واژه نامه ماشین های عروسی

واژه نامه ماشین های عروسی

شما در این مقاله با انواع واژه های ماشین عروس آشنایی پیدا می کنید. در ادامه این مطلب”واژه نامه ماشین های عروسی” همراه شرکت اجاره خودرو آلفا تیم باشید.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو برای عروسی در تهران

عتیقه: ماشین های آنتیک بیش از ۴۵ سال قدمت دارند. برای اینکه واقعاً یک ماشین عتیقه باشد، وسیله نقلیه نباید به هیچ وجه اصلاح شده باشد و باید طوری نگهداری می شد که شبیه طراحی اصلی خود باشد.

راننده: شخصی که مسئول رانندگی جشن عروسی به محل برگزاری است.

کلاسیک: خودروهای کلاسیک بین ۲۰ تا ۴۰ سال عمر دارند. برای اینکه واقعاً یک ماشین کلاسیک باشد، وسیله نقلیه نباید به هیچ وجه اصلاح شده باشد. خودروهای کلاسیک در طول سال‌ها به گونه‌ای نگهداری می‌شوند که شباهت زیادی به طراحی اصلی خود داشته باشند.

پادگان: به طور سنتی، پیاده‌رو خدمتکاری بود که با ارباب خود سوار بر کالسکه‌ای همراه می‌شد و کارهایی را انجام می‌داد تا اربابش بنشیند. امروزه کالسکه‌های عروس اسب‌کشی اغلب همراه با راننده و پیاده‌رو می‌آیند که مسئولیت رسیدگی به نیازهای عروس در مسیر مراسم و سپس تامین آسایش عروس و داماد در مسیر پذیرایی را بر عهده دارد.

کالسکه با اسب: وسیله نقلیه ای است که از یک کابین تزئینی با سقف باز یا سقف بسته تشکیل شده است که توسط حداکثر دوازده اسب کشیده می شود (اگرچه دوازده اسب حتی برای رسمی ترین مراسم عروسی کمی بیش از حد به نظر می رسد).

هات میله: بسیاری از علاقه مندان به خودرو استدلال می کنند که هات میله و ماشین های عضلانی یک چیز هستند. با این حال، از نظر فنی، هات راد یک خودروی بسیار اصلاح شده است، که معمولاً یک فورد است که در دهه ۱۹۳۰ تولید شد. تاب خوردن تا عروسی خود با ماشینی متعلق به دهه ۳۰ کاملاً بیانیه ای است.

لیموزین: اغلب به اختصار “limo” خوانده می شود. یک خودروی لوکس با راننده، که اغلب دارای یک پنل است که می تواند بسته شود تا مسافران از راننده جدا شوند. با “لیموزین کششی” اشتباه نگیرید (به زیر مراجعه کنید).

وسیله نقلیه کم آلایندگی: زوج هایی که عروسی دوستدار محیط زیست را انتخاب می کنند، اغلب تصمیم می گیرند با وسایل نقلیه کم آلایندگی وارد شوند زیرا میزان بسیار کمتری از دودهای مضر برای محیط زیست منتشر می کنند.

ماشین عضلانی: همانطور که قبلا ذکر شد، بسیاری از علاقه مندان به ماشین معتقدند که تفاوتی بین ماشین های عضلانی و هات میله وجود ندارد. با این حال، عموماً اعتقاد بر این است که خودروهای عضلانی خودروهای پرقدرتی هستند که در دهه ۱۹۶۰ تولید شده اند، مانند موستانگ یا کامارو. اگر با ماشین عضلانی به مراسم عروسی خود برسید، مطمئناً سرها برمی گردند.

آفرود: خودرویی لوکس با چهار چرخ محرک. رنج روورها، جیپ ها و هامرها انتخاب های محبوبی به عنوان خودروهای عروسی خارج از جاده هستند.

روبان: انواع مختلفی از روبان برای جنبه های مختلف عروسی استفاده می شود. روبان ماشین یک روبان پهن است که برای تزیین کاپوت ماشین عروس استفاده می شود. از درب راننده، پایین تا جلوی کاپوت و تا درب سرنشین جلو به شکل V کشیده شده و معمولاً با یک کمان یا گلدسته بزرگ تزئین می‌شود.

ماشین اسپرت: ماشینی که برای سرعت طراحی شده است (اما معمولاً در روز عروسی شما نه). بیشتر ماشین‌های اسپرت فقط دو نفره هستند، بنابراین پدر عروس ممکن است دخترش را با یکی از این ماشین‌ها به مراسم عروسی برساند. ماشین‌های اسپرت می‌توانند کانورتیبل یا سقف بسته باشند، اما ممکن است برای تناسب با برخی از انواع لباس‌ها خیلی کوچک باشند.

لیموزین استرچ: خودرویی به سبک لوکس که همراه با راننده عرضه می شود و بسیار طولانی تر از یک سدان است. لیموزین های کششی می توانند تا هشت متر طول داشته باشند! لیموزین های کششی یک انتخاب وسیله نقلیه کاربردی برای حمل و نقل یک جشن عروسی بزرگ هستند، اما پارک کردن می تواند دردسرساز باشد.

وینتیج: خودروی قدیمی خودرویی است که بین سال‌های ۱۹۱۹ و ۱۹۳۰ ساخته شده است. خودروهای قدیمی به ندرت در شرایط اولیه خود یافت می‌شوند و بنابراین، خودروهای این دوره که اصلاح شده‌اند هنوز واجد شرایط «وینتیج» هستند.

Vis-a-Vis: اصطلاحی فرانسوی برای “چهره به چهره”. Vis-a-Vis به کالسکه ای اطلاق می شود که در آن مسافران رو به روی یکدیگر می نشینند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *