چگونه ماشین خود را برای یک سفر جاده ای آماده کنیم؟

چگونه ماشین خود را برای یک سفر جاده ای آماده کنیم؟

زمانی که در حال برنامه ریزی برای یک سفر جاده ای هستید، چند کار وجود دارد که باید برای آماده سازی ماشین خود انجام دهید. خواه وسیله نقلیه شخصی خود را داشته باشید یا یک اجاره ماشین صرف نظر از اینکه آیا از یک شرکت خودروی کرایه ای اجاره می کنید، این بررسی ها باید قبل از حرکت انجام شود.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای مسافرتی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو مسافرتی

قبل از اینکه در سفر جاده ای بعدی خود وارد جاده شوید، باید مطمئن شوید که ماشین شما برای جاده آماده است. در اینجا چند نکته در مورد نحوه آماده سازی ماشین خود برای یک سفر جاده ای آورده شده است.

-اول، شما می خواهید به خوبی به ماشین خود نگاه کنید. سطح روغن و فشار لاستیک را بررسی کنید. اگر نیاز به تعویض روغن دارید، قبل از رفتن آن را انجام دهید.

 -همچنین ایده خوبی است که ترمزهای خود را بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

 -شما باید مسیر خود را برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که مقدار زیادی بنزین دارید.

-بعد از تعیین مسیرتان، اگر جایی است که برای اولین بار از آن بازدید می کنید، ناوبری از سردرگمی شما جلوگیری می کند. بنابراین، در جاده، سوخت و زمان صرفه جویی خواهید کرد.

-بعد، باید مطمئن شوید که تمام وسایل لازم را دارید. جعبه کمک های اولیه، کابل های جامپر و لاستیک زاپاس از اقلام ضروری هستند. این مواد برای ارائه پاسخ اضطراری به هر موقعیت منفی که ممکن است در طول سفر خود با آن مواجه شوید بسیار مهم هستند.

– دانستن شرایط آب و هوایی منطقه ای که به آن سفر خواهید کرد از قبل مفید خواهد بود. برف پاک کن ها و چراغ های جلو نیز باید بررسی شوند.

-برای اینکه رانندگی کنترل شود، راننده وسیله نقلیه باید خواب خوبی داشته باشد و حواسش پرت نشود. مهم است که در ترافیک هم خود و هم رانندگان جلوی خود را به خطر نیندازید. اگر وسیله نقلیه شما یکاجاره ماشیناگر وسیله نقلیه ای از یک شرکت اجاره شده است، بسیار مهم است که مراقب باشید تا از موقعیت های منفی احتمالی جلوگیری کنید.

-همچنین باید یک کیسه با تنقلات و نوشیدنی برای سواری بردارید.

-در نهایت، شما می خواهید یک لیست پخش سفر جاده ای از آهنگ های مورد علاقه خود ایجاد کنید. این کمک می کند تا زمان در جاده های باز بگذرد.

با رعایت این نکات، می توانید مطمئن شوید که وسیله نقلیه شما برای یک سفر جاده ای سرگرم کننده و ایمن آماده است.

چگونه ماشین را برای یک سفر طولانی آماده کنیم؟:

 1. تعویض روغن و فیلتر روغن قبل از یک سفر طولانی ضروری است.
 2. تعویض پایه های عقب – یکی شکست، جفت تعویض کنید.
 3. تعویض فیلتر هوا – معلوم شد که فیلتر قدیمی با خاک مسدود شده است و به طور کلی از ماشین دیگری قطع شده است.
 4. تعویض فیلتر بنزین؛
 5. تعویض صدا خفه کن – بعد از شکستن قفسه و افتادگی ماشین – فقط یک ضربه به صدا خفه کن وارد شد، شکافی ایجاد شد، باید تعویض شود.
 6. تعویض انتهای میله های فرمان – معلوم شد که انتهای سمت راست ضعیف کار می کند، آنها به صورت یک جفت آمدند، هر دو تعویض شدند.
 7. پس از تعویض نوک فرمان، لازم است یک ناهماهنگی در تراز ایجاد کنید.
 8. تعویض تسمه دینام – تسمه قدیمی ترک خورده و لایه لایه شده است.
 9. تعویض الکترولیت در باتری و شارژ باتری – شارژ به مدت ۲ روز – فقط ۶۰٪ شارژ – تصمیم به تعویض الکترولیت – کمک کرد.
 10. ستون های جلو دست نخورده بودند، اما در یکی از ستون ها بلبرینگ تکیه گاه آسیب دیده بود – فرو ریخت و اسلحه ها بیرون رفتند – آنها آن را نیز جایگزین کردند.
 11. تعویض برف پاک کن.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *