تفاوت شاسی بلند و کراس اوور

تفاوت شاسی بلند و کراس اوور

اغلب بین خودروهای چند منظوره اسپرت که به اختصار (SUV) شناخته می شوند و کراس اوورها سردرگمی وجود دارد. ممکن است در مورد تفاوت بین کراس اوور و شاسی بلند تعجب کرده باشید، زیرا ممکن است در بعضی مواقع از نظر ظاهری بسیار شبیه به هم به نظر برسند، اما وجود دارد. تفاوت های زیادی بین آن ها از نظر ساخت خودرو، کارایی و اندازه و سایر تفاوت ها وجود دارد، بنابراین در این مقاله معنای خودروی کراس اوور و معنای SUV را توضیح خواهیم داد تا بتوانیم تفاوت بین آن ها را بدانیم. یک کراس اوور و یک SUV به طور دقیق تر و همچنین مدل هایی از معروف ترین خودروهای SUV را بررسی می کنیم.علاوه بر بهترین خودروهای کراس اوور. (تفاوت شاسی بلند و کراس اوور)

شاسی بلند

“SUV” مخفف حروف اول نام انگلیسی است که به معنی “وسایل نقلیه کاربردی ورزشی” است. این نام بر اساس ویژگی های خودروهای سدان، مینی ون و خودروهای چهار چرخ متحرک به این نام داده شده است. دقیقاً در نظر گرفته شده است. خودروی چهار چرخ متحرک با مشخصات خاص و ارتفاع بالا، قادر به انجام کارهای دشوار از جمله عبور از جاده های ناهموار و حمل و نقل و کشیدن بارها و وزنه های سنگین در جاده با کابین جادار و طراحی تیز از انواع خودروهای شاسی بلند است. شامل این مشخصات می شود.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو شاسی بلند

تفاوت بین کراس اوور و شاسی بلند

بدنه ماشین

تفاوت بین یک کراس اوور و یک SUV عمدتاً در معماری هر کدام نهفته است. خودروهای کراس اوور بر روی یک پایه که شامل شاسی و فریم است ساخته می شوند و بر شاسی خودروی خود متکی هستند، در حالی که انواع خودروهای SUV بر اساس ساختار شاسی کامیون ساخته می شوند، به طوری که قاب بیرونی طراحی و ساخته می شود. و سپس بر روی شاسی کامیون نصب می شود، بنابراین ما یک ماشین SUV با آن داریم، و ممکن است این تفاوت باعث وزن بیشتر و در نتیجه چسبندگی و پایداری قوی تر با جاده در انواع SUV شود، در حالی که به خودروهای کراس اوور چابکی و انعطاف پذیری برای استارت می دهد. پر جنب و جوش تر و سریع تر، بدون اینکه هیچ کدام از گزینه ها بر سیستم های ایمنی و امنیتی خودرو تأثیر بگذارد.

مصرف روغن

تفاوت وزن بین SUV ها و کراس اوورها در مصرف سوخت آنها منعکس می شود. خودروهای کراس اوور از نظر مصرف سوخت پایین نسبت به مصرف سوخت بالای خودروهای شاسی بلند از SUV ها بهتر عمل می کنند، که به ما این امکان را می دهد که بگوییم خودروهای کراس اوور اقتصادی تر از SUV ها هستند.

فضای کابین

ساختار ساختاری انواع مختلف شاسی‌بلندها امکان کابین جادارتر از یک کراس اوور متوسط ​​را فراهم می‌کند. تعداد صندلی ها در انواع SUV کمتر از ۷ یا ۸ صندلی نیست، در حالی که تعداد صندلی ها در خودروهای کراس اوور در اکثر موارد به ۵ صندلی محدود می شود و گزینه هایی با ظرفیت صندلی بیشتر از آن در دسترس هستند.

موتور و پیشرانه

انواع SUV ها مجهز به موتور استاندارد V6 با سیستم چهار چرخ متحرک با امکان اصلاح و توسعه با افزایش تعداد سیلندرها به جای ۶ عدد به ۸ و به جای موتور V6 تبدیل به موتور V8 می شوند. در حالی که خودروهای کراس اوور عمدتاً به موتور V4 با دیفرانسیل جلو متکی هستند، با در دسترس بودن نسخه‌های چهار چرخ متحرک و امکان افزایش تعداد سیلندرها به ۶ یا بیشتر.

انعطاف پذیری، همسویی و مانور

در حالی که سنگینی و اندازه بزرگ به تیپ‌های شاسی‌بلند اعتبار و پایداری بیشتری در جاده می‌دهد، بدنه خودروهای کراس اوور سبک‌تر است و این به آنها انعطاف‌پذیری و چابکی بیشتری در حرکت می‌دهد و علاوه بر شتاب بالاتر، استحکام و استحکام انواع SUV را تضمین می‌کند. کارایی در رانندگی و برخورد با جاده ها و زمین های ناهموار مانند برف، گل و لای یا تپه ها و شیب ها، علاوه بر توانایی زیاد در یدک کشی و حمل بارهای سنگین و کابین جادار مسافر. خودروهای کراس اوور سهولت، راحتی و کنترل بیشتر رانندگی را فراهم می‌کنند و فرصت‌های بهتری را برای انواع قابلیت‌های پارک از جمله پارک طولی ، به‌ویژه در فضاهای کوچک و باریک، علاوه بر قابلیت مانور در اطراف سودمندترین پیچ‌ها برای رانندگان کراس اوور فراهم می‌کنند. خودروها بسته به توانایی کنترل و آشنایی بیشتر با ساختار خودرو علاوه بر کارایی آن در رانندگی در جاده های آسفالته و خارج از جاده در صورت تجهیز برای آنها.

ایمنی

وقتی صحبت از تفاوت بین یک کراس اوور و یک SUV از نظر سطح ایمنی تضمین شده توسط هر نوع در هنگام مواجهه با یک تصادف رانندگی می شود، ساختار خودرو نقش اصلی را ایفا می کند و نظرات در این مورد متفاوت است. با وجود ماهیت سنگین و مستحکم سازه، که ایمنی خوبی به دست می آورد و در برابر آسیب های عمیق در همه انواع SUV ها محافظت می کند، همانطور که برخی می بینند. با این حال، خودروهای کراس اوور از نظر سطح ایمنی به دلیل ماهیت ساختار خود که بر خلاف انواع SUV علاوه بر انحنای بدنه، ضربه‌ها را جذب می‌کند، در سطح ایمنی به خودرو و سرنشینان داخل آن تضمین می‌کنند. طراحی خارجی در بیشتر موارد که به کاهش آسیب و افزایش میزان ایمنی در هنگام وقوع حوادث رانندگی کمک می کند .

قیمت

هنگام مقایسه تفاوت بین کراس اوورها و SUV ها نمی توان در مورد برتری قیمت های یک نوع نسبت به نوع دیگر مطمئن بود، اما تعادل به نفع خودروهای کراس اوور در مقابل انواع SUV است، زیرا اکثر خودروهای کراس اوور با قیمت های متوسط ​​مشخص می شوند. در مقایسه با قیمت های اغلب گزاف خودروهای S. uv.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *