مزایا و معایب اجاره ماشین برقی

مزایا و معایب اجاره ماشین برقی

فرض کنید در تعطیلات هستید و به اجاره ماشین برقی در ایران علاقه دارید. شاید بخواهید ببینید رانندگی یک ماشین الکتریکی چگونه است، یا شاید قبلاً یکی از آن ها را دارید و فقط می خواهید به رانندگی با آنچه عادت دارید ادامه دهید. (مزایا و معایب اجاره ماشین برقی)

در حالی که خودروهای برقی تا حد زیادی فقط نسخه‌های الکتریکی وسایل نقلیه‌ای هستند که شما به آن‌ها عادت کرده‌اید، برخی تغییرات عمده در سبک زندگی با مالکیت یا اجاره به وجود می‌آیند. اگر به اجاره تسلا یا Lucid در ایران فکر می کنید، چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

مزایا اجاره ماشین برقی در ایران

با شروع جنبه های مثبت اجاره تسلا یا لوسید در ایران، مزایای بزرگی برای اولین تجربه خودروی الکتریکی خود در خودروهای الکتریکی که مالک آن نیستید، وجود دارد.

شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا از این تجربه لذت می برید یا خیر

“قبل از خرید امتحان کنید” به طور کلی توصیه خوبی و به طور خاص برای خودروهای برقی توصیه عالی است. همه از عملکرد بی صدا، عدم تعویض دنده و فناوری آینده خوششان نمی آید. 

اگر تجربه‌های قدیمی خودرو با نت‌های صدای موتور و لذت تعویض دنده را برای خود ترجیح می‌دهید، ممکن است این تجربه برایتان عجیب باشد. بهتر است قبل از اینکه پول زیادی برای یک خودروی برقی اختصاص دهید، همین حالا بدانید.

شما از قدرت لذت خواهید برد

وسایل نقلیه الکتریکی از زمانی که تلاش‌های اولیه روی اقتصاد و محیط زیست متمرکز شده بود، راه طولانی را پیموده‌اند. اکنون، علاقه مندان به رانندگی، توسعه خودروهای الکتریکی را هدایت می کنند، که منجر به این شده است که خودروهای برقی سریع ترین خودروهای موجود در بازار باشند. اگر هرگز با گشتاور EV به صندلی خود فشار نیاورده اید، اجاره Lucid Air یا Tesla Model S در ایران چشمان شما را باز می کند.

بازدهی بیشتری خواهید داشت

با وجود قدرت، خودروهای الکتریکی تشنه سوخت نیستند. در طول تعطیلات خود، پول کمتری را برای شارژ خودروی برقی خود صرف خواهید کرد تا زمانی که در یک خودروی معمولی سوخت بگذارید.

قابلیت اطمینان بهتر است

با قطعات متحرک کمتر، می توانید انتظار داشته باشید (تا زمانی که شارژ است) EV خود را بدون ترس از خرابی به جایی که باید بروید برساند.

معایب اجاره ماشین برقی ایران

با این حال، خودروهای الکتریکی کامل نیستند. برای اجاره، ممکن است متوجه شوید که زندگی با یک خودروی برقی برای یک یا دو هفته ممکن است چیزی نباشد که برای آن چانه زده اید.

شما باید مکان هایی را برای شارژ پیدا کنید

با خودروهای گازسوز، تا زمانی که پمپ بنزین پیدا کنید، می توانید در چند دقیقه بنزین بزنید. با خودروهای برقی، باید یا شارژرهای سازگار با خودروی الکتریکی خاص خود پیدا کنید (همه وسایل نقلیه الکتریکی نمی توانند از همه شارژرهای عمومی استفاده کنند) یا EV خود را در حالت شارژ ثابت نگه دارید. 

هر کجا که می روید، باید از مسافتی که باید رانندگی کنید و اینکه آیا می توانید ماشین خود را به پریز برق وصل کنید، آگاه باشید. ممکن است بخواهید محل اقامت خود را با یک شارژر نزدیک رزرو کنید.

شارژ می تواند کند باشد

در حالی که شارژ سریع‌تر شده است و اجاره‌ای Lucid یا Tesla در ایران سریع‌ترین خودروهای شارژ بازار را به شما ارائه می‌دهد، همچنان تجربه خواهید داشت که بسیار کندتر از خودروهای گازسوز است. 

این خودروها در سریع ترین حالت خود می توانند طی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به برد چند صد مایلی دست یابند. بنابراین اگر نیاز به رانندگی طولانی دارید، باید زمان شارژ را در نظر بگیرید.

شما باید شارژ خود را کنترل کنید

اگر خودروی برقی خود را پس از شارژ کامل به برق وصل کنید، ممکن است «هزینه بیکار» از شما دریافت شود. این بدان معناست که حتی اگر نمی‌توانید نیروی بیشتری را در ماشین خود قرار دهید، ایستگاه شارژ همچنان شما را شارژ می‌کند، زیرا شما یک ایستگاه شارژ را اشغال می‌کنید. 

از آنجایی که بسیاری از افراد خودروهای برقی خود را طوری تنظیم می‌کنند که شارژ شوند و از یک فعالیت لذت ببرند، دریافت هزینه‌های بیکاری آسان است بدون اینکه متوجه شوند.

ممکن است نتوانید به طور کامل در محل اقامت خود شارژ کنید

اگر مکانی که در آن اقامت دارید برای شارژ خودروی برقی تنظیم نشده است، ممکن است مجبور شوید برای تکمیل باتری های خودروی برقی خود به یک پریز دیواری استاندارد اعتماد کنید. مشکل این است که این فرآیند فوق‌العاده کند است و تا زمانی که خودرو را برای چند روز به برق نگذارید، هرگز به حالت شارژ کامل نخواهید رسید.

تجربه رانندگی ممکن است عجیب باشد

اگر به خودروهایی با موتورهای احتراق داخلی عادت دارید، ممکن است احساس کنید هنگام رانندگی یک خودروی برقی چیزی کم است. 

در مورد وسایل نقلیه ای مانند تسلاس، که سازنده در تلاش است تا یک تجربه رانندگی کاملاً بدیع را ایجاد کند، منحنی یادگیری برای کشف نحوه انجام عملکردهای ساده مانند روشن کردن برف پاک کن ها یا گرمکن صندلی ها وجود خواهد داشت.

اجاره ماشین برقی را برای خودتان تجربه کنید

در نهایت، اجاره یک خودروی الکتریکی راهی عالی برای دیدن اینکه آیا به خودروهای برقی علاقه دارید یا خیر است. با کمی برنامه ریزی و تفکر، می توانید چالش شارژ را برطرف کنید و بتوانید مسافت های طولانی را رانندگی کنید. 

ایران  مکانی عالی برای اجاره خودروهای الکتریکی است زیرا زیرساخت های شارژ زیادی وجود دارد. اگر آماده بررسی برترین خودروهای برقی موجود در بازار هستید، یک Lucid یا Tesla را از Falcon Car Rental تجربه کنید. ما جدیدترین و بهترین‌های این سازندگان خودروهای برقی را داریم و آنها آماده هستند تا از آن لذت ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *