راه های محافظت از خودرو در سفر

راه های محافظت از خودرو در سفر

آیا به زودی به تعطیلات می روید؟ آیا به این فکر کرده اید که در زمان غیبت خود قصد دارید چه کاری برای نگهداری از خودرو خود انجام دهید؟ در زمانی که بسیاری از مردم فکر می کنند که نگه داشتن خودرو در گاراژ یا زیر سایبان کافی است، مراحل تعمیر و نگهداری خودرو وجود دارد که باید قبل از ترک آن در نظر گرفته شود. وضعیت؛ تا بعد از بازگشت از تعطیلات بتوانید آن را بازی کنید . (راه های محافظت از خودرو در سفر)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای مناسب مسافرت دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو مسافرتی

مراحل نگهداری از خودرو در حین سفر

– پر کردن باک بنزین

اگر خودرو بیش از ۳۰ روز پارک شده است، بهتر است تمام مخزن سوخت را پر کنید. این از تجمع رطوبت جلوگیری می کند و به جلوگیری از خشک شدن قطعات عایق کمک می کند.

– روغن موتور

قبل از سفر به مدت ۳۰ روز یا بیشتر، توصیه می شود روغن را تعویض کنید تا از آلودگی موتور به روغن قدیمی استفاده نشده جلوگیری کنید. روغن موتور با کیفیت بالا به عنوان یک نکته اضافی به نگهداری موتورها برای مدت طولانی کمک می کند.

– همیشه نظافت را حفظ کنید

اگرچه ممکن است شستن ماشین قبل از سفر کمی عجیب به نظر برسد، اما گرد و غبار، لکه های آب و سایر کثیفی های روی آن ممکن است باعث آسیب به رنگ شود.بنابراین، استفاده از یک لایه مومی به ایجاد یک لایه محافظتی اضافی در برابر آب، شن و ماسه کمک می کند. و گرد و غبار

– شارژ کامل

رها کردن خودرو بدون رانندگی برای مدت زمان طولانی ممکن است منجر به قطع برق باتری شود. که همچنین به اشباع موتور و سایر قطعات از روغن کمک می کند. اولین و ساده ترین گزینه این است که سیم منفی باتری را جدا کنید، اما این کار ممکن است ایستگاه های رادیویی ذخیره شده را پاک کند و ساعت را از تنظیم به یک زمان خاص لغو کند.

اگر مالک خودرو بخواهد حالت های از پیش تعیین شده را حفظ کند، باتری خودرو را می توان به یک سر دستگاه شارژ باتری مخصوص متصل کرد که از طرف دیگر به پریز برق خانگی متصل می شود. این کمترین سطح انرژی الکتریکی را برای باتری فراهم می کند و آن را شارژ نگه می دارد.

– محافظت با روکش

در حالی که بهترین مکان برای پارک خودرو در حین سفر، گاراژ بسته است، یک پوشش عایق در برابر عوامل مضر آب و هوایی به تمیز نگه داشتن خودرو کمک می کند و از آن در برابر اشعه های خورشید محافظت محدودی می کند. پارک شده خودرو در یک مکان سرپوشیده با یک مکان نسبتا ثابت دما محافظت بهتری در برابر عناصر ایجاد می کند. این امر خطر آسیب رنگ و آسیب به عایق های لاستیکی را کاهش می دهد و همچنین وضعیت کلی خودرو را حفظ می کند.

اگر پوشش گزینه ای در دسترس نیست، بهتر است برف پاک کن ها را بردارید. برای جلوگیری از چسبیدن لاستیک به شیشه، یک تکه پارچه کوچک را در سوراخ اگزوز قرار دهید تا از ورود گرد و غبار از داخل آن جلوگیری شود.

– لاستیک

لاستیک ها بار سنگین وزن سنگین خودرو را زمانی که برای مدت طولانی پارک می ماند تحمل می کنند. که منجر به خروج تدریجی هوا از آنها می شود و در نتیجه فشار هوای مناسب داخل این لاستیک ها کاهش می یابد.

قبل از سفر، لاستیک ها را می توان تا حد حداکثر فشار مشخص شده باد کرد (این عدد را می توان با مرور کتابچه راهنمای وسیله نقلیه، یا بررسی وصله ای که معمولاً به داخل ستون درب راننده متصل می شود، پیدا کرد). برای کمک به جلوگیری از باد شدن احتمالی، بنابراین خطر بازگشت از تعطیلات و کشف کامل باد کردن لاستیک ها کاهش می یابد.

اگر وسیله نقلیه برای بیش از سه هفته پارک شده باشد، فشار هوای پایین می تواند به لاستیک آسیب برساند. برای کاهش خطر کشف لاستیک های پنچر و آسیب دیده در هنگام بازگشت از تعطیلات پس از چند هفته.

– برداشتن شمع ها

آخرین مرحله ممکن است برای خیلی ها راحت نباشد، اما اگر دانش اولیه ای در مورد موتور خودرو دارید، می توانید شمع ها را از موتور جدا کنید، اگر قصد ندارید ماشین را برای مدتی بیش از کار کنید، می توانید این کار را انجام دهید. ۳۰ روز. همچنین نباید فراموش کنید که قبل از بازگرداندن شمع ها، مقداری سوخت داخل سوکت دوشاخه اسپری کنید، اما مطمئن باشید که برداشتن شمع ها فقط در صورتی باید انجام شود که دانش و تجربه انجام این کار را داشته باشید.

– افشای نهایی

نکته آخر، خالی کردن ماشین از وسایل برقی، اسباب بازی های کودکان و هر چیز غیر ضروری دیگر بسیار مهم است. برای جلوگیری از آسیب دیدن آن در داخل خودرو یا آسیب رساندن به سطوحی که ممکن است روی آن باشد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *