۸ برند معروف خودروی چینی در ایران

۸ برند معروف خودروی چینی در ایران

برندهای خودروی چینی صنعت خودرو نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر تغییر کرده است زیرا وقتی صحبت از فناوری خودرو می شود، ممکن است بسیاری از مردم به این فکر کنند. خودروهایی از ژاپن، کره یا اروپا اما در حال حاضر صنعت و فناوری چین شروع به گسترش کرده است، از جملهتوسعه فناوری های جدید که به اندازه فناوری های پیشرو پیشرفته هستند. همانطور که با آن آشنا هستیم،بازار خودرو در ایران شروع به پذیرش خودروهای بیشتری از چین کرده استبرندهای خودرو از چین در ایران کدام برندها محبوب ترین برندهای کشور ما هستند؟ (۸ برند معروف خودروی چینی در ایران)

مطلب پیشنهادی: اجاره ماشین چینی ، ژاپنی و کره ای در تهران

لیست ۸ برند خودروی چینی در ایران

بی وای دی – BYD 

بی وای دی - BYD 

BYD یا Bulid Your Dream، یک صنعت خودروسازی غول پیکر چینی است که در سال ۱۹۹۵ توسط وانگ چوانفو تأسیس شد و به عنوان بزرگترین شرکت باتری گوشی در چین شروع به کار کرد. در سال ۲۰۰۲، BYD شرکت خودروسازی Tsinchuan را خریداری کرد. به یک شرکت تابعه تبدیل شد و نام خود را به “تغییر داد” BYD Auto”

در ابتدا هنوز خودروهای بنزینی تولید می کردند. بر اساس خودروهای ژاپنی تا اینکه در سال ۲۰۰۸، این شرکت اولین خودروی برقی هیبریدی پلاگین جهان (PHEV) را با مهارتی که این شرکت قبلا در تولید باتری تولید کرده بود، تولید کرد. از آن زمان، این شرکت شروع به جلب توجه در دایره جهانی خودرو کرده است.

در حال حاضر، خودروهای BYD در طیف وسیعی از خودروهای کوچک، جمع و جور و سایز متوسط، از جمله هاچ بک، سدان، MPV، SUV، خودروهای برقی، هیبریدی و خودروهایی که از موتور معمولی استفاده می کنند در دسترس هستند. این امکان سود بردن از بازارهای تقریباً هر قاره در سراسر جهان را فراهم می کند. در نتیجه، ارزش این شرکت ۴.۷ تریلیون بات است که پس از تسلا و تویوتا در رتبه دوم قرار دارد.

BYD تاکنون ده ها مدل خودرو را به بازار عرضه کرده است. هر دو ماشین برقی و ماشین های موتور احتراق داخلی برجسته این است نام گذاری مدل ها بر اساس سلسله های چینی مانند هان، چینگ، سونگ، تانگ و یوان و غیره. در ایران، BYD یک مدل دارد که از طریق توزیع کنندگان رسمی به بازار عرضه می شود، BYD e6، یک مینی ون تمام الکتریکی.

سایک – SAIC

سایک - SAIC

بیایید به SAIC یا Shanghai Automotive Industry Corporation که یکی از قدیمی ترین برندهای خودروسازی در چین است برویم. این شرکت که در دهه ۴۰ توسط چن هونگ تأسیس شد، متخصص در موتورهای احتراق داخلی است. و در طول جنگ جهانی دوم به عنوان یک تجارت مونتاژ قطعات خودرو آغاز شد. بعداً در دهه ۶۰ به تولید اتومبیل برای فروش تغییر یافت و امروزه خودروهایی را تولید می کند که هر دو موتور احتراق داخلی را پوشش می دهند. و ماشین های برقی

در مورد برند SAIC، تفاوت آن با BYD در این است که متعلق به دولت چین است.سه تولید کننده دیگر نیز وجود دارد: Changan Automobile، FAW Group و Dongfeng Motor Corporation که آنها نیز خودروسازانی هستند که متعلق به دولت چین هستند. علاوه بر این، SAIC همچنین بازار را تحت برندهای فرعی ایجاد می کند من از اسم خودم استفاده نکردم مشابه مورد جنرال موتورز از ایالات متحده.

نام های تجاری از Maxus، Roewe، MG و همچنین تولید کننده خودروهای خارجی برای فروش در چین مانند گروه GM و Volkswagen می باشد.علاوه بر این، SAIC نیز شروع به ورود به بازار بین المللی کرده است. SAIC یک شرکت تجاری دارد. ارزش ۳۳۰۰۰ بات میلیون یوان (۲۹ آوریل ۲۰۲۱) فروش ۴۵ میلیارد یوان و سود عملیاتی ۲۸۷۲ میلیون یوان.

از نظر بازاریابی در ایران ، SAIC با گروه CP همکاری کرده است تا برند خودروی MG را به بازار عرضه کند که یکی از برندهای جدید در بازار ایران محسوب می شود که وارد بازار شده است. و بسیار محبوب است به خصوص در گروه SUV که می تواند رتبه یک در فروش باشد. از جمله کاهش قیمت خودروهای الکتریکی خالص به کمتر از ۱ میلیون بات موضوع دیگری است که باعث شهرت MG شد.

از این نقطه به بعد، به نقطه برجسته SAIC، به ویژه در مونتاژ خودرو تبدیل شد. از سال ۲۰۰۰ به بعد، برندهای خودرو در کلاس جهانی دست به دست هم دادند و خودروهایی را برای صادرات و فروش تولید کردند. و با افزایش قابل توجه ظرفیت تولید به رشد SAIC کمک می کند تا زمانی که بتوانیم دومین خودروی بزرگ در چین و دوازدهمین خودرو در جهان را تولید کنیم، چه خودروهای بنزینی، چه خودروهای برقی، چه در سطح معمولی و چه در سطح ممتاز. از جمله اتوبوس، کامیون، اتوبوسی که به سراسر جهان صادر می شود.

ام جی – MG

ام جی - MG

در مورد MG، این خودرو یک خودروی افسانه‌ای از انگلستان محسوب می‌شود که توسط ویلیام آر موریس در سال ۱۹۲۴ متولد شد و تا سال ۱۹۵۲ با نام خود و نام Morris Motors Limited فعالیت می‌کرد. از آن زمان، خودروهای MG چندین بار تغییر مالکیت داده‌اند. از موریس گرفته تا British Motor Corporation، British Motor Holdings، British Leyland، Rover Group، British Aerospace، BMW، MG Rover Group، و سرانجام در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت چینی Nanjing Automobile Group (که بعدا با SAIC – Shanghai Automotive ادغام شد) خریداری شد . شرکت Industry در سال ۲۰۰۸، MG اکنون متعلق به SAIC است.

پس از تغییر چندین شرکت، MG در چین در سال ۲۰۰۷ تولید خود را از سر گرفت. تنها در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۱ بود که MG به طور رسمی مدل جدید خود، MG 6 را عرضه کرد. از آن زمان، MG وارد عصر جدید شد. دوباره شروع به تهاجم جدی به بازار کرده است. و هنوز بسیاری از مدل های جدید خودرو به طور مداوم به بازار می آیند. تا به حال این بار، MG تنها بر انگلستان و چند کشور دیگر تمرکز ندارد، بلکه MG به بازارهای جدیدی مانند چین، هند، ایران و بسیاری از کشورهای آسه آن نیز گسترش یافته است.

برای MG، این اولین برند خودرویی است که به مدت ۷ سال به طور کامل از چین در ایران ظهور کرده است. این یک سرمایه گذاری مشترک بین SAIC Motor و Charoen Pokphand Group (CP) است که ایران را به عنوان پایگاه تولید خودرو خود انتخاب کرده است. فرمان سمت راست ظرفیت تولید بیش از ۱۰۰۰۰۰ خودرو در سال دارد و ۵ مدل خودرو برای فروش MG HS، MG ZS، MG5، MG3، MG Extender و همچنین ۲ خودروی برقی برای فروش: MG ZS EV و MG EP است. خودرو با سیستم ایمنی خاصی در هر مدلی نیز وجود دارد.

گریت وال موتور – Great Wall Motor 

گریت وال موتور - Great Wall Motor 

برای خودروهای این شرکت، یک مدل برجسته وجود دارد، ORA Good Cat ، یک ماشین الکتریکی فوق‌العاده زیبا که به سبک وینتیج عرضه می‌شود. این مدل خودرو باعث شده تا توجه بسیاری از مردم به خودروهای چینی معطوف شود. همچنین بازار خودرو چین را به بازار وسیع تری باز کرد.GWM در سال ۱۹۸۴ توسط Wang Fengying تاسیس شد و کار تولید کامیون را آغاز کرد. که قدرت ماندگاری دارد سپس به وانت بارها گسترش یافت و محبوب شد تا اینکه وارد بازار چین شد تا اینکه در سال ۱۹۹۸ در بازار پیکاپ تراک شماره ۱ شد. با موفقیت در چین این امر امکان گسترش به دیگر انواع خودروها مانند SUV ها را نیز ممکن می سازد.

در دهه ۹۰، وانت بارهای GWM به خاورمیانه صادر شد، جایی که GWM شروع به تاسیس کرد. و توانست در سال ۲۰۰۳ در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ وارد شود و پس از ۱۰ سال دیگر، برند هاوال را به طور خاص به بازار خودروهای SUV، در تمام سایزها، تأسیس کرد. و هر نیازی

در حال حاضر، GMW برندهای بسیاری از خودروها را تولید می کند، با ۴ مارک خودرو که محبوب هستند و بسیاری از مردم ممکن است اغلب آن را ببینند: HAVAL برند خودروهای SUV است که برای ۱۱ سال متوالی بیشترین فروش را در چین داشته است، ORA برند خودرو است. WEY، نام تجاری خودروهای شاسی بلند هوشمند، که از سرمایه گذاری این شرکت در تحقیق و توسعه برای بیش از ۱۰ سال زاده شده است ، برندی است که در بازار خودروهای ممتاز، لوکس و باکیفیت، و GWM POER، برند پیکاپ سخت و بادوام نفوذ کرده است. که از دوران پیشگامی امضای GMW بوده است.

اگر بپرسید خودروهای این شرکت چگونه برجسته می شوند؟ من باید این را بگویم تکنولوژی چینی تغییرات زیادی کرده است. این به کمپ اجازه داده است تا فناوری خودروسازی را توسعه دهد تا بتواند از ۱۰۰٪ برق استفاده کند و همچنین قیمت مناسبی داشته باشد. به‌علاوه بسیاری از فناوری‌های پیشرفته و طرح‌های پیشرفته. این امر باعث می شود خودروهای سرزمین اژدها شرکت دیگری باشد که به ویژه در کشور ما ارزش توجه به آن را دارد.

نیو – NIO

نیو - NIO

NIO یکی دیگر از برندهای خودروهای الکتریکی است. چیزی که ارزش تماشای آن در چین را دارد که توسط ویلیام لی تأسیس شد، که به عنوان یک استارت آپ اینترنتی شروع به کار کرد. به دنبال آن شرکت Bitauto Holdings Limited تأسیس شد که خدمات اطلاعات خودرو را از طریق وب سایت ها و برنامه های کاربردی ارائه می دهد. 

در سال ۲۰۱۴، ویلیام لی به تجارت خودروهای اسپرت برقی تحت شرکت NIO Inc. روی آورد که محبوبیت زیادی از روند داغ اتومبیل های برقی به دست آورد و باعث شد سرمایه گذاران و سرمایه ها به عنوان شریکی مانند It Take Baillie Gifford، BlackRock، Temasek به آن بپیوندند. و Tencent تنها ۴ سال فرصت دارند تا NIO Inc. را با موفقیت در NYSE فهرست کنند.

اگر بخواهیم در مورد نقاط قوت NIO صحبت کنیم، ممکن است داستان شرکتی باشد که می خواهد مانند تسلا به سرعت رشد کند. از زمانی که این شرکت توانست در سال ۲۰۱۸ در بورس اوراق بهادار نزدک فهرست شود، ارزش سهام NIO تا زمانی که ارزش تجاری بسیار زیاد شود به رشد خود ادامه داده است.

در مورد خودروهایی که در حال حاضر در بازار هستند، ۳ مدل وجود دارد: EC6، ES6، و ES8 که SUVهایی هستند که از نظر اندازه متفاوت هستند: سایز متوسط ​​و سایز کامل. علاوه بر این، NIO همچنین دارای EP9 است، یک دستگاه تماما ماشین اسپرت برقی با کارایی بالا از جمله فرستادن یک تیم برای رقابت در فرمول E برای ساخت یک برند.

در ایران ، NIO هنوز نامشخص است. اما امروزه برنامه هایی برای انجام بازاریابی بیشتر در خارج از کشور وجود دارد. و اخیراً ET7، یک سدان الکتریکی خالص در قالب یک سدان، از جمله فناوری خودروهای بدون راننده با کارایی بالا، عرضه شد. و تعویض باتری در صورتی که باتری ماشین الکتریکی شروع به خراب شدن کند نیز.

جیلی – Geely

جیلی - Geely

در مورد برند معروف خودرو، جیلی ، در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و اولین مدل خود را در سال ۱۹۹۸ تولید کرد. جیلی اولین شرکت خودروسازی خصوصی بود که در سال ۲۰۰۱ در بورس عرضه شد و بلافاصله پس از آن نیز حمل و نقل را آغاز کرد. همچنین خودروها را به بازار خارج از کشور عرضه کنید.

جیلی به نوبه خود بر روی ساخت خودروهایی تمرکز خواهد کرد که بر ایمنی تاکید دارند. در این مدت، این شرکت پروژه خرید ولوو را آغاز کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۰ موفق شد. این باعث می شود این شرکت اولین خودروساز چینی باشد که دارای یک برند خودروی خارجی است. نه فقط تولید کردن و همچنین فروش خودروهای خارجی

علاوه بر این، جیلی در سال ۲۰۱۷ شرکت خودروسازی مالزیایی پروتون را نیز خریداری کرد. برای نفوذ به بازار خودروهای فرمان راست این خرید برند لوتوس را نیز از انگلیس خریداری کرد.در حال حاضر جیلی در ایران بازار نمی کند اما ولوو تولید شده از یک کارخانه مالزیایی به جای آن وارد بازار می شود.نکته مهم اینکه جیلی همچنان می خواهد وارد بازار خودروهای برقی و فناوری جدید در خودروها شود. بیشتر تا جایی که هدف گذاری برای فروش فقط خودروهای برقی در آینده است. از جمله راه اندازی یک برند جدید که به طور خاص بر بازار خودروهای الکتریکی تمرکز دارد.

چری – Chery

چری - Chery

برای خبر بازگشت دوباره برند خودروی گیلاس. که ۱۰ سال پیش یک برند خودروی پیشرو از چین بود، دوباره به یک روند تبدیل شده است. زیرا تصاویری از آزمایش خودروی الکتریکی Cherry در ایران ثبت شده است. اما بعداً فهمیدیم که این یک آزمایش آزمایشی سیستم گروه است. اداره نفت ایارن (PTT) که هنوز به طور رسمی همکاری بین Cherry و PTT را تایید یا تکذیب نکرده است. جالب است بدانید که آیا این گیلاس در ایران به بازار عرضه می شود یا خیر. 

در مورد گیلاس، آن نیز نقاط قوت خود را دارد. شش مدل از ۱۰ مدل برتر خودرو در چین گنجانده شده است. از نظر فناوری هوشمند، چری با هواوی و سایر شرکت های فناوری پیشرو جهان همکاری استراتژیک دارد تا به طور مشترک وسایل نقلیه هوشمندی را توسعه دهد که آماده پاسخگویی با دنیای آینده هستند. در حال حاضر فناوری خودران سطح L2.5 در بازار راه اندازی شده است و باید در سال ۲۰۲۵ به فناوری خودران سطح L4 توسعه یابد و از نظر فناوری انرژی های نو، چری تحقیق و توسعه را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرده است. این اولین برند چینی است که یک ماشین الکتریکی کوچک (مورچه کوچک) مانند مدل EQ1 را روانه بازار کرده است که بدنه آن از آلومینیوم سبک وزن ساخته شده است.

در مورد پیش بینی اینکه خودروی Cherry که در ایران عرضه می شود احتمالاً سری Chery Tiggo، مدل SUV پرچمدار این شرکت خواهد بود. و مدلی که انتظار می‌رود فروخته شود، چری تیگو ۷ PRO است، یک SUV هم سطح با MG ZS، تویوتا کرولا کراس، مزدا CX-30،  لوکس و زیبا در سبک گیلاسی، با جلوپنجره جلوی خنک و منحصر به فرد و چراغ‌های جلو ماتریکس LED و چراغ‌های عقب LED بلند با طراحی جیلی مانند با سانروف پانوراما بزرگ و مدل دیگر  Chery Tiggo PRO 8 یک SUV بزرگ ۷ سرنشین با موتور ۱.۶ لیتری توربو بنزینی، ۱۹۷ اسب بخار قدرت و لوکس. سبک گیلاسی با نورهای محیطی ۷ رنگ و تهویه مطبوع اسپلیت ۳ منطقه ای، ببینیم مدل مذکور سال آینده در ایران عرضه خواهد شد یا خیر. باید دنبال شود.

دی اف اس کی – DFSK

دی اف اس کی - DFSK

ع، DFSK در چین یک برند تابعه از Dongfeng Motors، ۵ تولیدکننده بزرگ خودرو برتر قدیمی در چین است.در گذشته، دانگ فنگ از وانت های کوچک در ایران نیز استفاده می کرد. اما بعداً فروش متوقف شد. فقط قسمت خدمات پس از فروش باقی مانده است.

اولین مدلی که توسط این شرکت به فروش می رسد Glory iAuto است، یک کراس اوور ۷ سرنشین که از اندونزی وارد شده است.

کمپ هم دارد افزودن مراکز خدماتی در ایران  از ۸ اصلی، آماده شدن برای گسترش به ۱۲ در سراسر کشور در سال آینده. از جمله عرضه مداوم مدل های جدید. خودروی برقی سال آینده عرضه خواهد شد. در نتیجه، شاهد فعال شدن بازار خودروهای الکتریکی در ایران نیز خواهیم بود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *