آیا می توانم ماشین بدون ودیعه اجاره کنم؟

آیا می توانم ماشین بدون ودیعه اجاره کنم؟

برخی از شرکت‌های اجاره خودرو اصلاً این گزینه را ارائه نمی‌دهند، اما در بیشتر موارد می‌توانید بدون ودیعه خودرو اجاره کنید. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که از یک گزینه اضافی (پرداخت) استفاده می‌کنیم که شامل خرید چشم پوشی از سهم خسارت است. این سرویسی است که می تواند به ما این تضمین را بدهد که در صورت آسیب دیدن خودرو (حتی به تقصیر خودمان)، هزینه ای برای خسارت دریافت نخواهیم کرد. با این حال، سپرده همیشه چشم پوشی نمی شود. هر شرکت اجاره ای به صورت جداگانه به این موضوع می پردازد و در برخی موارد فقط می توان مبلغ سپرده را به نصف کاهش داد.

هنگام اجاره خودرو چه زمانی و چگونه ودیعه دریافت می شود؟

ودیعه در زمان امضای قرارداد یعنی درست قبل از تحویل گرفتن خودرو جمع آوری می شود. مشتریانی که در رنت کارز خودرو کرایه می کنند از دو روش برای پرداخت ودیعه کرایه خودرو استفاده می کنند. 

روش های پرداخت ودیعه چیست؟

اولین و پرکاربردترین فرم مسدود کردن سپرده با استفاده از کارت اعتباری یا بدهی است. ما پیش مجوز را روی کارت انجام می دهیم – عملیاتی که به ما امکان می دهد به طور موقت وجوه را برای پرداخت های بعدی مسدود کنیم. آنچه مهم است – سپرده جمع آوری نمی شود، بلکه فقط مسدود می شود – معمولاً برای یک دوره حدود ۱۴ روزه، اما همانطور که در عمل وجود دارد، می تواند ۷ روز و گاهی اوقات ۲۱ روز باشد. بستگی به بانکی دارد که حساب در آن وجود دارد. برگزار می شود و تحت آن سازمان پرداخت مشمول کارت است و ممکن است به نوع کارت نیز بستگی داشته باشد. آیا کارت اعتباری است یا مثلاً کارت بانکی؟

راه دوم گذاشتن سپرده نقدی است. می توان آن را به زلوتی لهستانی گذاشت، اما – همانطور که اغلب در مورد افرادی که از خارج وارد می شوند – به ارز خارجی نیز باقی می ماند. تبدیل ارز در اینجا استفاده نمی شود، زیرا مبلغ باقی مانده بازپرداخت می شود. بنابراین در هنگام بازگرداندن خودرو، یک کارمند شرکت اجاره ای باید برای بازرسی کوتاه خودروی مرجوعی حضور داشته باشد. البته توجه داشته باشید که حداقل یکی از تراکنش‌ها (سپرده یا اجاره) باید با استفاده از کارت تسویه شود. هنگام پرداخت اجاره، واریز وجه باید با کارت باشد.

چه زمانی سپرده حفظ می شود؟

لطفاً به یاد داشته باشید که این امکان وجود دارد که مشتری فقط بخشی از مبلغ واریزی را بازپرداخت کند یا وجه سپرده به طور کامل توسط شرکت اجاره کننده حفظ شود. چنین مواردی شامل بازگرداندن خودروی آسیب‌دیده، کشیدن سیگار در داخل خودرو یا بازگرداندن خودرو با سطح سوخت پایین‌تر از زمان تحویل است. همچنین به آسیب های داخل وسیله نقلیه نیز توجه می کنیم که به دلیل رعایت نکردن مقررات اجاره نیز رخ می دهد، مانند سوختگی قطعات اثاثه یا لوازم داخلی یا آسیب های ناشی از حمل و نقل حیوانات.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *