نکات طلایی اگر کانورتیبل رانندگی می کنید

نکات طلایی اگر کانورتیبل رانندگی می کنید

خودروهای کانورتیبل به دلیل ظاهر منحصر به فرد و جذاب خود برای بسیاری از افراد جذاب هستند که به شما این فرصت را می دهد تا از رانندگی در فضای باز که در خودروهای بسته موجود نیست لذت ببرید. با این حال، این خودروها نیاز به شیوه رانندگی و مراقبت خاصی دارند که با خودروهای سنتی متفاوت است. (نکات طلایی اگر کانورتیبل رانندگی می کنید)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای کانورتیبل شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو کانورتیبل

اول ایمنی

هنگام صحبت در مورد کانورتیبل، احتمالاً ایمنی اولین چیزی است که به ذهن می رسد. در این شرایط باید با آرامش خودروی کانورتیبل خود را برانید و همیشه کمربند ایمنی خود را ببندید، زیرا هر حادثه ای ممکن است منجر به واژگونی خودرو شود و عواقب جدی در پی داشته باشد.همچنین استفاده از پوشش سر مانند کلاه برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و آفتاب زدگی ترجیح داده می شود و در نواحی در معرض پوست باید کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

راننده خودروی کانورتیبل نیز باید از عینک آفتابی استفاده کند که به جلوگیری از خیره شدن او کمک می کند و همچنین از ورود حشرات و گرد و غبار به چشم در حین رانندگی جلوگیری می کند که ممکن است منجر به تصادفات جدی شود. برای راحتی بیشتر، می‌توانید پرده‌ای را خریداری کنید که مخصوص خودروی شما طراحی شده است تا در پشت صندلی‌های جلو قرار گیرد. این کار از گردش هوا در داخل کابین جلوگیری می‌کند که منجر به ریزش موهای شما می‌شود که هنگام رانندگی آزاردهنده است.

مراقب وسایل لو رفته خود باشید

توصیه می شود هنگام رانندگی با خودروی باز، اشیاء قیمتی، کیف های دستی و اقلام قابل سرقت را در قسمت چمدان یا داشبورد قرار دهید تا در هنگام توقف در مکان هایی مانند چراغ راهنمایی از وسایل در برابر سرقت محافظت شود. در خودروهای کانورتیبل، دزد به راحتی می‌تواند به داخل خودرو دست پیدا کند و کیف شما یا هر چیز ارزشمند دیگری را بیرون بیاورد. همچنین به شما توصیه می کنیم که خودروی کانورتیبل را بدون مراقبت پارک نکنید و در این صورت ترجیحاً سقف آن را ببندید.

نحوه تمیز کردنش

مدل های باز نیاز به مراقبت خاصی دارند که ممکن است با مدل های بسته متفاوت باشد، مخصوصاً هنگام شستشو. در این صورت، برای یادگیری روش های صحیح تمیز کردن خودرو به طور کلی و سقف به طور خاص، باید به بررسی دفترچه راهنمای خودرو بازگردید.در اینجا لازم به ذکر است که تمیز کردن خودروهای کانورتیبل در ایستگاه‌های شستشوی اتوماتیک معمولی توصیه نمی‌شود و دارندگان این خودروها باید از ایستگاه‌های شستشوی خودکاری که برنامه‌های شستشوی ویژه این خودروها را ارائه می‌کنند استفاده کنند یا شستشوی دستی را اتخاذ کنند. دلیل این امر این است که عناصر آب بندی سقف و لاستیک عایق نمی توانند در برابر فشار بالای آب و فن های خشک کننده مورد استفاده در برنامه های شستشوی معمولی مقاومت کنند.

روکش داخلی خودرو را حفظ کنید

برای حفظ تودوزی داخلی خودروهای کانورتیبل باید از کرم های مخصوص برای تمیز کردن چرم به طور مرتب و هر از چند گاهی استفاده کرد تا از ترک خوردن و تغییر رنگ آن در اثر قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری شود. همچنین توصیه می شود برای حفظ لاستیک از کرم یا مایع مخصوص استفاده کنید و درزهای لاستیکی قسمت های سقف را چرب کنید تا خشک نشوند و نرم بمانند تا محکم بسته شوند و از نشت آب به داخل کابین جلوگیری شود. در زمستان بارانی


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *