستر

تسلا در سال ۲۰۱۷ از نسل دوم رودستر رونمایی کرد، با این وعده که در سال ۲۰۲۰ وارد نمایشگاه ها خواهد شد. اما هنوز وارد تولید نشده است. در ماه مه، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت گفت که این خودرو در نهایت در سال آینده از خطوط مونتاژ می‌گذرد – اما او در سه سال گذشته نیز همین قول را داده است، بنابراین طبیعتاً ما بدبین هستیم.

تأخیرها ماسک را از انتشار ادعاهای عملکرد رودستر بازنداشته است. او می‌گوید که این خودرو می‌تواند در کمتر از دو ثانیه از ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت بپیماید و به حداکثر سرعت بیش از ۲۵۰ مایل در ساعت برسد و به راحتی آن را به یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان تبدیل کند. او همچنین معتقد است که به لطف بسته باتری غول‌پیکر ۲۰۰ کیلووات ساعتی، حداکثر برد ۶۲۰ مایل را خواهد داشت.

ماشین پینین فارینا باتیستا

ماشین پینین فارینا باتیستا

Automobili Pininfarina Battista برنده جایزه افتتاحیه مجله CAR “بیشترین هجاها در نام وسیله نقلیه” است – و به راحتی یکی از سریعترین خودروهای جاده است. با این حال، از آنجایی که پینین فارینا به‌جای مهندسی‌اش به دلیل استایلش شناخته می‌شود، این شرکت پیش‌نویس کارشناسان را تهیه کرد و بسته باتری ۱۲۰ کیلووات ساعتی ریماک نورا و موتورهای الکتریکی کوارتت آن را به کار انداخت.

از آنجایی که توسط پینین فارینا (می دانید، خانه طراحی که مسئول تولید خودروهایی مانند فراری F40، فراری انزو و فراری ۴۵۸ است) نوشته شده است، باتیستا دارای استایل کلاسیک سوپراسپرت است. بیشتر ابرخودروهای برقی شبیه تلفیق هنری یک استریم لاینر دهه ۱۹۵۰ و هزاره فالکون به نظر می رسند، اما باتیستا دماغه کوتاه، دم بلند، خط سقف کم و حالت عریض دارد.

شناسه فولکس واگن آر

شناسه فولکس واگن آر

فولکس واگن ID.R از سال ۲۰۱۸ عرضه شده است. این خودرو به گونه‌ای طراحی شده بود که نهایتاً مسابقه‌ای کاملاً الکتریکی باشد، و زمانی که به بازار عرضه شد، ما از عملکرد آن غافل شدیم – اما زمان درخشش آن را کمرنگ کرده است. شش خودروی قانونی جاده ای در این لیست وجود دارد که در یک خط مستقیم سریعتر از آن هستند، که نشانگر هشیاری است از شدت وزش بادهای پیشرفت در بازی ابرخودروهای الکتریکی.

با این حال، هیچ بحثی وجود ندارد که ID.R یک ماشین فوق العاده سریع نیست. این تنها ۶۷۱ اسب بخار قدرت تولید می کند، اما از آنجایی که وزن آن تقریباً با یک کیف پر از پرز جیب برابری می کند، می تواند از ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت در ۲.۲۵ ثانیه به سرعت برسد. و تمام این آئرو به این معنی است که می‌تواند مقداری از سرعت کتاب مقدس را در گوشه‌ها حمل کند.

فارادی فیوچر FF91

فارادی فیوچر FF91

منصفانه است که بگوییم استارت آپ فارادی فیوچر برای اولین بار خودروهای برقی خود را به بازار عرضه کرده است. سال‌ها آشفتگی و سهم عادلانه بحث‌های شرکتی، توانایی شرکت برای ارائه بیش از یک بار را مورد تردید قرار داده است. اما اکنون، با   هدایت کارستن بریتفلد، رئیس سابق BMW i، این برند می‌گوید FF91 تقریباً آماده تولید است.

FF91 یک شاسی‌بلند تسلا مدل X است، اما به جای درها و فضای هفت نفره، خطوط شیک و صندلی‌های لوکس به سبک کلاس تجاری دارد. همچنین قرار است تاول زدن سریع باشد. در ابتدا، فارادی فیوچر اعلام کرد که این خودرو شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت ۲.۳۹ ثانیه خواهد داشت، اما شرکت از آن زمان این تخمین را به ۲.۲ ثانیه تغییر داده است.

پورشه تایکان توربو اس

پورشه تایکان توربو اس

با فاصله گرفتن از هایپرکارهای الکتریکی برای لحظه ای، پورشه تایکان کاملا معقول تر – اما هنوز هم بسیار سریع- داریم. به طور خاص، مدل Turbo S که به لطف حداکثر توان خروجی ۷۵۱ اسب بخار، سیستم چهار چرخ متحرک و بسته باتری ۹۳.۴ کیلووات ساعتی، از سرعت ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت ۲.۸ ثانیه برخوردار است.

تایکان که برای خودروهای برقی غیرمعمول است، دارای جعبه دنده دو سرعته است. دنده اول فقط برای خروج از خط در سریع ترین زمان ممکن استفاده می شود، در حالی که دنده دوم در بقیه زمان ها استفاده می شود.

نیلوفر آبی

نیلوفر آبی

با این حال، یکی دیگر از اعضای باشگاه زیر سه ثانیه، لوتوس اویجا، یکی از قدرتمندترین خودروهای جاده ای جهان خواهد بود که در پایان سال تولید آن آغاز شود. لوتوس می گوید قدرتی برابر با ۱۹۷۰ اسب بخار خواهد داشت.

چهار موتور الکتریکی آن توسط یک بسته باتری نسبتاً متوسط ​​۷۰ کیلووات ساعت تغذیه می شود که با مشارکت ویلیامز پیشرفته مهندسی توسعه داده شده است. یک موتور در هر گوشه ماشین نصب شده است که کمی بیش از ۴۹۰ اسب بخار به هر چرخ می فرستد.

آئودی RS e-Tron GT

آئودی RS e-Tron GT

ما در این لیست با آئودی e-Tron GT زمان بسته شدن را اعلام می کنیم. این پلتفرم J1 مشابه پورشه تایکان است، اما هدف آن بازار کمی متفاوت است. این بیشتر به سمت تور است تا عملکرد واقعی، و قدرت خود را به طور تدریجی به جای وعده های بی انتها ارائه می دهد. این فوق العاده راحت است، بیش از حد.

با این حال، اجازه ندهید شخصیت نرمتر GT شما را فریب دهد. این هنوز هم یک ماشین بسیار سریع با شتاب ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت ۳.۳ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۵۵ مایل در ساعت است. همچنین حداکثر برد WLTP 283 مایل دارد، اما اگر بیشتر می خواهید، می توانید مدل معمولی را انتخاب کنید که برد رسمی آن تا ۲۹۶ مایل است. ما زحمت نمی کشیم. ما ترجیح می دهیم سریع برویم و بیشتر شارژ کنیم.

سوالات متداول

سریع ترین ماشین الکتریکی ۰-۶۰ مایل در ساعت کدام است؟

پادشاه سرعت فعلی مک مورتری اسپیرلینگ است. می تواند در کمتر از ۱.۵ ثانیه از ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت بپرد. با این حال، این یک ماشین مسابقه فقط در پیست است. سریع‌ترین سوپراسپرت برقی قانونی در جاده، Aspark Owl است که می‌تواند از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت را تنها در ۱.۶۹ ثانیه شارژ کند.

سریعترین ماشین الکتریکی ۰ تا ۱۰۰ مایل در ساعت کدام است؟

دو رقیب وجود دارد. آسپارک جغد می تواند از ۰ تا ۱۲۴ مایل در ساعت در ۴.۷۶ ثانیه بپرد، در حالی که ریماک نورا می تواند در ۴.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت برسد. ما فکر می کنیم که اگر آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید، این دو ماشین بسیار با هم مطابقت دارند.

کدام خودروی برقی با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت حرکت می کند؟

در این فهرست مرور کنید، بارهای زیادی را خواهید یافت. لوتوس اویجا، پینین فارینا باتیستا و دیوس وایانه هستند. برخی از ابرخودروهای برقی نیز می‌توانند این معیار را به یک قدرت تبدیل کنند. سرعت آسپارک جغد ۲۴۹ مایل در ساعت است، در حالی که ریماک نورا و تسلا رودستر می توانند به سرعت ۲۵۰ مایل در ساعت برسند.

خودروهای برقی سریع چیست؟

خودروهای برقی نسبت به خودروهای بنزینی آسان‌تر هستند. پیشرانه‌ها نیازی به بالا رفتن از رده‌های بالایی در محدوده دور خود ندارند تا حداکثر گشتاور خود را ارائه دهند. همه آن – و معمولاً زیاد است – از حالت سکون در دسترس است. حتی یک خودروی خانوادگی معمولی مانند کیا EV6 (که یکی از بهترین SUV های الکتریکی ما است) می تواند از ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت در حدود پنج ثانیه برسد. این منطقه هاچ بک داغ چند سال پیش و سطح عملکرد سوپراسپرت در چند دهه پیش بود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *