نکات مهم در برگزاری جشن نامزدی

نکات مهم در برگزاری جشن نامزدی

قبل از ادامه دادن، ارزش آن را دارد که یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید که آیا واقعاً ارزش زمان، هزینه و تلاش برای برپایی یک جشن نامزدی را دارد یا خیر. جشن نامزدی به  هیچ وجه اجباری نیست، بنابراین این یک مورد رقصیدن به ضرب طبل شماست. قبل از تصمیم گیری نهایی موارد زیر را در نظر بگیرید: (نکات مهم در برگزاری جشن نامزدی)

مزایا:

  • اگر دوست دارید همه را غافلگیر کنید، راهی سرگرم کننده برای اعلام نامزدی خود به دوستان و خانواده خود.
  • راهی عالی برای خانواده ها و دوستان شما برای شناختن یکدیگر.
  • هیچ بهانه ای برای مهمانی با نزدیکترین و عزیزترین شما وجود دارد، درست است؟
  • اگر قصد یک عروسی در مقصد را دارید، جشن نامزدی ممکن است تنها فرصتی باشد که دوستانتان با شما جشن بگیرند.

معایب:

  • شما باید شروع به فکر کردن در مورد لیست مهمانان عروسی خود کنید، زیرا نباید کسی را به مهمانی دعوت کنید که قصد دعوت به عروسی را ندارید.
  • سازماندهی حزب کار و هزینه زیادی دارد.
  • بسته به مدت زمان نامزدی، برگزاری جشن نامزدی نزدیک به عروسی ممکن است ناخوشایند باشد.

آیا برای جشن نامزدی به ماشین اجاره ای نیاز داریم؟

جشن نامزدی نیز مثل شب عروسی خاطرات به یاد ماندنی را ثبت می کند، این لحظات فیلمبرداری می شود و در آینده به دوستان، آشنایان حتی بچه هایتان نشان داده می شود. یکی از لحظات به یاد ماندنی ورود مرد و زن با ماشین لاکچری است. شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای برای عروسی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو برای عروسی در تهران

چه زمانی باید جشن نامزدی خود را برگزار کنید؟

این امر عمدتاً به دو چیز بستگی دارد. تاریخ عروسی و فرصت فصلی برخی از افراد جشن خود را به معنای واقعی کلمه در همان روز نامزدی برگزار می کنند، اما معمولاً در عرض یک تا سه ماه پس از اعلام نامزدی برگزار می شود. کسانی که مهمانی نامزدی رسمی‌تری دارند، ممکن است آن را برای بعداً ترک کنند، زیرا قاعده کلی این است که هر چه مهمانی جذاب‌تر باشد، زمان بیشتری برای سازماندهی طول می‌کشد. معمولاً بین جشن نامزدی و عروسی حداقل ۶ ماه فاصله است.

چه کسی باید میزبان جشن نامزدی شما باشد؟

اگرچه به طور سنتی جشن نامزدی توسط والدین عروس یا یکی از دوستان نزدیک او برگزار می شود، اما این رسوم سفت و سخت به طور فزاینده ای آرام می شوند. امروزه این قسمت می تواند توسط والدین عروس یا داماد، یکی از دوستان صمیمی زوج و یا خود زوج نگهداری شود.

آیا می توانید از کسی بخواهید که جشن نامزدی شما را میزبانی کند؟

اگر کسی داوطلب میزبانی این رویداد نیست، باید خودتان میزبان آن باشید. باز هم، این در پارامترهای آداب معاشرت مدرن و یک عمل بسیار رایج در نظر گرفته می شود. شما نباید با درخواست از آنها برای برگزاری رویدادی به نفع شما، به کسی تحمیل کنید، اگر آنها خودشان تمایل طبیعی و بدون فشار را برای انجام این کار ابراز نمی کنند.

چه نوع رویدادی باید باشد؟

هیچ قانون یا هنجاری برای مهمانی های نامزدی وجود ندارد – این فقط به سبک شخصی و بودجه شما بستگی دارد. این می تواند به عنوان رسمی یا غیر رسمی به انتخاب شما و در هر زمانی از روز باشد. یک کوکتل مهمانی با کاناپه و نوشیدنی در جریان همیشه یک شرط مطمئن است.

چه کسی را باید دعوت کنید؟

جشن نامزدی فرصتی عالی برای اعضای خانواده های مربوط به عروس و داماد برای ملاقات و آشنایی با یکدیگر است. همان افرادی را که می خواهید به عروسی دعوت کنید دعوت کنید. اگر فراموش کردید کسی را به جشن نامزدی دعوت کنید، باز هم می توانید بدون اینکه بی ادبانه رفتار کنید، او را به عروسی دعوت کنید، اما کسی را که می دانید به عروسی دعوت نمی کنید، دعوت نکنید . آداب صریح نه نه. به غیر از خانواده، اغلب همکاران کاری و ورزشی وجود دارند که ممکن است بخواهید آنها را دعوت کنید.

چگونه باید دعوت نامه بفرستید؟

بدیهی است که مهمانان باید به هر طریقی دعوت شوند. اگر به اندازه کافی منظم هستید، می توانید دعوت نامه های جشن نامزدی را در سفارش لوازم التحریر خود بگنجانید، چند دلار پس انداز کنید و با سایر مراسم عروسی هماهنگ باشید. برخی از افراد از دعوت نامه های ایمیل و rsvp و برخی دیگر به سادگی از دعوت نامه های تلفنی استفاده می کنند.

آیا باید انتظار هدیه داشته باشید؟

آداب معاشرت حکم نمی کند که مهمانان شما برای جشن نامزدی شما هدیه بیاورند، پس روی آنها حساب نکنید. با این حال، برخی از مهمانان ممکن است بخواهند هدایایی بیاورند و بپرسند کجا ثبت نام کرده اید. بنابراین به منظور پوشش همه پایه ها، قبل از ارسال دعوت نامه، برای هدایای خود ثبت نام کنید (همیشه می توانید از رجیستری خود برای هدایای عروسی خود استفاده مجدد کنید). اگر افراد هدایایی با خود آوردند، آنها را کنار بگذارید و بعد از مهمانی باز کنید – آنها نباید کانون اصلی رویداد باشند. و به یاد داشته باشید که یادداشت‌های «تشکر» را برای کسانی که آنقدر مهربان بوده‌اند بفرستید تا یک چیز خاص برای شما بخرند!


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *