اگر ماشین اجاره ای شما به سرقت رفت چه باید کرد؟

اگر ماشین اجاره ای شما به سرقت رفت چه باید کرد؟

اگر بدبختی دارید که ماشین کرایه ای خود را دزدیده اند، چند کار وجود دارد که می توانید برای نجات آن انجام دهید. امیدوارم چنین وضعیت ناگواری را تجربه نکنید و با اجاره ماشین از سفر عملی خود لذت ببرید. در صورت مواجه شدن با چنین بدبختی، برای شما مفید خواهد بود که بدانید در چنین شرایطی چگونه اقدام کنید. اگر ماشین اجاره ای شما به سرقت رفت، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با پلیس تماس بگیرید. سپس باید با شرکت اجاره خودرو تماس بگیرید و توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است. آنها احتمالاً روندی برای برخورد با اتومبیل های سرقتی خواهند داشت، بنابراین شما می توانید دستورالعمل های آنها را دنبال کنید. (اگر ماشین اجاره ای شما به سرقت رفت چه باید کرد؟)

اگر ماشین اجاره ای شما به سرقت رفت چه مراحلی را باید دنبال کنید؟

۱. با پلیس تماس بگیرید

وقتی با چنین شرایطی مواجه شدید، ابتدا باید با پلیس تماس بگیرید و گزارش دهید. همراه داشتن مدارک لازم مفید خواهد بود. ثبت نام خودرو، کلید واجاره ماشینممکن است لازم باشد قرارداد را نشان دهید. همچنین درست است که ابتدا به افسر پلیس بگویید که وسیله نقلیه برای اجاره است. اگر وسایل شخصی و با ارزشی در خودرو دارید، گزارش آن ها نیز مفید است.

۲. با شرکت اجاره خودرو تماس بگیرید

اگر خودروی کرایه‌ای به سرقت رفته باشد، برخی از شرکت‌ها می‌خواهند ابتدا با پلیس تماس گرفته شود.شرکت های اجاره خودرو آنها همچنین ممکن است درخواست کنند که جستجو شوند. این دو مورد اول ممکن است به عنوان اولویت جایگزین شوند. مقداریاجاره ماشینشرکت ها سیستم های ردیابی خودرو را در خودروهای اجاره ای نصب می کنند. بنابراین، هنگامی که چنین حادثه ناگواری رخ می دهد، به لطف سیستم ردیابی خودرو می توان مکان یابی وسیله نقلیه را آسان کرد. ماشین های اجاره ای  شرکت آلفا تیم دارای سیستم ردیابی خودرو در تمامی خودروهای خود می باشد.

۳. تحویل کلید و مجوز

کلید خودرو، گواهینامه و گزارش پلیس اجاره ماشین باید آن را به شرکت تحویل دهید. اگر آنها را تحویل ندهید،اجاره ماشین ممکن است این امکان برای شرکت وجود داشته باشد که این موارد را از شخصی که وسیله نقلیه را اجاره می کند اختصاص دهد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، همراه داشتن این موارد در حین رانندگی مفید است. در صورت پیدا نشدن وسیله نقلیه مسروقه، پرداخت لازم توسط شرکت بیمه انجام خواهد شد.اجاره ماشین برای شرکت انجام می شود.

بهتر است بعد از اجاره ماشین احتیاط بیشتری کنید. به همین دلیل مفید است که هنگام پیاده شدن از وسیله نقلیه در طول سفر، وسایل شخصی خود را نزد خود نگه داریم. نگه داشتن یک کالای با ارزش در وسیله نقلیه می تواند هدف سارقان باشد. استفاده از پارکینگ برای پارک خودرو ایمن تر خواهد بود.

آلفا تیم به عنوان یک شرکت امیدواریم با چنین وضعیت ناخوشایندی مواجه نشوید. امیدواریم با مطالعه این مقاله در زندگی و یا هر زمان که چنین سوالی به ذهنتان می رسد، علامت سوال خود را برطرف کنید.

مواردی که باید بعد از اجاره خودرو در نظر بگیرید

با یادگیری مواردی که پس از اجاره ماشین باید به آنها توجه کنید، می توانید خطر سرقت را به حداقل برسانید:

ترجیح دادن پارکینگ ها

می‌توانید مراقب باشید وسیله نقلیه‌ای را که اجاره کرده‌اید در پارکینگ‌های امن مانند پارکینگ‌های سرپوشیده یا بیرونی بگذارید. می توانید مراقب باشید که وسیله نقلیه را در خیابان های فرعی که می توان ساکت و خلوت در نظر گرفت، رها نکنید. پارک کردن در مکان های پر نور و شلوغ که در آن پارکینگ وجود ندارد، مهمترین اقدام امنیتی است که می توانید انجام دهید.

اقدامات احتیاطی اولیه ایمنی را انجام دهید

پیاده شدن با عجله از ماشین و فراموش کردن اقدامات احتیاطی ممکن است خطر سرقت وسیله نقلیه را به همراه داشته باشد. هنگام پیاده شدن از وسیله نقلیه، می توانید مراقب باشید که کلیدها را در اشتعال رها نکنید، شیشه ها را ببندید و درها را قفل نکنید.

کلید خودرو و گواهینامه خود را نزد خود نگذارید

ایده خوبی است که همیشه کلید و گواهینامه وسیله نقلیه ای را که کرایه می کنید همراه خود داشته باشید. اگر وسیله نقلیه به سرقت رفته باشد، ممکن است لازم باشد کلید خودرو و گواهینامه را به شرکت اجاره خودرو بدهید.

اشیای قیمتی خود را در خودرو رها نکنید

گاهی خود وسیله نقلیه و گاهی اقلام با ارزش داخل آن می تواند هدف سارقان قرار گیرد. برای جلوگیری از دزدیده شدن وسایل یا آسیب رساندن به وسیله نقلیه، بهتر است وسایل را در مکان های قابل مشاهده مانند صندلی یا جلوی پنجره نگذارید. همراه داشتن اشیای قیمتی هنگام خروج از وسیله نقلیه، احتمال سرقت را به حداقل می رساند.

قبل از اجاره خودرو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اتخاذ تدابیر امنیتی فردی پس از اجاره خودرو یکی از اصلی ترین اقدامات در برابر سرقت است. همچنین زمانی که سرقت را تجربه می‌کنید، می‌توانید به نکاتی توجه کنید تا در این اتفاق ناگوار حمایت لازم را پیدا کنید:

هنگام اجاره خودرو از بسته های تضمینی بهره مند شوید

خرید بیمه ممکن است قبل از اینکه با مشکلی مواجه شوید ضروری به نظر نرسد. این البته در مورد پرداخت بیمه یا بسته های امنیتی هنگام اجاره خودرو نیز صدق می کند. با این حال، بهره مندی از بیمه در هنگام اجاره خودرو، مزایای زیادی را در چنین شرایط ناگواری برای شما به ارمغان می آورد. می تواند هزینه هایی را که ممکن است ایجاد شود پشتیبانی کند، به خصوص در مواردی که امکان نگهداری صورتجلسه وجود ندارد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *