اصطلاحات اجاره خودرو

اصطلاحات اجاره خودرو

در هر صنعتی – اصطلاحاتی وجود دارد که توسط خودی ها برای ساده کردن ارتباطات استفاده می شود. متأسفانه، همه با چنین اصطلاحاتی آشنا نیستند – بنابراین ما برخی از موارد رایج را در رابطه با اجاره خودرو فهرست کرده ایم تا معنی آنها را بدانید: 

 • Self Drive – شما یک ماشین اجاره می کنید و خودتان آن را رانندگی می کنید (متداول ترین نوع اجاره ماشین در ایران)

 • راننده – شما یک ماشین با راننده کرایه می کنید. این بدان معناست که می‌توانید در حالی که راننده شما را به اطراف می‌راند، روی صندلی عقب آب چکه کنید (که معمولاً برای ترانسفر فرودگاهی، شرکت‌ها، عروسی‌ها و تاجران استفاده می‌شود)

 • مازاد بیمه – در صورت وقوع حادثه، این مبلغی است که باید قبل از پرداخت بقیه خسارت توسط شرکت بیمه، پرداخت کنید. این مبلغ مهمی است که باید به آن توجه کنید، زیرا در صورت تصادف باید این مبلغ را بپردازید.

 • CDW – همچنین به عنوان Collision Damage Wavier شناخته می شود. برای کاهش مبلغ اضافی که در بالا پرداخت می کنید، می توانید مبلغ کمی اضافی بپردازید.

 • هزینه اضافی خارج از شهر یا کشور– اگر ماشین را کرایه می‌کنید و آن را به خارج از شهر یا کشور می‌رانید، ممکن است این هزینه اضافی اعمال شود زیرا شرکت اجاره‌ای با اجازه دادن به شما برای رانندگی ماشین به خارج از شهر یا کشور، ریسک بیشتری را متحمل می‌شود.

 • سپرده – این سپرده برای رزرو ماشین لازم است. دلیل این امر ساده است – شرکت‌های کرایه اتومبیل می‌خواهند مشتریان جدی را از کسانی که فقط در حال بازی کردن هستند حذف کنند. برای ما، ما به سپرده گذاری ۵۰٪ از کل قیمت اجاره نیاز داریم تا ماشین را برای شما تضمین کنیم. به عنوان مثال، اگر یک بی ام و i8  را در روز از ما کرایه کنید، می توانید نصف مبلغ اجاره را برای ایمن سازی خودرو واریز کنید. در روز جمع‌آوری، می‌توانید موجودی به اضافه هر سپرده امنیتی مورد نیاز را پرداخت کنید. 

 • سپرده امنیتی – بیشتر شرکت های اجاره ای از شما می خواهند که سپرده گذاری کنید. این سپرده تضمینی تا زمانی که ماشین را با همان شرایطی که به شما اجاره داده شده است برگردانید به طور کامل به شما بازپرداخت می شود. 

 • مسافت پیموده شده محدود – برخی از سدان های لوکس یا خودروهای اسپورت را فقط می توان روزانه تعداد مشخصی کیلومتر را طی کرد (مثلاً ۲۰۰ کیلومتر در روز). پس از آن، معمولاً هزینه ای برای هر کیلومتر اعمال می شود. مطمئن باشید اکثر ماشین های ما سقف کیلومتر ندارند 😇

 • زمان جمع آوری و بازگشت – زمان جمع آوری و بازگشت خودروی اجاره ای شما معمولاً یکسان است، زیرا نرخ اجاره بر اساس ۲۴ ساعت محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر یک BMW 520i را به مدت ۳ روز اجاره می کنید و خودروی خود را در ساعت ۵ بعد از ظهر جمعه تحویل گرفته اید، باید خودرو را روز دوشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر یا زودتر برگردانید. (برای بازگرداندن زودهنگام هیچ بازپرداختی داده نمی شود و ممکن است برای بازگشت دیرهنگام هزینه اضافی اعمال شود). اگر عاشق ماشین شده اید و تصمیم به تمدید مدت زمان اجاره ماشین دارید، می توانید در اسرع وقت به ما اطلاع دهید. اگر دوره تمدید شما با هیچ رزرو دیگری مغایرت نداشته باشد، تمدیدها مجاز هستند

 • افزونه‌های دیگر – افزونه‌هایی مانند تحویل خودرو به محل شما، مجموعه خودرو، راننده‌های اضافی و صندلی‌های کودک در دسترس هستند، اما در صورت وجود، در دسترس بودن و هزینه‌های مربوطه را با ما بررسی کنید.

 • راننده با نام – این شخص اصلی است که ماشین کرایه ای را رانندگی می کند. همچنین می‌توانید درایورهای دیگری را در صورت وجود اضافه کنید و به عنوان درایورهای اضافی شناخته می‌شوند


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *